Formarea unui grup de suporteri in sectorul G


In ultimul timp tot mai multi suporteri cat si jucatori ai echipei noastre s-au declarat nemultumiti pentru ca la meciurile de acasa nu exista galerie.Am vazut comentarii pe site a mai multor suporteri care isi exprimau dezamagirea si frustrarea care e in tribune in timpului meciurilor.
Tinand cont ca echipa noastra nu mai are o galerie organizata de cel putin 2 ani , ne-am gandit sa formam un grup de suporteri care vom sustine echipa din Sectorul G al tribunei a doua.
Cei care doresc sa sustina echipa alaturi de noi din Sectorul G, sunt rugati sa trimita un email la adresa : forza_gaz_metan@yahoo.com , cu o adresa de de messenger sau Facebook unde putem tine legatura.

Trebuie sa le aratam jucatorilor ca si Mediasul are suporteri adevarati , care sunt alaturi de echipa chiar si in momentele grele.

Mai jos va prezint parerea a 4 jucatori ai Gazului despre incurajarile noastre din meciul cu Astra:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Eu consider ca publicul a avut o importanta deosebita pentru victoria de ieri.Din teren l-am simtit ca al 12-lea jucator,ma bucur ca au intr-un numar mai mare decat de obicei, iar cu aceasta ocazia vreau sa le multumesc in numele echipei pentru sustinerea acordata si sunt sigur ca vom reusi sa trecem impreunacu bine peste meciurile ramase de disputat pe teren propriu si vom readuce atmosfera de gala cu care cu toti am fost obisnuiti in campionatul trecut'' - Sergiu Muth .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Incurajarile lor ne-au ajutat foarte mult, deoarece simteam ca suntem apreciati si aceste lucruri ne dau multa putere in timpul unui meci .Sper ca se fie asa meci de meci pentru ca avem nevoie de ei .Meciul l-am castigat si pe meritul suporterilor'' - Azdren Llullaku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''Mi-a placut, sper sa ramana asa pentru ca avem nevoie'' - Vitinho Medeiros.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
''A fost foarte bine ca suporterii au inceput sa ne sustina , odata cu sustinerea lor vom muncii mult mai mult pe teren cat si pentru ei'' - Nicandro Breeveld.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

47 de comentarii:

 1. 6 iulie ii vineri :) ..sambata e 7 iulie.

  RăspundețiȘtergere
 2. Eu am mai incercat sa organizez galerii sau cel putin un grup de oameni care sa incurajeze echipa , aici pe site multi ziceau ca vor veni la intalnire sa discutam , si m-am trezit cu 2 prieteni in ziua intalnirii.

  RăspundețiȘtergere
 3. Sambata 7 iulie sa vedem cati vin si mai ales zmeii de pe blog care spun ca sunt suporteri oricum fac pariu ca mai multi de 10 nu vom fi sa vedem care ma contrazice!!!!

  RăspundețiȘtergere
 4. ultima incercare Paul.. daca nici acum nu se strang inseamna ca lumea e doar cu papagalu pe net... :)

  RăspundețiȘtergere
 5. Deci pana acum suntem 3 , eu , cel care a facut anuntul si nasri.Lasati mesaj aici care mai veniti.

  RăspundețiȘtergere
 6. Si eu vreau sa vin Paul dar sper doar sa pot pleca de la servici.Daca nu,va rog luati-ma si pe mine in considerare.E timpul sa incurajam cat mai multi aceasta minunata echipa

  RăspundețiȘtergere
 7. si eu ma inscriu dar numai cand pot.......paul stie ca de cate ori sunt acasa merg sa incurajez echipa nu sa sparg seminte.....

  RăspundețiȘtergere
 8. GIGI SI FAMILIA29 iunie 2012, 00:01

  Bravo baieti mergeti cat mai multi pe vremea mea inainte de 1990 nici sa visam la div A nu puteam dar mergeam si in deplasari la brasov la tarnaveni la sibiu la marsa pe unde puteam si noi iubeam f mult echipa mai ales colegii mei de dupa zid pe care i salut .Aratati ca santeti suporteri adevarati noi cei de departe santem cu sufletul si cu inima alaturi de voi si la bine si la rau HAI GAZU HAI MEDIASULE DRAG. din BAMBERG VA IUBIM GIGI CARMEN SI JASMIN

  RăspundețiȘtergere
 9. unora le e rusine sa faca galewrie, dar oare miilor de timisoreni, dinamovisti, stelisti, u-isti de ce nu le este rusine?

  ma puteti considera inca un suporter in plus.

  hai gazu, sper sa incepem campionatul in forma buna

  RăspundețiȘtergere
 10. eu locuiesc acum in targu-mures, dar vin la meciuri la medias. voi incerca sa fiu si eu prezent la intalnire.

