Meci nebun la Ploiesti , ramane 1 - 1


IN CELE DIN URMA , RAMANE REZULTATUL DE PE TEREN , SCOR 1-1.

Meci incredibil la Ploiesti , acolo unde Gaz Metan Medias a fost egalata in minutul 111 , ultimul al prelungirilor .
Brazilianul Vitinho Medeiros a marcat pentru Gaz Metan in minutul 44 .

Thaer Bawab , Cristi Todea , Radu Zaharia si Sergiu Muth au fost eliminati de la Gaz Metan , in timp ce de la formatia gazda , Bornescu si Geraldo au primit si ei cartonasul rosu.

Momente extrem de tensionate la Ploieşti. Geraldo a fost eliminat în minutul 64, iar în acelaşi moment Bawab s-a accidentat. După aproximativ 10 minute, Bawab a resimţit dureri şi s-a aşezat pe teren în aşteptarea îngrijilor medicale.
Portarul Petrolului a crezut că jucătorului Gazului simulează şi trage de timp aşa ca s-a repezit să-l ridice de pe teren. Spiritele s-au încins imediat, iar în meleul iscat Bornescu l-a muşcat de umăr pe Bawab. Fotbalistul oaspeţilor a riposta şi el şi l-a lovit cu pumnul în faţă pe Bornescu. Totul a degenerat într-o bătaie generală, Cosmin Contra intrând pe teren pentru a-şi linişti jucătorii.

În confuzia creată, Bornescu şi Bawab s-au reîntâlnit, iar goalkeeper-ul "lupilor" a încercat din nou să-l muşte pe adversarul. Arbitrul le-a acordat cartonaşe roşii celor doi, iar jocul s-a reluat după aproximativ şase minute de întrerupere.


Arbitrul central al partidei , Sevastian Coltescu a acordat 11 minute de prelungire , insa in minutul 110 , fundasul Gazului Sergiu Muth faulteaza in careul propriu un jucator al Petrolului si primeste cartonas rosu .

Petrolul: Bornescu - Achim, Geraldo, Manasse, Guilherme - Boudjemaa, Hoban - Mojica, Hamza, Grozav - Bokila
Rezerve: Hamutovski, Renan, Neag, Grecu, Naziri, Romario, Mustivar
Gaz Metan: Pleşca - R. Zaharia, Frăsinescu, Muth, Todea - V. Negru, R. Avram - C. Petre, Eric, Al. Muntean - Vitinho
Rezerve: Greab, Drăghici, Bawab, C. Gheorghe,  Radovici, R. Gaşpar, Fabio Bravo.

33 de comentarii:

 1. Nu pierde la nicio masa verde regulamentul zice ca la 5 jucatori eliminati meciul se suspenda si se castiga la masa verde!

  RăspundețiȘtergere
 2. Nici vorba.Se termina 1-1.Atata timp cat poti alinia 7 jucatori,meciul se poate juca.Gazul a avut 7 jucatori pe teren chiar si dupa eliminarea lui Muth.

  RăspundețiȘtergere
 3. PROPUN SA-I RUPEM PICIOARELE LUI COLTESCU LA PRIMU MECI LA MEDIAS!!!

  RăspundețiȘtergere
 4. Cu ce o gresit coltescu ba anonimule ?

  RăspundețiȘtergere
 5. La todea a fost de rosu? Daca te uiti pe reluare la meci a acordat penalti in minutul 12 de prelungiri.. la buzean a fost galben? la muth ii pune mana in gat? Ala ii comportament de arbitru?

