Gazul a facut show cu Craiova

Gaz Metan a surclasat SCM Universitatea Craiova, într-o partidă pe care a controlat-o cu autoritate din primul şi până în ultimul minut de joc. A fost 31-15 după zece minute de joc, iar la pauza mare ecartul gazdelor era deja de peste 20 puncte. La fel au decurs lucrurile şi în repriza a doua cu alb-negri la timona jocului. S-a încheiat în cele din urmă 101-66 o victorie importantă pentru Gaz Metan cu o etapă înaintea finalului sezonului regulat. Deven Mitchell a fost cel mai bun marcator al formaţiei sale în partida din Sala Sporturilor. Americanul a jucat prima sa partidă oficială din 2013 împotriva Craiovei şi a făcut-o foarte bine, având 18 puncte reuşite la care a adăugat 8 recuperări şi 3 pase decisive.
sursa:gaz-metan-medias.ro