Meci greu la Iasi pentru echipa noastra

Gaz Metan Medias va avea o partida extrem de dificila , luni 20.05.2013 la Iasi , acolo unde va intalni o echipa care va avea nevoie de cele 3 puncte pentru a mai spera la mentinerea pe prima scena a fotbalul romanesc.
Formatia antrenata de Sorin Cartu , CSMS Iasi , a reusit sa invinga luni in deplasare pe Universitatea Cluj cu scorul de 2-0 , prin golurile marcate de Tiganasu si Patulea.

CSMS Iaşi
C. Lungu - Mihălăchioaie, Tincu, Al. Creţu, Vladu - Milea, Semenenko - Ciucur, Onofraş, Ţigănaşu - Pătulea
Rezerve:  A. Bălan, Mitrea, Cl. Tudor, Cl. Ionescu, Herghelegiu, Bădic, Moutinho


38 de comentarii:

 1. fara frica , castigam cu cei de la Iasi , sper ca au invatat ceva din infrangerea cu Otelu si o sa se concentreze mai mult la fotbal nu la altceva!!!!!! hai Gazu !!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Da au invatat dupa acel blat ca se pot lua mai multi firfirei de la Iasi.

   Ștergere
 2. as dori de la conducerea gazului mai mult interes si ptr copiii clubului...chiar nimeni nu e interesat de acesti copii care la fel i-si rup picioarele pe teren...pana sa vina acest horoba mai faceau un cantonament si mai primeau o masa dupa meci din cand in cand,dar acum chiar nimic...acum doar parintii trebuie sa investeasca in copii in echipamente de fotbal cum sunt ghetele care trebuie cumparate tot la 2 luni + ca copii trebuie sa manance sanatos...se aduna ceva in timp de vreo 7,8 ani...din partea clubului nimic,nici macar o ciocolata dupa meci...dar stim sa le facem contracte la 16 ani sa luam bani pe ei daca cresc in valoare...rusine sa va fie...

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. muth si zaharia 2 pile15 mai 2013, 10:41

   bai fratilor cine lo adus in liga 1 pe MUTH asta ca e praf, vai de capu lui se pierde prin careu, habar nu are unde sa stea, nu are plasament, nu stie nimic, e sperios rau.
   tin minte ca qam pierdut meciuri cacalau pe greselile lui muth de plasament si a altui cascador zaharia.

   pai muth si zaharia astia 2 pacalesc fotbalul nene, hai ca sa gresesti odata de 2 ori pe sezon mai merge e omoenesc dar astia 2 gresesc neconditionat.
   ei erau buni, capitani dar in liga a 4a, la gazu II, nu in liga 1 ei sunt niste pile fortate, impuse lu pustai sai joace in liga1 dar din cauza asta ne ardem cu astia. dupa cum observ pe mandatul lui multescu, zaharia nici primu 18 nul mai prinde, ceea ce e si normal, ca tacsu lu zaaharia e cv prin transgaz si uite asa a ajuns baiatul sau, karatistul a joace fotbal in liga1 dar se vede d departe ca nu poate mai mult. la fel si cu muth asta, care e bun dar nu in primele 3 ligi, , el e bun acolo in judetene, pe coclauri.

   Ștergere
  2. Nu te mai lua de Muth ca iara sar toti priceputii fotbalului si ne spun cat de promitator si talentat e Muth . Cand am zis ca nu are ce sa caute ca fundas la Gazu , haoleu , a fost prapad , m-au taxat toti prietenii şi neamurile lui Muth . Repet cu tarie , un fundas la 23-24 de ani , care se misca lent , nu are plasament , rascheteaza mingea cu capu din degajarea portarului , nu se va face vreodată fotbalist. Am cerut titularizarea lui Muth , am facut propaganda fotbalistilor din Medias sau din jurul Mediasului , dar baiatul asta a primit o palarie prea mare. Nu e musai sa joci la Gazu . Zaharia saracu la fel , moale de tot , mediesan de-al nostru dar asta nu e suficient. Nu intelegi gresit , nu contest persoana , ci prestatia fotbalistica.

