Rapidul , sustinuta de un numar mare de fani

Aflandu-se la ultima deplasare in Liga 1 , suporterii echipei Rapid Bucuresti vor face deplasare in numar foarte mare pentru meciul de deseara de pe stadionul Gaz Metan , acolo unde vor sustine echipa lor favorita.
In aceasta dimineata in jurul orei 05.54 , aproximativ 200 de suporteri din Bucuresti ai echipei Rapid s-au urcat in tren pentru a se deplasa la Medias.
Odata ajunsi la stadion , ei vor fi asteptati de un numar mare de suporteri alb-visinii , care vin din toate orasele din Ardeal.
Din surse sigure , echipa Rapid Bucuresti va fi sustinuta in partida din aceasta seara de aproximativ 500 de suporteri , insa numarul ar putea creste.

Rugam suporterii care iubesc echipa noastra Gaz Metan Medias , sa vina la stadion si sa isi sustina favoritii , pentru ca impreuna putem obtine 3 puncte.

                              HAI GAZU !!!!


           

30 de comentarii:

 1. suporterul GMM24 mai 2013, 11:27

  astia tot timpul ai fost multi!! si sigur vor veni dotati cu tobe, bannere, mesaje, etc ca sunt foarte organizari, defapt ei si dinamovistii mereu au bannere si mesaje cu ei... mai ales acum cand sunt p cale sa nu mai primeasca licenta...sunt patimasi crapidistii...

  orikum noi sa dam dovada ca suntem si iubim mediasul si ar trebui sa vein multi la meci, ces aia 10 lei, tinand cont ca noi platim cel mai ieftin bilet din toata liga1...

  HAIDETI LA STADION!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. esti un mascarici...cu ce drept comentezi tu de Rapid ma???? auzi ca crapidisti...cand de fapt daca intrebi un aurolac cu cine tine rapsunde...cu steaua ca cu aia tine toata lumea...oferiti respect si veti primi respect

   Ștergere
 2. Ole, Ole, Ole, trebuie sa raspunzi la datorie medieseanule ! DA , datoria oricarui mediesean in aceasta zi, la acest meci, este sa vina la stadion. Cine sa arate atasament si sprijin pt. echipa GMM, rapidistii ? Deci, fratilor, daca sinteti medieseni si va pasa de un simbol al orasului 'Echipa GMM', atunci , LA STADION.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 3. Este un spectacol fotbalistic, deci si suporterii trebuie sa aiba un comportament care sa nu umbreasca acest meci, aceste doua echipe frumoase din LIGA1. Sa triumfe sportivitatea si decenta in tribune, sa fie o partida exemplu pt. toate stadioanele romanesti.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 4. Toti cei care sint aproapape de GMM, din Medias si din alte localitati, sa stie ca sint asteptati la meci, avem nevoie de ei, de sustinerea lor.
  Baietii GMM au declarat public ca au nevoie de sustinerea fanilor la meci, deci, ce facem ? Cred ca trebuie un singur raspuns 'VENIMMMMMMMMMMMMMM'. Eu sint in Medias doar de 10 ani, si daca acest oras are nevoie de mine, daca acesta echipa are nevoie de mine, am sa raspund 'PREZENT', nu in fata televizorului ci pe stadion.


  HEI, HEI, HAI GAZUUUUUUUUU !

  RăspundețiȘtergere
 5. HAI LA MECI !

  Nu poti scapa acest moment in care sa arati ca-ti pasa de GMM. Baietii GMM ne cheama la meci pt. a fi alaturi de ei, dorinta lor este victoria, victoria o dorim si noi, alaturi de ei in tribune, acestia vor simtii cu adevarat ca ne pasa de ie si de viitorul echipei.

  Sa nu mai stam pe ginduri, asta seara, TOTUL PENTRU BAIETII GMM, TOTUL PENTRU VICTORIA GMM !

  HAI GAZU ! RESPECT, GIGI MULTESCU !

  RăspundețiȘtergere
 6. SPER SA FIM MULTI, numeric , ca, galerie oricum nu avem nici o sansa sa facem fata galeriei lor...
  HAI GAZ METAN!

  RăspundețiȘtergere
 7. De ce merita sa fim la stadion in aceasta seara?

  - Echipa este a noastra, a mediesenilor, este
  un simbol al orasului
  - Este dorinta jucatorilor
  - Avem un antrenor pe care vrem sa-l tinem la Medias
  - Sa incheiem acest retur de campionat pe teren propriu cu o victorie
  - Sa le aratam jucatorilor ca ne pasa de ei si ca stim sa-i ajutam la nevoie.