  RăspundețiȘtergere
 6. O rusine de arbitraj!Si-a batut joc de tot ceea ce a construit Gazu in meciul asta.In primul rand,ambele faulturi ale lui Geraldo au fost de rosu,nu de galben.Pe urma,la meleul creeat,ar fi trebuit sa mai elimine cel putin inca un jucator de la jegosii aia.Apoi a prelungit meciul cu 11 minute,desi intreruperea n-a fost decat de 5-6 minute.Sa zicem ca mai putea da 3 pentru alte intreruperi,dar nu mai mult.Pe urma,eliminarea lui Todea absolut gretuita.Aia au facut 10 faulturi de genul ala pe parcursul partidei si n-au vazut rosu pentru niciunul dintre ele.Si in ultima faza,nu-l elimina pe Renan care i-a pus o talpa pe piept lui Muth.Penalty-ul a fost corect acordat.Coltescu e un handicapat!Nu inteleg cum i se permite sa mai arbitreze?Sa nu mai zic de jegurile alea de la Ploiesti.Niste frustrati,niste idioti!Se asteptau sa le ofere Gazu meciul pe tava,sau ce?

  RăspundețiȘtergere
 7. Bornescu ii la al 2 lea comportament nesportiv , dupa meciul cu CFR ar trebui suspendat intre 15-20 de etape !! la fel si coltescu

  RăspundețiȘtergere
 8. Greseala mare sa joci Cu Muth fara experienta si idiot pana la urma, o sa-si ia vreo 4 etape

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Muth a facut probabil cel mai bun meci al sezonului fara greseala !!

   Ștergere
  2. Daca se termina 0-1 mai gaseai greseala asta?

   Ștergere
  3. Nu a fost penalty, Muth a lovit mingea, ii se vede gheata alba cum loveste mingea. A luat rosu gratuit!

   Ștergere
  4. si eu zic ca nu a fost penalty. arbitrul saracul a fost depasit de situatie, la fel ca geraldo si bornescu. todea a dat cu sete, dar nu era de rosu etc. ma bucur ca le-am stricat planurile jegosilor de petrolisti. le doresc eliminare din primul tur, pana nu ii lasa nervii si ne mai fac pe toti de bafta prin europa!

   Ștergere
 9. Ce va aprindeti asa :)) las ca ii bun si egalu.. egalu va fi platit bine nu gluma si uite asa. daca suntem corecti cartonasele rosii si galbene au venit pe un fond de nervi al petrolistilor ca nu le iesea jocul si pierdeau locul 2 si gazistii ca au cam tras de timp.. astea doua au fost cauzele pt care meciul a fost asa urat.. Nu dati vina pe coltescu.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Tu esti idiot?Ce trageri de timp?Tu n-ai vazut ca era sa-i rupa Geraldo piciorul lui Bawab?Omul era accidentat.Au venit jegosii aia sa-l ridice si sa-l scoata afara.Cu ce drept?Ce sunt ei,echipa medicala?Citeste mai sus comentariul meu,sa vezi greselile lui Coltescu.

   Ștergere
  2. Zici tu sa nu dam vina pe coltescu da?
   min 56' galben Alves .. putea rosu fara probleme ..
   min 63' galben Alves ... rosu fara probleme !!..
   min 65' Rosu Bornescu , Bawab si putea si la Achim !!
   min 90+2' Rosu Todea ... daca ala o fost de rosu atunci la Geraldo ce a fost???
   min 90+5 Galben Buzean .. a fost fault?? si pe deasupra a fost si galben?????
   min 90+8 galben Renan ... putea fi rosu la ce interventia a avut ..
   min 112 trebuia sa fluiere finalu inainte de centrare !!! si numai lua rosu Muth si nici penalti !!! tu ca arbitru pui mana in gat la jucator??? AFARA DIN ARBITRAJ !!!!

   Ștergere
  3. Cum poti zice sa nu dam vina pe coltescu? Esti bolnav sau nu ai vazut meciul?

   Ștergere
 10. Mai lasati-ne cu Muth ,toti lingaii pe aici

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. sunt deacord cu tine dar in meciul acesta nu l-am vazut sa greseasca si sa puna echipa adversa pe contraatac sau sa aiba vreo faza periculoasa...tot sezonul a jucat slab

   Ștergere
 11. In sfarsit mai sint si oameni impartiali pe aici, nu tot felul de neamuri de ale lui Muth

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Da anonim, sa sti ca toti cei care scriu pe acest site sunt neamuri cu muth

   Ștergere
 12. Ce tot aveti cu Muth? Nu va-nteleg frustrarea.

