Parvulescu aduce victoria in prelungiri! Gaz Metan - Dinamo (2-1)

Parvulescu aduce victoria "lupiilor" in minutul 90+4. , Foto GSP.ro
Gaz Metan Medias a produs supriza etapei invigand aseara formatia Dinamo Bucuresti cu scorul de 2-1 golul victorios al "lupiilor" a fost marcat de Paul Parvulescu in minutul 90+4.Dupa aceast rezultat Gaz Metan reintra in cartile pentru un loc de Europa League.

Bawab a marcat in minutul 35, oferind Gazului un avantaj care a supravietuit pana spre final, chiar si dupa faza controversata din minutul 68, cand Liviu Ganea a izbutit sa inscrie, dar arbitrii au anulat reusita lui Dinamo, din cauza unei semnalizari de la margine (ofsaid).
Bucurestenii au egalat insa in prelungiri (90+2): Alexe a fructificat cu un sut plasat o aparare neglijenta a Mediasului, care nu a stiut sa se apere la o centrare simpla. Bucuria lui Dinamo a tinut doar 60 de secunde - la prima faza de la reluarea jocului, Pirvulescu intra in careul bucurestenilor, dribleaza scurt si scapa de opozitia fundasilor, apoi inscrie, aruncand tribunele din nou in bratele entuziasmului: Gaz Metan tine toate punctele acasa, este la un pas de locul 6 si inca spera la Europa League

Gaz Metan Medias: Pleşca - Trtovac, Buzean, Akaki, R. Zaharia - Al. Muntean, Todea, Hoban - Bawab, Eric, Pîrvulescu Dinamo : Bălgrădean - Bărboianu, Moţi, D. Grigore, Diabate - Torje, C. Munteanu, Kone, Bakaj - Alexe, L. Ganea