ET.30 - BASCHET| Asesoft Ploiesti - Gaz Metan

Astazi, 2 aprilie, cu începere de la ora 18:00 şi transmitere în direct pe TVR 3, Gaz Metan Mediaş intalneste formatia CSU Asesoft Ploiesti. Rezultatul acestei partide urmează a conta pentru etapa a XXX-a, ultima a sezonului regulat. Bătălia directă dintre cele două echipe s-a dat în tur la Mediaş, unde gazdele de atunci s-au impus cu scorul de 120-118 abia după două reprize de prelungiri.

CSU Asesoft Ploieşti - ocupă în momentul de faţă fotoliul de lider în clasamentul Diviziei A, cu un total de 53 de puncte rezultate din 24 de partide încheiate cu victorii şi doar 5 înfrângeri.
Gaz Metan Mediaş - se regăseşte pe ultima treapătă a podiumului, având în cont 51 de puncte acumulate de-a lungul a 22 de victorii şi 7 partide încheiate cu ănfrângeri.
Indiferent de rezultatul din acest meci, nimic nu mai poate afecta poziţiile ocupate în momentul actual de cele două echipe.