  RăspundețiȘtergere
 11. Incercati sa veniti la intalnire , incercati sa veniti cu noi sa sustinem echipa.

  RăspundețiȘtergere
 12. lumea tine cu steoaia si dinamo nu vin sa sustina gazul

  RăspundețiȘtergere
 13. Cine tine cu Steaua si Dinamo nici nu au ce cauta la intalnire.Sa vina doar suporterii GAZULUI pt ca echipa are nevoie de noi pt ca va fi un an greu.Eu nu sunt sigur ca ajung in 7 pt ca stau cam la 70 de km de Medias dar as vrea sa fac parte din galerie si sa sustin aceasta echipa care ne-a adus multe bucurii si care a scos Mediasul nostru in Europa.HAI GAZU!HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
 14. O galerie ar fi buna , cel putin la meciurile de pe teren propriu. Sa speram ca se concretizeaza acest lucru, echipa are nevoie de acest lucru iar Mediasul are nevoie de aceasta echipa. Sa speram ca echipa prin noile achizitii va avea rezultate bune in noul sezon si va bucura suporterii gazului.
  Gazistule,
  Mai sti ceva de Mera? Mai vine la Gaz? Sti cumva daca atacantul Lullaku va fi legitimat la Gaz Metan?

  RăspundețiȘtergere
 15. Daca vreti sa facem o galerie de acolo de sus din tribuna veniti si voi la intalnire sa discutam , ca daca vom fi iarasi 5 nu vom face nimic.Cat despre Mera nu stiu deocamdata nimic.El acum e in vacanta si daca e sa vina o sa aiba mult de recuperat,despre lullaku nu stiu daca va fi legitimat , dar ma voi interesa daca joaca ceva , daca merita pastrat.

  RăspundețiȘtergere
 16. din ce am inteles eu din declaratiile dl. pustai ..sper sa fi inteles bine .. llullaku impreuna cu inca cativa fotbalisti se vor intoarce in tara dupa amicalul de sambata dimineta.. si vor continua pregatirea pe aici iar restul lotului (24 de fotbalisti) isi vor schimba cantonamentul in alta parte a ungariei.

  RăspundețiȘtergere
 17. Cei care doresc sa participe la actiune oraganizata si mentionata rog frumos sa lase date de contac pe blog sau sa ma contacteze la datele mentionate mai sus.

  RăspundețiȘtergere
 18. ok facem cum vreti, dar la intalnire o sa propun mai multe...
  vor fi criterii pe care trebuie sa le indeplinim pt a FI in galerie, altfel NU!

  RăspundețiȘtergere
 19. Eu zic ca nu ar trebui sa lasam datele de contact aici pe blog in vazul lumii.In articol am lasat un email si telefon.Trimiteti prin email datele de contact.

  RăspundețiȘtergere
 20. da mai bine cum zice paul

  RăspundețiȘtergere
 21. FORTA GAZUULE!!!29 iunie 2012, 16:43

  sunt 99% sanse sa se intoarca un jucator emblematicc la gazuu!!nu pot spune cine e ..pentru ca ia-m promis ca nu o sa spun !!! FORTA GAZUU!!

  RăspundețiȘtergere
 22. @FORTA GAZUULE!!!

  jucatori emblematici la gazu numai: eric, grillo, boariu, hoban, parvulescu, curtean sau kubala.

  cam atat !!!!

  sa fie ERIC????

  RăspundețiȘtergere
 23. ba "Omu'le" Claudiu BOARU s-a retras demult. E vicepresedinte la club. Si cum poti incepe lista cu doi brazilieni?? Si mai ales cu tradatorul ala de eric, care ne-a lasat cand a fost mai greu. Sper sa fie vorba de Hoban, pentru ca de el chiar am avea nevoie mare, dar probabil e vorba de Zer0ic.

  RăspundețiȘtergere
 24. daca i-am lua prin excludere ..hoban ar fi singurul jucator .
  eric ..negociaza de ceva timp cu gazu nu ar fii o asa mare stire..
  grillo.. parca s-a retras ..sau joaca prin ligile inferioare din brazilia
  boariu .. de boaru nu se pune problema ..
  hoban,
  parvulescu ..o duce destul de bine la steaua mai ales daca pleaca si latovlevici
  curtean .. si el o duce destul de bine
  kubala ..joaca pe bani multi in malaesia ..plus ca a plecat cu scandal de la gazu ..doar hoban ar fii ..mai ales ca de 3 ..4 zile au inceput petrolistii sa dea afara din jucatorii veniti de la U.