  Sper si eu alaturi de jucatori sa vedem in acaesata seara un stadion cit mai plin cu simpatizanti GMM. Cred ca orice mediesean care simte ceva pt. aceasta echipa,trebuie sa fie pe stadion. Poate multi nu au venit pina acum la stadion fie ca n-au vrut, n-au putut, au probleme, dar acum, macar in aceasta seara, sa incercam sa fim mai aproape de aceasta echipa GMM care vrea si ea sa termine cit mai sus in clasament.

  HAIDETI FRATILOR LA STADION ! NE CHEAMA BAIETII NOSTRII DIN GMM.


  RăspundețiȘtergere
 8. Un meci cu RAPID este un eveniment notabil pt. noi, chiar daca RAPID paraseste LIGA1. In acesta seara sa uitam de neplaceri, dezamagiri create cu s-au fara voia unora, trebuie sa avem un singur gind , adica, sa fim pe stadion si sa facem tot ce putem ca simplii cetateni ai acestui oras, pt. echipa GMM care este un ambasador al orasului nostru in tara ( a fost si in afara tarii). DA, pt. ei mergem la stadion, nu pt. primarul orasului, nu pt. d-l Horoba, nu pt. d-nii din ROMGAZ sau TRANSGAZ, ci pur si simplu pt. niste baieti GMM care isi doresc sa fim acum alaturi de ei. Nu stiu voi ce faceti, dar eu ma duc la stadion, am vazut chemarea fotbalistilor nostrii si n-am sa-i las singuri, asta simt eu ca cetatean al orasului fata de acest simbol al nostru .

  Oamenii au nevoie intotdeauna de ceva care sa-i uneasca, echipa GMM poate fi un argument , echipa asta, NU UITATI, ne-a facut cunoscuti in Europa League, deci, haideti la stadion sa fim alaturi de ei.

  HAI GAZU !
  Traiasca cel mai mare antrenor din Ardeal, d-l Gigi Multescu !

  RăspundețiȘtergere
 9. Sper ca sa nu conteneasca aceste chemari la stadion. Sper ca reactia mediesenilor sa fie una pozitiva fata de ceea ce vor fotbalistii nostrii, adica, ALATURI DE EI.


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 10. V-m mai spus si o repet : avem un singur lucru care ne reprezinta in tara asta , echipa de fotbal Gaz Metan Medias. Cum bine zicea cineva de mai sus , primarul , oamenii de afaceri , directorii din Gaz , ei vin si pleaca , sunt efemeri , peste 50 de ani putini isi vor aminti de ei sau unii chiar deloc ..... in schimb , noi , daca vom mai trai atat , copii sau nepotii nostri vor povesti , ca pe vremuri am avut pe unul Eric care a jucat la Gazu si care a dat goluri si pase de goluri , ca a mai fost unul Bawab , mare talent care dribla si in lift , ca a mai fos un sarb , unul Markovic , inalt si de temut , ca a mai jucat si medieseanul nostru , Ionut Buzean, caracter si baiat serios , ca pe benzi fugea unul tot din Medias , Munteanu zis Piticul ........ Poate sa distruga Neamtul orasul cu modul in care il administreza , el nu va ramane cu nimic bun in istoria orasului , pe cand baietii astia care au batut Mainzul si care asta seara trag la un loc 8 in Liga I , chiar daca nu vor mai fi vreodata ,ca noi toti de altfel , vor fi vesnic prezenti in gandurile si amintirile iubitorilor de fotbal din Medias. Merita sa ii vedem in nocturna , mai ales ca joaca cu echipa Rapidului , nu cu Giacasu , Rapidul e Rapid si in B sau C , e un club poetic. Asa ca , folosind putin umor zic si eu " Mediseni , va ordon , treceti Tarnava Mare ! Fotbalul va asteapta ! ".

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Eu daca trec Tarnava nu mai ajung la stadion! Bolovanule, mai sunt oameni ce vin la meci si din Gura-Campului, chiar f multi, as putea spune ca formeaza majoritatea de pe stadion! Forza Gura-Campului! :)

   Si Haide Gazu, hai baietii!

   Rapid = ABBA

   Ștergere
  2. Ma refeream la baietii de centru , istetule . Ai dreptate , uitasem ca Ceausescu v-a construit si Gura Campului ca sa aveti unde sa va inghesuiti . De aia e atmosfera ca la teatru , ne-a dominat sonor galeria Rapidului , ca sunteti voi astia din Gura Campului majoritari pe stadion . S-a vazut ce poate Mediasul , vai de fundul nostru .

   Ștergere
  3. Esti bun, Falconne. Gruppo GC, n-ai priceput nimic din indemnul cu Tarnava Mare. Hai Gazu!

   Ștergere
  4. Ca nu pricepe omul nu ma mir , da cum de dai tu de mine si sub anonimat , chiar nu inteleg. Sau ai un fler cum nu am mai vazut sau am eu o slova prea, prea ......

   Ștergere
  5. Ai o slova "prea, prea..." :), ti-am recunoscut stilul.