   Ștergere
  3. O PARERE. NU INTELEG CE AVETI CU MUTH, OBSERVAND CA L-ATI MAI "ANEXAT" SI PE ZAHARIA!
   EU ZIC SA FIM ALATURI DE EI, DE TOTI, FIINDCA ASA BUNI-RAI CUM SUNT , SUNT DE AI NOSTRI.
   PROBABIL SUNT UNII FOSTI FOTBALISTI(COLEGI) FRUSTRATI SI PLINI DE ZEL CARE NU AU AJUNS UNDE AU AJUNS TINERII ASTIA DOI, IAR DE ACEEA SE PARE CA SUNT TAXATI DE FIECARE DATA.
   ESTE ADEVARAT CA TREBUIE SA MUNCEASCA MAI MULT DAR NU INTELEG DE CE TREBUIE ATAT DE MULT SA FIE UMILITI SI DENIGRATI.
   IMI CER SCUZE PENTRU SCURTA INTERVENTIE , DAR CRED CA PRIN INCURAJAREA JUCATORILOR VOM PUTEA ASTEPTA SI CA REZULTATELE SA FIE BUNE, SI NU CRED CA DISCREDITAREA UNUI JUCATOR PENTRU PRESTAREA UNOR JOCURI CARE NU A PLACUT UNUIA SAU ALTUIA IL V-A MOBILIZA.
   O ZI BUNA!

   Ștergere
  4. Mai Krauss , nu e e vorba de denigrare sau discreditare , tu chiar nu pricepi. In toata lumea asta civilizata , cand un fotbalist da chifle e taxat ... de presa , de crainicul meciului , de suporteri ... numai la noi nu ai voie sa spui de nimeni nimic . Reveniti-va odata, stiu ca in Medias domneste o atmosfera de inchizitie , stiu ca sunt putini ageri la minte , dar cand un fotbalist ia constant nota 5 ca fundas central , e un fotbalist mediu spre mediocru . Mai citeste si tu ce note iau jucatorii nostri dupa meci , in presa sportiva se dau note , Roman spre exemplu ia note de 7 si 8 , ceea ce e bine de tot. Nu criticam persoana omului , ci prestatia lui sportiva , fotbalul e un joc public , nu se joaca pe ascuns , nu e un joc secret , se vizioneaza si se comenteaza , favorabil sau nefavorabil . Nu putem sa ne prefacem ca suntem multumiti de toti jucatorii , numai la sate se da " buna ziua " la toata lumea. Aici la oras suntem un pic mai selectivi. Sper ca s-a inteles, criticam pentru ca ne doare , numai suporterii unei echipe marunte se multumesc cu putin. Eu personal ma simt suporterul unui club de traditie al Ardealului , al unei echipe care a facut de vreo 3-4 ani pasul de la o echipa mica.

   Ștergere
  5. Inca ceva , atentie la gramatica , se scrie " prestarea unor jocuri care nu au placut " , nu " nu a placut " , dupa cum se scrie " va mobiliza " , nu " v-a mobiliza " . Ne plangem toti ca luam 30% BAC-ul ....

   Ștergere
  6. Oi fi si tu o marca straina ROMANE. Ce bun esti si in fotbal si in gramatica. Bine zicea Krauss ala ca iti place sa te dai mare. Numai intelecti pe aici cu 10 la BAC.

   Ștergere
  7. Daca nu stiti sa scrieti romaneste , nu va merge nici mintea ca lumea , asa ca nu avem ce discuta de fotbal , cu regret constat ca e plin Mediasul de semidocti. De fotbal pe sarma asta mai discut doar cu " Heimer Dinger " , " Paul" , " TGM " , " Fane de la Sighisoara " , restul vorbesc numai copilarii , de fapt asa cum ne e publicul de la stadion , adica novice , ne sunt si majoritatea fanilor de pe net.

