Cele două echipe din judeţ au terminat la egalitate un meci anost, cu puţine faze adevărate de gol. Rezultatul nu ajută niciuna dintre cele două formaţii.Joc de uzură, fără nerv, cu puţine situaţii de poartă, este caracterizarea unui meci dintre două formaţii cu pretenţii. La capătul a 90 de minute, gaziştii mici şi FC Cisnădie au terminat nedecis şi fără gol. În urma acestui rezultat, Gazul metan a ajuns la minus 5 în clasamentul adevărului, în vreme ce echipa lui Radu II a ratat posibilitatea de a se apropia la doar 3 puncte de ocupanta locului secund, SESO Cîmpia Turzii. Prima situaţie de gol a fost irosită de Crişan, atacantul adus în iarnă de la Steaua, mingea şutată de acesta, de la 25 de metri, trecând pe lângă bară ('5). Replica a venit de la Lăcovişte ('10) şi Mămăligă ('13), dar de fiecare dată ghanezul Fenny a reţinut fără probleme la şuturile din afara careului. Nici Boaru n-a fost mai inspirat, mingea deviată de acesta, la şutul lui Crişan, fiind respinsă în corner de defensiva "roş-albaştrilor" ('25). Peste alte două minute a fost rândul lui Hlinca să respingă în afara terenului un balon trimis în careu de Lăcovişte, din lovitură liberă. Şi Husar a avut o intervenţie bună, îndepărtând pericolul ('28). La celelalte buturi, grecul Galanis a reluat defectuos, din poziţie favorabilă ('30). Ultima situaţie de gol de dinainte de pauză a irosit-o medieşeanul Gombar, fost component al lotului echipei din Cisnădie în sezonul precedent, acesta reluând peste transversală, de la 13-14 metri ('40). În ultimul sfert de oră al primei reprize, fiecare dintre echipe a pierdut câte un jucător, gazdele pe Florin Sabou, ieşit accidentat ('34), iar Cisnădia pe Bogdan Băcilă, eliminat după ce a încasat al doilea "galben" ('43). În repriza secundă jocul a curs după aceleaşi coordonate, dar situaţiile de gol au fost şi mai rare. Gaziştii au cerut penalti, la o căzătură în careu a lui Crişan, dar ex-stelistul a primit doar... "galben". Trimis între buturi la pauză, letonul Edgar a avut două intervenţii bune. Medieşenii puteau da lovitura de graţie în finalul întâlnirii, când mingea reluată de Hlinca a fost respinsă de pe linia porţii de un jucător al Cisnădiei. Gaz metan II: Fenny (Edgar '46) - Lunca, Husar, Bozeşan, Gombar (Aienoaie '65) - Stoia (Gaşpar '60), Hlinca, Fl. Sabou (Cl. Lup '34), Crişan - Cl. Boaru, Galanis. FC Cisnădie: Stancu - Băcilă, Ciobanu, M. Radu (M. Armenean '46), Onciu - Mămăligă, B. Piko, Drăghici, Lăcovişte (Raţă '67) - Tarcea (C. Rău '8), Al. Andrei (Vintilă '59). Cisnădienii, în silenzio stampa Niciunul dintre oficialii echipei din Cisnădie nu a oferit vreo declaraţie, la finalul întâlnirii de la Mediaş. "Conducerea a decis că, pentru moment, e mai bine să nu mai vorbim niciunul dintre noi cu presa. Asta este decizia, trebuie să