Sebastian Cojocnean se va trata in strainatate

Mijlocaşul Mediaşului vrea să se trateze la o clinică din străinătate după ce a suferit o recidivă la meciul cu FC Braşov

Mijlocaşul lui Gaz Metan Medias , Sebastian Cojocnean (23 de ani), a rezistat doar un sfert de oră pe teren în confruntarea cu Braşovul (0-0), din cauza unei recidive la coapsa piciorului stîng. Antrenorul Gigi Mulţescu a arătat cu degetul către staff-ul medical al echipei, dar jucătorul a fost mult mai rezervat.

"Vreau să mă refac cît mai repede, iar pentru asta o să plec la o clinică în străinătate. De aproape o jumătate de an am această problemă, la Petrolul am avut o cicatrice după care am făcut ruptură. Îmi este dor de fotbal, dar acesta este ghinionul meu. Nu vreau să acuz pe nimeni, însă aşa a fost să se întîmple. Nu credeam că după o ruptură musculară o să am atîtea probleme. Este prima accidentare serioasă din carieră, nu am mai avut pînă acum nici măcar o întindere", a mărturisit Cojocnean. Jucătorul Mediaşului s-a accidentat prima oară la meciul cu Gloria Bistriţa, cînd a stat pe teren doar 8 minute.


"Sînt foarte supărat, cu moralul la pămînt, pentru că am venit la Mediaş cu gîndul să joc, fapt care nu s-a prea întîmplat la Petrolul"
Sebastian Cojocnean, mijlocaş Gaz Metan

"Este inadmisibil ce s-a întîmplat cu Cojocjnean, iar staff-ul medical sper că va avea cîteva răspunsuri de dat în acest caz"
Gigi Mulţescu, antrenor Gaz Metan

www.gsp.ro

10 comentarii:

 1. Nu il ridic in slavi pe domnul Multescu dar de multa vreme tot scriu eu pe aici ca la echipa noastra de suflet nu avem nimic consistent , doar relatii. La Gazu nu se vine pe competenta si valoare ci pe recomandare. Ani de-a randul am avut zeci de jucatori accidentati , Munteanu Piticu se rupe si sta un an jumate , Parvulescu cum intra cum facea entorsa, Zarko vesnic cu degetele lui praf , Buzean la fel , acum Cojocnean , in cantonamentul din Antalya merg jucatorii la doctor ca sunt raciti , li se da aspirina !!!!!, dragi confrati suntem foarte slabi la capitolul calitate resurse umane si organizare a clubului . Tot ce am avut bun am dat , Kurti , Dorin Rosca , pe Jozsi Biro omul care umbla şi vedea fotbalişti ( el i-a vazut in Austria pe Grillo , Eric si Cairo, el l-a vazut pe Bud ) , l-am pus un fel de director peste nimic ... in schimb pe zi ce trece cresc puterile domnului Ioan Horoba , un domn despre care presa zice că vine din negurile fotbalului , un om extrem de controversat , care din cate se spune in oras , orice deplasare , orice cantonament , orice achizitie de material sportiv , orice aducere de fotbalisti , trece in mod invariabil prin firma de turism şi impresariat sportiv a fiului sau , domnul Horatiu Horoba , despre care din nou gurile rele spun prin Cluj ca un timp a gravitat in sfera CFR-ului după care a fost indepartat cu scandal de acolo de însuşi Arpad Paszkany care a acuzat producerea unei pagube clubului sau , care e unul cu finantare privata nu cu finantare din bani publici . Nu ştiu dacă ce se spune e sau nu adevărat dar un lucru ştiu sigur , acela că în lumea civilizată regula este că atunci când manageriezi un club finantat cu bani publici , un club care depinde în mod hotarator de banii statului , nu trebuie să planeze asupra ta nicio umbra de indoiala în mânuirea banului public , orice suspiciune asupra profilului tău nu e binevenită , orice bănuiala te face sa iti pierzi credibilitatea şi nu iti ramane decât un gest de onoare .... demisia. Nu cred că vom vedea demisii la clubul nostru drag , cred insa cu tărie în ideea de justiţie care incepe cu cuvintele " aveti dreptul sa nu spuneti nimic , tot ceea ce veti spune poate fi folosit şi împotriva dumneavoastră ". Dupa cum facem aşa sa ne ajute Dumnezeu !