   Ștergere
  8. Krauss J. dami voie sati zic ca nai dreptate...

   daca un stadion intreg, comantatorii si toata lumea zice, vede fazele reluare si zice : grseala zaharia, penalti si orsu la dinamo, etc, gresetala mare a tanaraului stoper gazist, de langa el sa marcat gol, greseala de plasament a lui muth de la medias, etc, poi nu pot fii toti prosti mai

   mai ales ca zahair e huiduit si pe stadion la gaazu, de medieseni, si de felul cum joaca nu din alte motive, acum sa fim seriosi nu pot fi toti suporterii prosti cal huiduie, la fel si pe muth, care sa recunoaste e prea "umflat" ca de cei tanar si deal nostru, dar daca de langa el sa dat gol, el la scapat din marcaj p adversar, pe cine sa contestam, nu pe muth ca e subtirel in aparare? DAON COLO DE TREABA MA!!

   Ștergere
 3. Daca Clujul a batut la Otelul ,Mediasul a pierdut etapa urmatoare cu Otelul,Clujul a pierdut luni cu Iasul,ce rezultat mizati pt IASI-GAZ M.Eu cred ca reciprocitatile nu au murit asa ca mizez pe o victorie muncita a Iasului cu GMM.Ca sa nu mai va aduc aminte ca si GMM a batut la Cluj! Mai facem un egal cu Rapid si cu 42 p incheiem pe locul 10 un loc de altfel onorabil.Nu sunt mama Omida dar asa cred eu ca se va intampla.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. cred ca ai baut prea multe ``ciuc radler`` si ai stat mult la solar !!!! gazu bate sigur la Iasi!!!!!!!!! nu mai exista ``blaturi``

   Ștergere
  2. Tibysor draga esti copil . Blaturile se fac ca si in trecut , noi il avem la timona pe maestrul combinaţiilor , ucenic de frunte al cooperativei. Nu stii ce e " cooperativa " ? Baga search pe google si scrie doar atat : Jean Padureanu, Horoba , Cooperativa. Nu mai fiti copii , am dat meciul si lui Dinamo si lui Otelul , cu Dinamo am mers direct la infrangere , cu Otelul ne-a durut la basca . Mercenarii nostri au si ei nevoie de bani , doar nu credeti ca joaca pentru gloria si onoarea Mediasului. Multescu antreneaza pentru bani nu pentru ca iubeste Mediasul , ce treaba are el cu noi ? Sa iasa banutu asta e important . Îi doare undeva pe ei de locul 7-8 , poate pe unii doar , majoritatea vor sa isi incaseze banii. E o lume cladita cu bani si pentru bani .

   Ștergere
  3. Sunt anonimul 12.08. Vad ca voalat imi dai dreptate,asa ca spune-i tu sa nu-i spun eu la tibysor ca el este cel care a baut Radler sau a stat prea mult la solar.Daca el crede ca toate meciurile se joaca pe bune, se pare ca facem conversatie cu un Martian,cazut pe aceasta planeta. Merg pe acelasi rezultat GMM pierde si cu asta basta.

   Ștergere
 4. Daca batem la Iasi si pe Rapid acasa la noi, putem termina pe 8, ceea ce inseamna vreo 200.000 de EUR in plus din drepturile TV fata de locul 10. Ce, le-ar strica baietilor GMM o prima de vreo 5.000 EUR in caz de clasare pe 7-8? Eu zic ca vor cistiga urmatoarele 2 meciuri si vor face egal cu Petrolul care va cistiga mai mult ca sigura Cupa Romaniei si va fi in Europap. Din aceste victorii jucatorii nostrii au de cistigat, locul 7-8 este inca la indemana lor, asa ca , NU DATI CU PICIORUL IN BANI SI FAIMA ! Ce n-as da sa prind si eu ceva din prima de vreo 200.000 de EUR/echipa, as ara terenul.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Da corect,doar ca banii intra in visteria clubului,nu in buzunarul fotbalistilor.Nu le-ar strica baietilor o prima,dar le-a promis cineva vreo prima,cand conducerea nu-i in stare sa-i plateasca la zi? De fapt au avut tot timpul promisiuni din partea conducerii amanarile ulterioare fiind frecvente. Asa ca nu-i vad pe baieti sa traga pt faima lui Horoba senior si junior.