o respectăm", susţine unul dintre "roş-albaştri". Decizia celor de la FC Cisnădie este cu atât mai curioasă cu cât rezultatele echipei în acest retur nu sunt negative, victorie în runda inaugurală, la Sighetu Marmaţiei (2-1) şi două remize, 2-2 acasă, cu SESO Cîmpia Turzii, şi 0-0 acum, la Mediaş. “Din păcate, nu am reuşit să repetăm jocurile bune din primele două etape ale returului. Am întâlnit o echipă bine organizată, motivată, iar nouă nici nu prea ne-a ieşit jocul. Pe final puteam marca, la ocazia foarte mare a lui Hlinca, dar - una peste alta - consider rezultatul echitabil, având în vedere faptul că a fost o partidă echilibrată. Lui Sabou i-a recidivat mai vechea accidentare, motiv pentru care a şi fost înlocuit încă din prima repriză. Îmi pare rău pentru el, pentru că abia intrase, după ce a stat două săptămâni". Costen Hanc, antrenor Gaz metan II Liga a III-a, Seria a VI-a, etapa a XX-a Gaz metan II Mediaş - FC Cisnădie 0-0 SESO Cîmpia Turzii - CS Zlatna 2-3 (0-2) Au marcat: Moţet '49, Paşca '53 / M. Dăscălescu '32, M. Bratu '38, Toma '78 Unirea Dej - Voinţa Livezile 3-1 (2-0) Au marcat: I. Moldovan '12, Găvruş '37, M. Petrescu '81 / Măgheruşan '89 Avîntul Reghin - CSU Voinţa Sibiu 1-0 (0-0) A marcat: V. Stoica '71 Unirea Ungheni - AFC Od. Secuiesc 2-0 (1-0) Au marcat: B. Pop '36, Pilcă '85 Bihorul Beiuş - Turul Micula 3-0 (0-0) Au marcat: Şandor '48 - autogol, Trip '69, Bogdan '79 Gloria II Bistriţa - FC Zalău 3-0 (1-0) Au marcat: A. Enescu '15, '66, Cl. Rogozan '74 Sănătatea Cluj - CS Marmaţia Sighetu Marmaţiei 3-0 (1-0) Au marcat: Şoş '20, '51 - penalti, Nicula '80 CSM Sebeş - Luceafărul Oradea 1-0. Clasament 1. CSU Voinţa Sibiu 20 14 4 2 31-12 46 (+19) 2. SESO Cîmpia Turzii 20 12 4 4 34-20 40 (+7) 3. FC Cisnădie 20 10 5 5 32-18 35 (+5) 4. Bihorul Beiuş 20 10 3 7 24-25 33 (0) 5. Voinţa Livezile 20 9 5 6 27-21 32 (+5) 6. Sănătatea Cluj 20 9 4 7 28-26 31 (+1) 7. Gloria II Bistriţa 20 8 4 8 38-25 28 (-5) 8. Unirea Ungheni 20 7 7 6 30-25 28 (-2) 9. Unirea Dej 20 7 7 6 27-25 28 (-2) 10. Gaz metan II Mediaş20 7 7 6 23-26 28 (-5) 11. CSM Sebeş 20 7 6 7 25-24 27 (-6) 12. FC Zalău 20 7 5 8 24-27 26 (-1) 13. AFC Od. Secuiesc 20 8 2 10 30-34 26 (-1) 14. CS Zlatna 20 6 4 10 26-38 22 (-8) 15. CS Marmaţia 20 5 4 11 21-38 19 (-11) 16. Luceafărul Oradea 20 4 5 11 19-21 17 (-13) 17. Avîntul Reghin 20 3 7 10 18-27 16 (-14) 18. Turul Micula 20 4 3 13 24-49 15 (-12). Etapa a XXI-a, vineri, 26 martie, ora 15.00 Voinţa Livezile - Avîntul Reghin (1-1) Marmaţia Sighetu Marmaţiei - SESO Cîmpia Turzii (2-1) CSU Voinţa Sibiu - Sănătatea Cluj (2-0) AFC Od. Secuiesc - Unirea Dej (1-5) FC Zalău - Bihorul Beiuş (0-1) Turul Micula - Unirea Ungheni (0-3) Luceafărul Oradea - Gloria II Bistriţa (0-0) FC Cisnădie - CSM Sebeş (0-0) CS Zlatna - Gaz metan II Mediaş (2-3)