Eric,Pustai,Nicandro vs Gaz Metan Medias

Eric,Pustai,Nicandro vs Gaz Metan Medias

Partida mult asteptata de fanii echipei Gaz Metan Medias va avea loc astazi la Targu Jiu , atunci cand echipa noastra va intalni Pandurii , formatie care ii are in lot pe fostii jucatori ai Gazului , Eric de Oliveira si Nicandro Breeveld , condusi de pe banca de antrenorii care au facut perfomanta cu Gaz Metan in urma cu doi ani , Cristi Pustai si Flavius Somfalean .
Desi au inceput campionatul cu trei infrangeri consecutive , jucatorii antrenati de Cristi Dulca au un moral foarte bun dupa ce miercuri au invins fara probleme in 16-zecimile Cupei Romaniei , scor 4-0 pe formatia din Liga 4 , Petrolistul Boldesti .
De partea cealalta , Pandurii Targu Jiu  a invins in Cupa Romaniei cu scorul de 4-0 , formatia de liga 2 Farul Constanta , iar in campionat echipa antrenata de Cristi Pustai se afla pe locul 5 cu 14 puncte in 8 partide disputate . In ultima partida oficiala dintre cele doua echipa s-a terminat la egalitate scor 1-1 , in decembrie anul trecut , atunci cand gazistii au egalat la ultima faza VEZI AICI . 

Partida dintre Pandurii Targu Jiu si Gaz Metan Medias va avea loc astazi incepand cu ora 17.00 , si va fi transmis in direct de postul de televiziune , Digi Sport.

                                                             Mult succes echipei noastre !!!