   Ștergere
  6. Nu te cunosc dar e cert ca esti mult peste media orasului .Ma bucur sa descoper ca Mediasul mai are oameni care pot mult mai mult decat poate orasul in sine . Cateodata stau si ma gandesc , poate are dreptate cel care zice ca nu ne meritam echipa . E nevoi de mai mult sentiment si mai multa caldura fata de club in sine. Nu are rost sa ne tot agatam de profilul nefrecventabil al unora din cei care ne reprezinta clubul. E in judetul Covasna un club de Liga III , FC Zagon , l-au dat si in presa in chip laudativ . E cel mai inalt esalon in care joaca secuii fotbal. Acasa au in jur de 500 -1.000 de oameni la meci . Noi , mare municipiu mare , ne chinuim sa strangem 1.000 de oameni si amaratii astia dintr-o comuna sa suie pe garduri cand da Zagonul gol .Chiar nu inteleg , de ce suntem asa de blazati , de absenti din tot ce tine de comportamentul public . In galeria Rapidului nu au fost doar golani si pustani . Dupa meci cand am coborat pasarela sa imi iau masina , in fata mea parcate trei masini cu numere de Harghita . Optimist , imi zic , ce frumos , ungurasii astia au venit sa vada Gazul . Cand colo , agatate la luneta , toate masinile aveau fulare cu Rapidul. Daca continuam asa , ne cernem de in cativa ani , mai venim 300 de oameni la stadion . Totusi am o satisfactie , ca nu am terminat acolo unde ne-a lasat domnul Pustai . Va salut pe toti .

   Ștergere
  7. Multumesc, Falconne. Si eu am depasit multe masini cu rapidisti venind dinspre Targu-Mures. Ce altceva pot sa zic decat ca sunt invidios ca alte echipe au multi suporteri, iar noi suntem tot aceiasi, infocati, dar mult prea putini. Echipa a jucat excelent in retur si totusi nu ne-am inmultit in tribune. Deci, unde e problema? Pe cine mai dam vina acum? Ce pretentii mai putem avea de la jucatori si de la antrenor? Au dovedit ca ne pot oferi mai mult decat vom fi noi vreodata capabili sa le oferim noi lor, dar la critici suntem experti. Trist!

   Ștergere
  8. Asa e , echipa joaca peste nivelul orasului , tot incerc sa caut cauza absentei publicului de la stadion. Stii ce cred eu ? Ca traim niste vremuri dezastruoase din punct de vedere economic si de la asta se trage totul . Cand oamenii nu au bani , se cearta in familie , se cearta prietenii , oamenii se inchid in ei , devin pesimisti , neimplicati , anosti ... or , fotbalul cere o anumita veselie , o stare de buna dispozitie , fotbalul e speranta, e o proiectie a viselor noastre din copilarie si neimplinite pana la maturitate. Fotbalul ne uneste doar atunci cand inca mai avem suflete de copii daca devenim ursuzi si batraniciosi , fotbalul nu e vreun remediu . La fotbal se vine cu sufletul deschis si neincarcat , daca vii ca prostu sa te superi pe meci , nu ai facut mare lucru. Exista in Medias o mare stare de nedumerire , de blazare , lumea e pestrita rau de tot , avem o stratificare sociala de genul , gazistii si familile lor , inclusiv patronii de tranzitie care graviteaza in jurul banilor din Gaz , bugetarii necutezatori din politie , judecatorie, electrica , profesorii chinuiti de lefuri mici , dentistii care nu dau chitante , ceva medici care nu refuza plicul, dupa care marea masa de proletari , in general prima generatie la oras. Mediasul a pierdut cam 15.-20.000 de sasi , unguri ( emigrati in Germania , Austria , Ungaria ) si tineret cu potential profesional si intelectual , plecat in Canada . Asta a insemnat o pierdere imensa pentru oras . Cred ca in constiinta publica medieseana fotbalul e tratat ca ceva din alte timpuri , ceva de care se vorbea mai demult cu interes . Nu cred ca se va revigora ceva . Sa nu imi spuna unii cat de bine se traieste in Medias pentru ca e plin de masini , asa e si in China , e plin de masini pe strazi si chinezii traiesc vai de capul lor. La tribuna la care stau eu , cea de pe centru , in jurul meu s-a evaporat publicul pe care il stiam , au aparut niste doamne , niste copii , nici figurile suspecte ale orasului cu care ma obisnuisem , nu mai vin la meci. Raman la parerea ca o stare de spin , de inflamare in sufletul oamenilor si cauza starii nu e fotbalul.

   Ștergere
 11. Aproximativ 200 de rapidisti sunt in centru , acestia au venit cu trenul din Bucuresti.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Sper sa nu ne devasteze tot centrul coloratii aia! Oricum pana deseara la meci o sa fie muci de beti, sper sa nu mai poata striga!

