Remiza alba ! Gaz Metan 0-0 FCM Targu Mures

Meciul a inceput bine pentru echipa antrenata de Cristian Pustai, Gaz Metan Medias, care dupa doar patru minute si-a trecut in cont o mare ocazie. Hoban a trimis un sut puternic, insa Balauru a respins de sub transversala. Din minutul 20, Bruno Fernandes de la FCM Tg.Mures a vazut direct cartonasul rosu pentru un cot in figura aplicat lui ex-muresanul Dan Roman.tot accelasi Roman a reusit sa deschisa scorul in minutul 35, insa golul a fost anulat pentru o pozitie de offside.
In minutul 56, Eric de Oliveira a luat la tinta transversala din aproximativ 20 de metri, lateral dreapta. FCM Targu Mures a scapat din nou cu fata curata, dupa ce gazdele au ratat intr-un singur minut doua mari ocazii: Hoban a luat la tinta bara din 19 metri, iar apoi Roman a trimis alaturi dintr-o pozitie excelenta de gol (min.64).
FCM Targu Mures s-a aparat bine, rezistand eroic atacurilor echipei gazda, iar scorul nu s-a modificat. Scor final, 0-0.

Gaz Metan Medias:Pleşca - R. Zaharia, Akaki, Fl. Lazăr (Trtovac '65), Markovici (Dudita '33) - Todea, Hoban - Al. Muntean (Miclea '52), Eric, Bawab - D. Roman;
FCM Targu Mures:Balauru, L. Rus, B. Fernandes, D. Matei, Iencsi, Szilagyi - Vasilache (Vagner '60), Fl. Dan, Astafei - L. Raduta (Vartic '46), D. Zaharia (L. Munteanu '74)