Remiza cu argesenii , Craciunescu si-a facut de cap.

Gaz Metan Medias a remizat astazi pe teren propriu scor 0 - 0 partida sustinuta in compania formatiei Argesene , International ! Jucatorii nu au putut construi nimic pe un gazon foarte prost ! Singurul moment notabil sa petrecut in minutul 40 , atunci cand apitanul Cristi Todea a fost eliminat total aiurea cu 2 cartonase galbene in 2 minute de catre centralul partidei , Teodor Craciunescu ! Repriza secunda a inceput mai incinsa , Lupii Negri au incercat sa marcheze ,dar acestia au ratat incontinuu ! In repriza secunda arbitrul Craciunescu a refuzat un penalti gazistilor la o interventie a lui Frasineanu la Silvasan ! Publicul Mediesean a protestat tot meciul la decizile total eronate ale arbitrului ! Cu acest egal , mediesenii raman incontinuare pe locul 10 !

Iata jucatorii cu care a inceput Cristi Pustai !

portar : Milos Buchta

fundasi : Ionut Buzean , Kratovchil , A.Khubutia , F.Lazar

mijlocasi : Cristi Todea , Ovidiu Hoban , M.Kubala , Paul Parvulescu

atacanti : Cristi Silvasan si Alin Litu

Urmatorul meci va avea loc saptamana viitoare in deplasare la Piatra Neamt , cu Ceahlaul !