  RăspundețiȘtergere
 25. e vorba de eric "Papagali vorbitori orice se va intamplar...eu o sa raman Eric de Oliveira,Multumesc fanilor,decizia aproape facuta...Nicaieri i ca acasa :))" ..asta o scris pe facebook ..
  foarte bine. decizia asta trebuia luata de acum o saptamana :) ..nu avea rost sa o lungeasca ..era mult prea riscant din toate pct. de vedere sa mearga la alta echipa in romania ..era si treaba cu procesu la fifa cu gazu ..era si treaba ca poate nu mai era in forma de anul trecut ..si isi putea rata cariera ..asa vine joaca un an ..maxim doi la noi ..intra in forma si o taie frumos ..cum trebuia sa plece defapt luam cv banutzi si asta e :).

  RăspundețiȘtergere
 26. Lasati pe Eric si ceilalti jucatori deoparte.In acest articol e vorba de o organizare a unui grup de suporteri care sa sustina echipa din tribuna.

  RăspundețiȘtergere
 27. FORTA GAZUULE!!!29 iunie 2012, 21:37

  DE ERIC E VB BAIETII!!!

  RăspundețiȘtergere
 28. Aseara am postat un articol in care am scris ca Eric s-a inteles cu Gaz Metan si a plecat spre Ungaria acolo unde se afla echipa.Din pacate nu e nimic adevarat , asa am crezut cand am vazut pe pagina de Facebook GazMetan.

  RăspundețiȘtergere
 29. FORTA GAZUULE!!!30 iunie 2012, 11:21

  asa crezi paul:)?ca nu e adevarat?

  RăspundețiȘtergere
 30. Asa mi-a zis el in dimineata asta.

  RăspundețiȘtergere
 31. duoa ce zice Eric nu te poti lua.

  RăspundețiȘtergere
 32. in primul degeaba adunati galerie mare si singura incurajare e forza gazu. in al doilea rand nu il mai contestati pe horoba ca da cand a venit la noi nu mai avem probleme cu retogradarea si daca il sustineti cu siguranta si el o sa va sustina si o sa aveti beneficii.si in al treilea rand e nevoie de un lider de galerie serios care are influenta in oras si poate atrage cat mai oameni in galeria asta "fantastica"

  RăspundețiȘtergere
 33. Te asteptam si pe tine la intalnire sa discutam.

  RăspundețiȘtergere
 34. cu timpul vor aparea si scandari.. pas cu pas facem sa fie bine.. in prima faza sa fim cati mai multi

  RăspundețiȘtergere
 35. in grupul asta va veni si administratorul paginii de facebook gaz metan mediaș.. baiatu care a pus ieri poze de la meciu debrecen gaz metan

  RăspundețiȘtergere
 36. este o intrebare... Din viteza nu am pus "??????"

  RăspundețiȘtergere
 37. Eu am pus pozele pe facebook , dar nu prea inteleg ce vrei sa zici.

  RăspundețiȘtergere
 38. La aceasta intalnire voi veni si eu(Gazistul) si posibil si un coleg pe pagina de Facebook GazMetan.

  RăspundețiȘtergere
 39. @Gazistul ..cred ca de baiatu ala ziceam ..e cumva chel??? stiu sigur ca si el are pagina cu gaz metan ...infine. sa vina cati mai multi si baieti seriosi ..nu copii.. care vin sa se distreze.

  RăspundețiȘtergere
 40. e tuns scurt , aproape chel si are vreo 26 de ani.

  RăspundețiȘtergere
 41. is baietii ce au aparut in pozele de la mainz?

  RăspundețiȘtergere
 42. foarte bine gandit Paulica cu formarea unui grup de suporteri..dar eu cred k mai multi de 10 nu se vor aduna(asta e Mediasul nu poti face galerie in orasu asta cum a fost odata)...as veni si eu dak as putea si nu lucrez in ziua aceea ,,,BFT

  RăspundețiȘtergere
 43. Aceasta idee apartine unui baiat , sa speram ca ne vom aduna macar 20 si sa sustinem echipa.Eu zic ca acesti jucatori au nevoie de sustinere.

  RăspundețiȘtergere
 44. ovidiu_brunetul10 iulie 2012, 20:08

  sant din medias dar locuiesc de cava timp in timisoara.eu zic ca nu trebuie organizata o galerie fixa.toti cei care se cred adevarati suporterii si iubitori ai GMM trebuie sa sustina echipa cu sufletul.eu la toate meciurile care le-au jucat mediesenii la timisoara am fost;asa trebuie sa faca totii

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.