  RăspundețiȘtergere
 13. Mama ce frustat is eu din cauza luu muth:)))))

  RăspundețiȘtergere
 14. Bravo echipei care a jucat cu multa ambitie rusine petrolul ca nu stie sa piarda Bornescu trebuie lasat un an sa se gandeasca .Daca facea careva de la gazu asa ceva lua 20 de etape si amenda multe zeci de mi de lei.Nu inteleg intrarea lui Todea de ce asa?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. todea s-a stapanit excelent in meleu si probabil n-a vrut sa ramana dator :). lasa, bine le-a facut, e o mare performanta sa te bati de la egal cu o candidata la cupele europene si sa le pui asa probleme. petrolul=neputinta! forza gazu!

   Ștergere
 15. Felicitari intregii echipe !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. A, si la reluari s-a vazut ca nu a fost penalty.

   Ștergere
 16. suporterul GMM30 mai 2013, 01:40

  UNA PESTE ALTA NEAM LUPTAT CA EROII

  ASA TREBUIE SA JUCAM TOATE MECIURILE. .... CU RUPERE,..ASTA SIGUR NU II BLAT, PET -GMM :)))

  RăspundețiȘtergere
 17. JUCATORII NOSTRI AU FOST COBAII LUI COLTESCU!
  1. BAWAB A FOST PROVOCAT SI MUSCAT DE CANIBALUL BORNESCU SI TREBUIA DOAR CARTONAS GALBEN ACORDAT LUI TAHER;
  2.TODEA, PENTRU FAULTUL FACUT, CEL MULT CARTONAS GALBEN FIINDCA NU A MAI FOST AVERTIZAT DE NEMERNICUL COLTESCU;
  3.ZAHARIA A JUCAT MINGEA, CHIAR DACA A INTRAT "TARE" LA MINGE , DAR A LOVIT MINGEA INDISCUTABIL, PENTRU CARE NU SE DA CARTONAS GALBEN IN NICIUN CAZ, CEL MULT O ULTIMA AVERTIZARE VERBALA INAINTE DE A MAI VEDEA UN GALBEN(DE LA PRIMUL GALBEN , ZAHA NU A MAI FOST AVERTIZAT VERBAL DE "OMUL CU GANDURI DE SUICID", FIINDCA A JUCAT MINGEA LA FIECARE INTERVENTIE;
  4.MUTH NU A FACUT PENALY! LA RELUAREA FAZEI PRESUPUSULUI PENALTY DIN MIN. 10:07 DIN VIDEO( http://www.digisport.ro/Live-text/VIDEO+Petrolul+-+Gaz+Metan), SE VEDE CLAR CA PLESCA NU AJUNGE LA MINGE SI INCEARCA SA BLOCHEZE MINGEA CU CORPUL, DAR PRIN EFORTUL LUI MUTH ESTE SINGURUL CARE REUSESTE SA LOVEASCA MINGEA DINTRE PLESCA, ACHIM(32) SI HAMZA(9)CARE SIMULEAZA FAULTUL, MINGEA TRECAND PE LANGA POARTA.

  AM URMARIT CU ATENTIE ACESTE FAZE PE CARE VA INVIT SA LE REVEDETI SI VOI, CU REGRETUL CA NEMERNICIA SI BANDITISMUL IN FOTBAL A AJUNS LA COTE ALARMANT DE MARI, SITUATII CARE DETERMINA JUCATORI BUNI, ROMANI SI NUNUMAI, SA PLECE CU PRIMA OCAZIE DIN ACEST CAMPIONAT CARE ESTE GESTIONAT DE OAMENI CORUPTI CARE SUNT FACTORI DE DECIZIE SI CARE PENTRU BANI O VAND SI "PE MASA!".

