Eric loveste din nou !

Gaz Metan a fost pentru 40 de minute liderul campionatului, peste Steaua si Otelul, insa Timisoara a repetat performanta incredibila din prima etapa si a reusit sa revina spectaculos pe final de meci.

Timisoara e in criza in acest inceput de sezon. Si-a schimbat antrenorul in vara, vinde jucatori si are rezultate dezamagitoare. Dupa un 2-2 acasa cu Bistrita in prima etapa, partida cu Gaz Metan a fost extrem de grea.

Eric a deschis scorul in minutul 16 al meciului din penalty, tot el a dus scorul la 2-0 pentru Gaz si a facut-o lider in campionat, iar brazilianul a devenit golgeter al Ligii I, cu 4 reusite.

Timisoara s-a trezit abia in minutul 73, cand Magera a dat un sut fantastic de la 25 de metri si a marcat. Axente este eroul timisorenilor in acest meci. A marcat in minutul 90 al partidei, cu un cap din 6 metri.

Timisoara are 2 puncte in 2 etape, Gaz Metan a ajuns la 4 puncte si da golgeterul campionatului, Eric.