Gaz Metan s-a calificat în semifinalele campionatului!

Gaz Metan s-a calificat în semifinalele campionatului, acolo unde va întâlni Universitatea Mobitelco Cluj. Formaţia lui Bruno Soce şi Ovidiu Teleabă a câştigat cu scorul de 89-75 partida disputată în deplasare la Oradea, şi s-a calificat în faza următoare a competiţiei cu scorul general de 3-0. Primul sfert al partidei de la Oradea a fost unul relativ echilibrat, şi s-a încheiat cu un avantaj minim pentru Gaz Metan, 23-20. În următoarele minute gaziştii au turat motoarele şi s-au distanţat la peste zece puncte, reuşind să intre la pauza mare cu un avantaj consistent, scor 53-38. La revenirea de la cabine cele două echipe au mers cap la cap, astfel că diferenţa înregistrată pe tabela de marcaj s-a menţinut constantă. În actul decisiv nu s-a schimbat nimic, iar formaţia lui Bruno Soce şi Ovidiu Teleabă s-a impus în cele din urmă cu 89-75, rezultat care a calificat-o automat în semifinalele competiţiei. În faza următoare a competiţiei, Gaz Metan va întâlni Universitatea Mobitelco Cluj, echipă care a eliminat cu scorul general de 3-0 CSU Atlassib Sibiu.

( Sursa si foto : NovaTV.ro )