   Ștergere
  2. stai ma tu linistit ca nu devasteaza aia nimic. nu e prima data cand vin ..si sa speram noi ca nici ultima data. singura galerie care a lasat urme prin oras a fost cea a lui U ..care a facut un mare U cu un spray pe magazinul ala de pe corso ..relly`s sau cum se numeste.

   Ștergere
 12. avem voie cu umbrele? ms anticipat pt rasp

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. mai mult ca sigur nu. ..ia-ti pelerina sau incearca sa intri cu biletul de la tribuna 1 la tribuna a2a ..poate merge :)

   Ștergere
 13. salut..am scris zilele trecute ca vom veni foarte multi rapidisti la medias...am fost peste 500 asta cu siguranta...in ciuda temerilor voastre nu am devastat nimic,ne-am bucurat pentru echipa noastra,ba mai mult am baut cot la cot cu unii medieseni..am ras.am glumit si ne-am urat succes reciproc..e adevarat ca au fost si baieti beti printre noi,e normal asta..dar n-am facut scandal asa cum multi anticipau...am stat la tribuna a doua dar am un regret totusi:ne asteptam la orgoliu din partea voastra..ar fi fost interesant un duel al galeriilor..din pacate la voi n-am vazut nimic de genul acesta....stadionul a fost dezolant de gol si nu vreau sa cred ca ora tarzie a fost principalul motiv...succes echipei voastre in continuare,a fost un meci frumos...dar in tribune noi am castigat....sper sa ne intalnim curand...a fost frumos la Medias

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. noi nu avem galerie, din pacate. ma bucur ca ati facut voi spectacol in tribune pentru ca la noi e atmosfera de teatru meci de meci. nu cred ca avem ce reprosa galeriei rapidului si, mai mult, as zice ca avem de la cine sa luam lectii in materie de sustinere a echipei favorite. respect pentru comportamentul decent din timpul (si dinaintea) meciului!

   Ștergere
 14. UrascGaborii25 mai 2013, 12:03

  Au fost aproximativ 3500-4000 de suporteri.Suporterii nu mai vin la meciuri din cauza lui Horoba , galerie nu mai e din cauza lui Horoba...

  PS:Ma bucur ca va placut in Medias !Succes si sa ramaneti in Liga 1.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. "Suporterii nu mai vin la meciuri din cauza lui Horoba , galerie nu mai e din cauza lui Horoba..."

   ..prietene daca iubesti echipa ..mergi la ea tot timpul..cel mai bun exemplu l-ai vazut aseara.crezi ca se compoara vreodata ce face horoba la medias cu ce a facut copos rapid-ului? dar daca iar spun ca medias nu merita echipa in liga 1 ..ca nu aducem nimic in spectacolul fotbalistic ..imi sare iar lumea in cap .ca cica noi avem fotbal in oras de vreo 80 de ani. degeaba avem de asa mult timp daca nu stim sa-l traim ..si sa aratam ca ne place. probabil asta va fi viitorul in fotbal cu echipe ca si chiajna ..botosani ..maciuca ..navodari ..buftea ..recas ..cu cate 400 ..500 de spectatoeri la fiecare meci ..iar echipe de traditii cu multe campionate sa joace prin B si C. nu mai e galerie pt. ca horoba nu a mai fost de acord sa-i dea bani de deplasari unui asa zic lider de galerie ..acum sa ne suparam pe horoba ca s-a desteptat si nu-l mai putem prosti?.. as vrea sa vad cam cati din medias ar fi dispus sa-si plateasca bilet pe autocar medias bucuresti ..toti vrem moca ..bilet ..transport ..fulare ..tot sa ne dea conducerea.plus o bericica ceva ..asa ca prima de "joc". intradevar horoba nu e nici pe departe un om bun ca are si el o gradama de defecte ..dar ce face bine trebuie recunoscut. atat ar mai trebui sa-l injurati si pe vali negru de ce si-a scris pe tricou rapid nu moare ..

   Ștergere
  2. Ai dreptate cam pe de-a-ntregul . Nu stiam de gestul lui Vali Negru . Nu il dezaprob , dimpotriva e un gest de apreciat . A jucat la Rapid , de a colo a prins si nationala , e firesc si chiar frumos ca nu si-a uitat clubul care i-a marcat cariera. Rapid e un fenomen aparte , e o poveste de viata , am fos in tur la Rapid - Gazu , ce spectatorii hatrii am vazut acolo , ce chibiti adevarati , ce vorbe a la Caragiale .... Desi a fost fara public , am ras cu pofta de ce puteau declama putini spectatori , parca eram intr-o schita de-a lui Caragiale . Liga I are nevoie in mod ombilical de Rapid Bucuresti , ar fi dezolant sa dispara un club atat de vechi si plin de patos.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.