  FELICITARI INTREGII ECHIPE PENTRU DEVOTAMENTUL ARATAT PE TEREN PRECUM SI CONDUCERII CARE , IN SFARSIT, NU A MAI CRITICAT JUCATORII CU TOATE CA AM AVUT 4 ELIMINATI(DOAR PRIN SCANDAL SI INTIMIDARE PUTEAU PLOIESTENII SA MARCHEZE, NU PRIN JOC SPORTIV), CU SPERANTA CA DIN EDITIA VIITOARE DE CAMPIONAT SA FIM MAI PUTERNICI, NOI CA SUPORTERI SA FIM ALATURI DE ECHIPA NOASTRA INDIFERENT DE STATUSUL LUI PERSOANEI SI CU SIGURANTA VOM PUTEA ATACA POZITII SUPERIOARE IN CLASAMENT FINDCA SPRE DEOSEBIRE DE CATEVA ECHIPE CARE IN MOMENTUL DE FATA SE AFLA PE "LOCURI EUROPENE" SI CARE PREVAD CA NE VOR FACE DE RAS, GAZ METAN MEDIAS JOACA FOTBAL!!!

  FORTZA GAZ METAN, VOI ATI FOST, SUNTETI SI VE-TI FI ADEVARATII LUPI FIINDCA SPRE DEOSEBIRE DE "ALTE VIETATI", VOI AVETI SI SPIRITUL DE "HAITA"!
  MULT SUCCES!
  HAI GAZU!!!

  RăspundețiȘtergere
 18. nu va mai certati si nu mai vorbiti de rau jucatorii pentru ca n-are nici un rost.ce arbitraje am vazut in ultimele etape.. rar mi-a fost dat sa vad.nu-l scuz pe muth sau pe altii ..dar sa nu credeti ca e usor sa fi supus la asemenea presiuni si sa te poti stapani ..is si ei oameni au voie sa greseasca au voie sa-si iasa din fire..si daca e sa vorbim strict cartonasul rosu lui muth ..nu vad cu ce a gresit chiar asa de grav. daca voua vi se pare ca un arbitru sa ii puna mana in gat unui jucator ..atunci e ok. stiu ca i-a pus mana in gat dupa ce i-a dat rosu si dupa ce muth i-a zis ceva de dulce(probabil pe merit). daca asa stie un arbitru sa conduca un meci cu maini puse in gat si cu cartonase date in nestire.tot ce s-a intamplat aseara pe teren muscaturi ..batai..injuraturi sunt toate strict din cauza arbitrajului sub orice critica.probabil is jocuri de culise pe care noi nu le vom sti niciodata ..probabil trebuie neaparat sa mearga unii in cupele europene si pt. asta se taie in carne vie si pe fata.arbitrii nu mai au nici o rusine nici o frica ..nimic.avem acum pauza de vreo 3 saptamani ..sa ne vedem bine sanatosi cu forta de munca pt.un alt sezon trucat si el.fotbalul moare de atatea blaturi si arbitrii hoti iar dragomis se da mare ca avem un campionat in primele 10. pff

  RăspundețiȘtergere
 19. Pai handicapatul asta de Coltescu ne-a furat ca la drumul mare si atunci cand nu ne-a acordat 3 penaltyuri in meciul de acum 2 ani cu Brasovul de la Medias,dupa care cu constiinta incarcata a incercat sa se sinucida in propriul apartament.Atat el cat si Bornescu ambii din Craiova sunt buni de Balaceanca,asta este concluzia la care am ajuns,niste retardati. Coltescu are grave probleme in a acorda cartonasele galbene / rosii si cu atat mai mult in a aprecia loviturile de pedeapsa,nefiind la prima abatere. De canibal ce sa mai zic,e dus baiatul asta rau de tot,dar si cei din comisii ii permit aceste nebunii. Daca ii vor da 12 etape atunci poate se va mai tempera, daca nu atunci o sa-l vedeti intr-un nou episod mult mai horror.Felicitari echipei noastre,care nu s-au predat cum credeau altii,practicand un joc frumos,umbrit de jegosii aia care ne vor reprezenta in Europa. RESPECT GIGI MULTESCU, HAI GAZU! HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
 20. Sunt curios ce ar face cineva daca ar fi muscat?
  Sigur ar riposta in vre-un fel. Este un gest reflex. Sunt curios cine ma contrazice , ca sa putem face un experiment.

  Fane de la Sighisoara

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.