Victorie fara emotii!

Echipa de baschet local, Gaz Metan Medias a trecut fără probleme de CSM Oradea cu 97-72, la capătul unei partide pe care a controlat-o cu autoritate în majoritatea momentelor de joc. În urma acestui rezultat, formaţia lui Bruno Soce şi Ovidiu Teleabă se menţine în cursa pentru poziţia secundă a clasamentului la finalul sezonului regulat.Primul sfert al confruntării dintre Gaz Metan şi CSM Oradea a fost unul sub semnul echilibrului, înregistat şi pe tabela de marcaj, scor 26-25 după zece minute de joc. Până la pauza diferenţa a crescut la 7 puncte, scor 50-43. În sfertul al treilea cele două formaţii au mers cap la cap, iar orădenii au reuşit să recupereze un punct din diferenţă. În ultimele zece minute de joc, gaziştii au profitat de căderea formaţiei vizitatoare care a terminat benzina, şi s-a distanţat la peste 20 puncte, scor final 92-75.

Cei mai buni marcatori pentru Gaz Metan au fost Titus Nicoară – 18 puncte, 10 recuperări, 2 pase decisive, Jarrett Howell – 18 puncte, 3 recuperări, 1 pasă decisivă şi Deven Mitchell – 16 puncte, 2 recuperări, 2 pase decisive.