   Ștergere
 5. Cei de la Iasi se pot salva daca mai cistiga 6 puncte, sincer, ma indoiesc ca cei de la Ceahlaul aflati intr-o situatie dificila vor ceda puncte, iar cu Vaslui va fi greu pt. ei. Cei de la Iasi se pot salva daca cistiga tot, ceea ce ma indoiesc, deci, o eventuala victorie cu GMM nu ar rezolva problema retrogradarii. Desigur, nu vor renunta usor la lupta, deci, baietii GMM, voi luptati pt. prima de obiectiv si ei lupta pt. retrogradare.
  Daca mai face 6 puncte+1 punct, sint sanse 80% sa terminam pe 7, deci bani mai multi.

  La lupta baietii GMM , locul 7 este al vostru pt. ca pur si simplu IL MERITATI, cu toate nereusitele din meciul cu Otelul.

  BAFTA !

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Se vor salva si poate de la anul investeste acolo Porumboiu!

   Ștergere
 6. meciul va fi greu doar daca noi il vom face greu.. Daca baietii nostri vor fi atenti si concentrati batem. as putea baga mana in foc ca meciu nu va fi blat.. dar imi vine greu sa cred ca echipa noastra ii va da o mana de ajutor iasiului si nu ii da severinului.. de exemplu.. severin.. care e fosta echipa.. stim noi care.. si are sponsor.. pe stim noi cine.. :)) chiar daca nu e sponsor principal.. e totusi sponsor. si nu spun ca gazu ar face jocurile cuiva.. dar daca e sa faca imi e greu sa cred ca ii face jocurile iasiului.. si nu celor din severin

  RăspundețiȘtergere
 7. In meciurile ci Iasi si rapid se joaca ultima sansa pt. pozitia 8 in clasament. Pozitia 7 nu cred ca se mai poate prinde, doar daca cei din fata noastra pierd toate meciurile. Oricum 7 sau 8 dpdv financiar sint aceasi bani. Deci cred ca se va targe tare la locul 8 pt. un venit mai consistent din drepturile TV. Si mai este ceva, un aeste sa termini pe 8 si alta pe 10, asta ca imagine si ca motivatie pt. sponsor de a fi mai larg la buzunar cind vine vorba de bani.

  Asa ca, baietii sa-si bage mintile in cap, si sa trateze ultimile meciuri ca pe niste finale, o fac pt. viitorul lor nu pt. al nostru.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 8. se face deplasare la iasi???? aveti careva un microbuz sa mergem 8+1 insi la iasi sai incurajam? paul intereseazate de vreun prieten deal tau care are microbuz sa punem un 20-30 lei/om de benzina si sa mergem la iasi.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. iasiul e la mama dracului. si daca gasesti microbuz, nu merge nimeni pana acolo, e foarte departe. trebuie sa incercam sa mergem macar la meciurile din zona (cluj, brasov si care or mai fi).

   Ștergere
  2. lumea nu vine nici la stadion cand e meci sambata ..si crezi ca se vor gasi oameni disponibili sa mearga la iasi ..LUNI SEARA? plus ca si benzina iti vine mai mult ..cineva pe aici spunea ca isi pune masina la dispozitie pt. un drum la Cluj si benzina era 60 de lei/de om. pe langa benzina ..la un drum asa lung trebuie si e normal sa pui si uzura masinii. un drum dus intors e aproape 1000 de km.

