"Funduletele" de la CSS Medias raman lider in Seria E!

Echipa de junioare I a CSS Mediaş s-a impus la limită în faţa formaţiei LPS Târgu-Jiu cu scorul de 33-32, în cea de-a doua partidă a turneului disputat pe teren propriu. În urma acestui rezultat medieşencele ocupă în continuare prima poziţiei a seriei E, una care duce la turneul semifinal.Junioarele 1 pregătite de tehnicianul Luminiţa Dulău au făcut o primă repriză foarte bună în partida disputată sâmbătă în Sala Sporturilor cu LPS Târgu-Jiu. Jocul foarte bun a fost concretizat şi pe tabela de marcaj, scor 21-13. În repriza a doua, formaţia gazdă a comis o serie de greşeli, care au permis oaspetelor să revină în joc. Finalul a fost extrem de disputat, iar medieşencele au reuşit în cele din urmă să câştige la limită, scor final 33-32.

"E bine ca am castigat obiectivul nostrua  fost 2 victorii din pacate am realizat doar una dar important este ca aceasta echipa este pe locul intai este califica la turneul final, de aici va incepe greul", a declarat antrenorul , Luminita Dulau.