Pustai:Pentru noi,deabia acum incepe campionatul

Antrenorul lui Gaz Metan Mediaş, Cristian Pustai a explicat înfrângerea la scor cu Mioveniul, spunând că echipa sa este foarte obosită după campania europeană încheiată săptămâna trecută.

"Avem mulţi jucători indisponibili…, vreo 9 sunt cu probleme. În plus mulţi dintre cei care au evoluat contra Mioveniului au jucat în ultimele 5 săptămâni în toate partidele din Europa şi din campionat şi sunt într-o stare avansată de oboseală. Nu mă aşteptam să fim conduşi cu 4-0, dar când iei gol în minutul 3 al meciului şi în minutul doi al reprizei secunde este foarte greu. Acest meci cred că ne-a trezit la realitate.

Pentru noi pică bine pauza aceasta, pentru că era foarte greu dacă mai jucam iar la 3-4 zile. Începe campionatul şi pentru noi acum, iar peste câteva etape putem vorbi de Gaz Metan - o echipă solidă care să pună probleme" a declarat imediat după meciul de la Mioveni, Pustai.