  RăspundețiȘtergere
 2. Sanatate, Cojo !
  Sper sa revi pe teren cit mai curid.Vedem in tine o speranta a atacului Mediesean. Te asteptam !

  RăspundețiȘtergere
 3. intr-adevar cat l-am vazut pe teren a aratat ca stie fotbal si sper sa revina repede pt a fi de ajutor echipei,dar as vrea sa spun ceva despre antrenorul nostru care incepe sa se planga ca nu are echipa si ca e cam greu cu ce are sa faca ceva performanta.Eu recunosc ca am fost totdeana impotriva plecarii lui nea Pustai dar va rog sa-mi spuneti cum s-a schimbat aceasta echipa dupa plecarea sa si va rog sa-mi spuneti cand s-a plans domnul profesor vreodata ca nu are jucatori valorosi.El a jucat cu ce a avut tot timpul si eu cred ca s-a descurcat destul de bine.Dl Multescu dupa parerea mea nu este ceea ce avem nevoie dar sper din tot sufletul sa ne scape de retrogradare pt ca suntem tot mai aproape de ea.Sa ajute Dumnezeu sa scoatem macar un egal in deplasare la Chiajna dar va fi foarte greu iar apoi acasa cu Astra nu vreau sa ma gandesc,dar sper sa scoatem ceva puncte din aceste doua meciuri pt ca daca nu o facem vom ajunge cam jos in clasament.HAI GAZU!HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
 4. sanatate multa cojo. capu sus ca esti inca tinar
  .. mai bine trandinetii baiatului cateva cuvinte de incurajare.. chiar are nevoie.

  .decat sa scrieti desore conducere..nu numa la gazu se mere pe relafmtii..ci peste tot..arhicunoscutul "mache... manuţă pt apropiati..asta e romania tara pilelor si a relatiilor

  RăspundețiȘtergere
 5. Iata ca a aparut si numele celor care si-au depus memorii la liga, pentru ca nu si-au primit banii, care, de fapt, au fost 3 si nu 5 cum s-a vehiculat pe aici, pe site: Razvan Avram, Ciprian Petre si Razvan Plesca - sursa este site-ul LPF(www.lpf.ro).

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Oricare ar fi fost numele lor, nu trebuie judecati gresit.Bine ca lucrurile, cel putin pentru moment, s-au mai linistit. Fotbalul romanesc este in criza financiara, echipe cu renume si de traditie sint pe marginea prapastiei (RAPID, DINAMO).In afara de CFR, STEAUA si ASTRA, greu cu banii.

   HAI GAZU !

   Ștergere
  2. si ce daca si-au depus memorii? eu sunt adeptul rabdarii, ca e greu peste tot, dar au tot dreptul sa o faca si nu e treaba nimanui sa ii judece. contractele trebuie respectate.

   Ștergere
 6. si ce daca s-a aflat numele jucatorilor? ..razvan avram ee mediocru ..are meciuri bune ..cat si meciuri proaste ..dar de plesca sau petre nu avem ce spune ..sunt mai mereu peste media echipei. baietii si-au cerut doar drepturile nimic mai mult. si daca bine ai vazut 1 la mana ..baietii au renuntat la memorii ..si 2 la mana si-au cerut doar banii nu au vrut sa fie declarati liberi de contract. e fix asa cum credeam eu ..ei au depus memoriu ca cei din comisii sa oblige clubul sa le plateasca salariile ..nimic mai mult

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.