   Ștergere
  3. eu mi-am pus masina la dispozitie, dar era 60-70 lei/pers. pentru bucuresti. pentru iasi cam tot asa ar iesi, e cam aceeasi distanta. din dragoste pentru gaz metan, nu pun la socoteala uzura masinii :). pana la cluj am mers cu ~25 lei/pers cand am jucat cu "u".

   Ștergere
 9. Iasiul a batut U Cluj intr-un moment in care baietii de la Cluj erau serios afectati de decizia neacordarii licentei, altfel, Iasiul ar fi incasat 3-4 goluri. Iasiul este o echipa de batut, iar GMM trebuie sa-si recupereze punctele pierdute in tur si sa spele rusinea de acasa cind au fost batuti cu 1-0 .
  Sper la o victorie, cei de la Iasi sint nevoiti sa atace si nu sa stea cu fundul in poarta cum au facut-o la Medias. Meci usor nu va fi, dar este momentul sa dovedim ca sintem echipa care se bate la locul 7-8 nu la retrogradare cum este Iasiul.

  HAI GAZU !


  RăspundețiȘtergere
 10. multescu are oferta de la Qabala din azerbaijan 400000pe an.

  RăspundețiȘtergere
 11. punctele pierdute cu otelul merg la ceahlaul aviz ptr pariori deci otelul-ceahlaul 2.

  RăspundețiȘtergere
 12. as vrea sa spun si eu ceva dupa ce am citit comentarile voastre.In primul rand nu cred ca meciul cu Otelu a fost aranjat mai repede cel de la Severin(cineva spunea ca nu i-am ajutat pe cei de la Severin),in al doilea rand la locul 7 nu mai avem nici o sansa si daca jucam in continuare ca in meciul cu Otelul nu stiu daca mai strangem 3 puncte in 3 meciuri.In al treilea rand dl Multescu este clar ca pleaca dupa declaratiile pe care le tot da cum ca "vedem in vara ce se va intampla" sau"daca va fi stabilitate financiara"dar de fapt cauta motive sa plece unde are oferta mai buna.Nu stiu de ce baietii de la Gazu dupa o serie de rezultate bune pierd acasa cu o echipa care era de batut la prima vedere.Totusi sper sa scoatem un punct la Iasi pt ca nu pot uita cand am retrogradat dupa ce am pierdut la ei cu 1-0 si striga tot stadionul B-ul.Asa ca HAI GAZU!HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Cred ca am pierdut la Iasi cu 2-1 , nu cu 1-0 , in anul in care am retrogradat. Ne-a dat gol asta de e acum la Dinamo , Andrei Cristea , era imprumutat de Steaua la Iasi.

   Ștergere
  2. De fapt, scorul a fost 2-0 pentru Iasi, Cristea nu a dat nici un gol, doar a pasat la golul doi pentru Sfarlea care a marcat.

   Ștergere
  3. Intr-un an ne-a dat si Cristea gol , o sa caut sa ma documentez , nu contest ce spui . Asa tin eu minte ca ne-a dat si Cristea gol din postura de atacant al Iasiului .

   Ștergere
  4. Intr-adevar ne-a dat gol Cristea, dar nu din postura de atacant al Iasului ci al lui Dinamo, in acel meci de pomina din 2010 in Stefan cel Mare pe care l-am pierdut cu 3-2 cu "ajutorul" arbitrului cu nume de fotbalist celebru la noi. Golul marcat de Cristea a fost dintr-un 11 m inventat de domnul "cavaler" in negru, la scorul de 2-1 pentru noi.

   Ștergere
  5. Imi amintesc jocul cu Dinamo , nu a fost cel in care ni l-a eliminat pe Buzean ? Am avut intr-un an si eliminarea lui Zaharia . Metode tipice clubului Dinamo .. Niste mizerii de aia nu ii ajuta Dumnezeu sa reuseasca ceva demn in Europa .

