Rezultate formidabile la Open-ul Slovaciei si  Cupa Bistritei pentru CS Romgaz!

Rezultate formidabile la Open-ul Slovaciei si Cupa Bistritei pentru CS Romgaz!

Antrenorul Gheorghe Vaida in spatele campioanelor.
Rezultatele de excepţie pentru CS Romgaz la Open-ul Slovaciei la tenis de masă. Andreea Dragoman şi Diana Muntean au câştigat proba de dublu la categoria 10-11 ani, iar Denisa Baltag şi Beatrice Toth au obţinut locul întâi la echipe la categoria 12-13 ani. CS Romgaz a fost reprezentat de 4 jucătoarele la Open-ul Slovaciei, desfăşurat în perioada 18-20 martie. Andreea Dragoman şi Diana Muntean, la categoria 10-11 ani, respectiv Denisa Baltag şi Beatrice Toth, la categoria 12-13 ani, toate pregătite de antrenorul Gheorghe Vaida, au reuşit să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Andreea Dragoman şi Denisa Baltag au reuşit să câştige şi Cupa Bistriţa, competiţie internaţională la care au participat sportive din şapte ţări, şi care s-a desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute.

"Prima echipa a noastra cele mari compusa din Piatrice Toth si Denisa Balatag au inteles foarte bine si au obtinut locurile intai atat la echipe si au castigat si concursul de dublu.Cealalta echipa formata din Andreea Dragoman si Diana Muntean au mers doarte bine pana in finala Dragoiman a pierdut si a trebui sa ne multumim cu locul 2", a declarat Gheorghe Vaida.