Victorie fara emotii! Gaz Metan - CSM Oradea (85-64).

http://zing.ro/imagini/stirisportive/ministrul%20tineretului%20si%20sporturilor%20anu-83246.jpgGaz Metan Mediaş şi-a adjudecat şi cea de-a doua victorie a seriei de cinci meciuri împotriva celor de la CSM Oradea cu scorul de 85-64 (21-17; 21-23; 27-12; 16-12). Debutul partidei a fost unul echilibrat, însă prima pauză a găsit oaspeţii în avantaj. Cele două echipe au mers umăr la umăr în actul secund al jocului pentru ca finalul celei de-a treia perioade de joc să aducă ruptura pe tabela de scor. Ultimul sfert a fost o simplă formalitate pentru echipa antrenată de Soce, Gaz Metan obţinând în final o victorie lejeră. Astfel, medieşenii conduc cu 2-0 la general după primele dispute de pe peren propriu şi urmează a face deplasarea la Oradea, săptămâna viitaore, pentru jucarea următoarelor partide.Cinciul de start al gaziştilor în această partidă a fost compus din Uros Velickovic, Jarrett Howell, Ivan Ivanovic, Tudor Jucan şi Ionuţ Drăguşin. De cealaltă parte oaspeţii au abordat meciul în formula Rareş Paşca, Nemanja Maric, Andjelko Mandic, Sasha Topchov şi Tyronn Mitchell.