   Ștergere
 13. Eu zic ca baietii terbuie sa cistige meciul cu Iasiul si Rapid pt. a pastra sanse la locul 8. Sa se concentreze la aceste meciuri, caci pt. ei o fac, sau poate leconvine sa meraga la Dinamo. Apropo, Negoita de la Dinamo, tocmai a anuntat buget de criza cu salarii de maxim 3.000 EUR, asa ca Dinamo este o echipa MARE SI TENTANTA. Baieti trageti tare si duceti echipa pe 8, toata lumea ar fi multumita, nu vedeti ce vremuri traim, pina si echipele mari au probleme financiare. Brasovul este echipa privata, DA, si uite ce probleme au si ei, neplatiti de 3 luni, deci sa tot pleci la alta echipa.

  HAI GAZU ! VICTORIA este singurul obiectiv in meciul cu Iasi.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Am spus -o si o repet , suntem singurul club din Romania , dupa Steaua Bucuresti , care avem in spate un mecanism care produce bani. Nu exista societati mai puternice decat Romgaz , Transgaz , care sa se afle in spatele unei echipe de fotbal. Chiar daca se intarzie plata salariilor , ca jucator de fotbal esti garantat 100%, statul nu da faliment . Firmele private aflate in spatele atator cluburi din Liga I , pot da faliment . Nu cred ca exista vreun jucator de-a lungul istoriei GMM care sa fi ramas neincasat.

   Ștergere
  2. daca ar trai clubul din ce da transgaz si romgaz ..ar muri de foame. adevaratii bani vin din transferurile de jucatori si din drepturile de televizare. salariile la gazu cu 2 ..3 exceptii nu depasesc 2 mii de euro.deaia nu exista bani nici pt. transferuri ..cum zicea cineva ca de ce nu l-am tinut noi pe astafei ..sau ca de ce nu am tinut mai mult jucatori ca hoban pirvulescu curtean etc ..pt.ca echipa nu are bani pt asa ceva. bugetul e strict pt. salarii deplasari.bugetul anual 3 de 2 ..3 milioane nu mai mult bani care vin din drepturi tv + transferuri. deaia vindem in fiecare vara ce e mai bun sa supravietuim.

   Ștergere
  3. Vorbesti prostii , fara Romgaz , Transgaz suntem morti. Stii cat costa intretinerea pe luna a intregului complex GMM ? Numai energia electrica cand jucam in nocturna , antrenamente in nocturna , costa cam 1 miliard lei vechi pe luna . Stii cati lucsi are nocturna noastra ? E printre primele 3 din Romania. Modernizarea stadionului a facut-o Romgaz , Transgaz . Cam cati bani crezi ca sunt acolo ? Iti spun eu , peste jumate de milion de EUR . Chiar il vedeti voi pe domn Horoba un manager salvator care chiverniseste el banutul ala din televiziuni si transferuri ? Care transferuri. ? Am vandut doar pe Curtean , Bud , Parvulescu , restul au plecat liberi de contract sau nu au fost jucatorii nostri. Cati bani am luat pe ei toti ? Maxim 3.500.000 EUR . Asta e bugetul pe un an si un pic . Jucam de 6 ani in Liga I , deci la un buget de 1,5 -2 ,5 mil. EUR pe an , inseamna ca am consumat pana acum intre 9 si 15 milioane de EUR in cei 6 ani de Liga I . De la televiziuni am luat vreo 800.000 EUR doar in 2011 cand am terminat pe 6 , in rest am avut locuri slabe , platite cu 200.000-300.000 EUR. Asa ca socotiti voi cam cati bani ne-a dat Romgaz, Transgaz pana acum . Iti spun tot eu , am primit cam la vreo 10 milioane de EUR in astia 6 ani . Vorbesti de salarii de 2.000 EUR pe luna , asa e , unii au doar atat. Dar Bratu avea 120.000 EUR , au fost si prime nu doar salarii . Se aduna bani multi crede-ma. Nu lucrez in Romgaz , Transgaz, nu sunt vocea lor dar incerc sa fiu obiectiv .

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.