Ne-am distrat cu ei si la Baschet

In urma cu 2 saptamani , Gaz Metan invingea la fotbal scor 3-0 formatia Vointa Sibiu , de data aceasta mediesenii au castigat si la baschet scor 103-72 meciul amical disputat la Medias cu formatia CSU Sibiu.

Gaziştii au condus ostilităţile în primul sfert care s-a încheiat cu un avantaj de 7 puncte pentru elevii lui Ovidiu Teleabă, 27-20, pentru ca până la pauza mare diferenţa de pe tabela de joc să se majoreze la 11 puncte, scor 52-41.

La revenirea de la cabine jucătorii lui CSU Sibiuau părut să nu se mai regăsească, iar gaziştii au profitat şi şi-au asumat cea de-a treia perioadă de joc cu un incredibil parţial de 32-7, după 30 de minute tabela înregistrând un scor în oglindă, 84-48. Sfertul final a fost unul fără istoric, „vulturii” reuşind doar să micşoreze sensibil diferenţa dintre cele două echipe. Fluierul de final a venit doar să consemneze victoria deţinătorilor Cupei României la scorul de 103-72.