Gaz Metan pierde din nou cu Sageata Navodari

Gaz Metan Medias pierde din nou cu Sageata Navodari  ,de data aceasta pe teren propriu cu scorul de 2-1 , in ultima partida disputata acasa in acest sfarsit de an.
Oaspetii au deschis scorul in minutul 53 prin Cristian Munteanu , in timp ce egalarea pe tabela de marcaj a aduso atacantul iordanean Thaer Bawab in minutul 74 din penalty.Formatia antrenata de Gheorghe Butoiu a adus scorul la 2-1 in minutul 78 prin golul marcat de Florin Popa.
Gaz Metan a ratat ocazia de a urca pe locul 6 , si ramane in acest moment pe pozitia a 9-a cu 26 de puncte , urmand ca joi sa intalneasca in deplasare in etapa a doua a returului , FC Botosani , meci incepand cu ora 13.00.

Gaz Metan: Greab - Zaharia, Frăsinescu, Bozeşan, Buzean - Todea, Tahar - A. Muntean, Fl. Dan, C. Petre - D. Roman
Rezerve: Gurincu, Roberto, Fl. Sandu, Avram, Llullaku, Bawab, Vitinho
Săgeata: Panagopoulos - Peteleu, Cr. Munteanu, Fl. Popa, Lupu - Muzac, Vezan - Tigoianu, Dinu, Grigoraş - M. Roman
Rezerve: Pogacsics, N'Doye, Lopez, Chiţu, Sorian, Vieru