Gaz Metan obtine a doua victorie in Antalya

Gaz Metan Medias a obtinut a doua victorie din cantonamentul din Antalya , dupa ce a invins cu scorul de 1-0 , formatia Bohemians din Cehia.Singurul gol al partidei a fost marcat de mijlocasul Ciprian Petre in minutul 9 al partidei.

Cristi Dulca i-a trimis in teren din primul minut pe Pleşca - Ttrtovac, Fl. Ilie, Muth, Buzean - Todea, Tahar C.Petre, Fl.Dan, Llullaku - Antic , iar in repriza secunda au mai evoluat Alex Greab , Radu Zaharia , Komada , Fabio Bravo , Alex Munteanu , Razvan Avram si Adrian Markus.

Site-ul Suporterilor de vanzare


54 de comentarii:

 1. sper sa batem in campionat.....rezultatele din amicale nu conteaza

  RăspundețiȘtergere
 2. ba conteaza si rezultatele din amicale. pt moralul baietilor e bine sa castigam. victoriile sunt dovada ca baietii sunt seriosi si nu iau la misti amicalele.bravo lor pt asta.

  RăspundețiȘtergere
 3. Bravo , bravo , bravo !!!! Crestem incet dar sigur . Jucam numai la victorie . Am citit pe site-ul celor de la Slask Wroclaw , si am inteles ca ne-au prezentat drept echipa veche , fondata in 1924 ( Corect 1922 ) , care am batut Steaua si Dinamo , care am fost la un pas de grupele EL . Foarte frumos au scris polonezii de noi ... M-am simtit mandru ca sunt fanul Gazului . Sa fi vazut ce site de prezentare au polonezii , va dati seama ca sunt club puternic din moment ce isi permit sa aiba corespondent in Antalya , fotografiile din timpul partidei sunt excelente . Bravo Baieti , bravo Cristi Dulca , ne incarcam pentru retur , vreau sa batem trupa din Ghencea sau sa ii luam un punct la ea acasa. E inca departe ce vrem dar cu ambitie si unitate reusim . Traiasca Mediasul , Trăiasca Transilvania !!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. sa fim seriosi ..ce e asa greu sa ai cu tine un laptop si un aparat foto.oricum le au cu ei. ..iar la finalul fiecarei zile sa scri 3 cuvinte si sa pui 2 poze? oricine poate face asta. ma intreb oare cati is plecati cu echipa si se plimba de ici pana colo cu mainile in buzunar fara sa faca nimic. pt. lucruri deastea nu trebuie sa iti zica nimeni ..trebuie tu sa fi putin pasionat de munca pe care o faci si sa mai faci si ceva din proprie initiativa sa faci si ceva ce nu iti e scris in fisa postului.noroc ca noi suntem baieti destepti ne descurcam singuri. ne cautam informatii poze ..live text pe internet.oricum site-ul oficial al echipei am mai spus-o si ma repet e praf pulbere fina. grupele de juniori nu-s updatate la zi ..din lotul echipei lipsesc jucatori .. altii zboara pe luna si noi ne cramponam in lucruri deastea. vai de capul nostru.

   Ștergere
  2. Ai dreptate , oricine de acolo poate trimite poze , dar daca te uiti atent la pozele de la jocul nostru cu polonezii vei observa ca sunt poze super profesioniste , nu cred ca sunt facute cu aparate foto de amatori ci cred ca sunt facute cu tunuri de alea lungi . Scenele de fotbal sunt surprinse de un ochi avizat . De acord cu site-ul oficial al echipei , e realizat ca la o primărie de ţară .... în ultimul raport al Curţii de Conturi se vorbeşte de milioane de euro cheltuiţi de Romgaz şi Transgaz într-un mod .... nu spun eu , sa spună alţii. Din banii aştia se putea plăti un medieşean pasionat de grafica pe calculator sa ne facă un site cum au polonezii de la Slask . Numai ca polonezii aia sunt in Europa Centrală , noi suntem la buza Orientului.

   Ștergere
  3. parerea mea e ca si grafica site-ul arata ok. n-ai ce zice mai ales fata de site-ul vechi :)).doar ca e lipsit de informatii ..iar informatiile care sunt acum sunt vechi. cat despre poze probabil atat polonezii cat si cehii folosesc aparatura de calitate ..nu le spune nimeni sa investeasca mii de euro in aparate foto in blitz-uri si in mai stiu eu ce. iti gasesc cu cateva sute de lei un telefon mobil cu o camera de 5 ..8 megapixeli + blitz alternative se gasesc nu trebuie neaparat investitii imense. eu cred ca oamenii vor sa vada mai mult ca-ti dai interesul.si nu trebuie neaprat poze din timpul meciului ca hai sa zici acolo e cam greu sa surprinzi jucatorul ca e in miscare si-ti trebuie tehnica dar ce e asa greu sa ii pozezi la o sedinta tehnica ..cand se aduna la antrenament cand sunt la cina. oricum noi ca si tara din pacate suntem departe de ce ar trebui sa fim. suntem invechiti rau de tot. ne-au facut polonezii o prezentare pe site-ul lor de nota 10 cu felicitari iar noi(romanii) nu neaparat gaz metan. nu publicam pe internet informatii nici despre echipele noastre.e caz concrect cand niste oameni au vrut sa urmareasca un amical al stelei din spania si au umblat prin 3 ..4 orasele din jurul bazei de pregatire pana au gasit stadionul unde se juca meciul si asta doar pt. ca nimeni de la steaua nu a anuntat unde are echipa meci. cam asta e diferenta dintre noi si altii.

   Ștergere
  4. Asa e , iti dau dreptate , alternative se gasesc trebuie numai interes . Ma bucur ca am jucat cu echipe de traditie din Polonia si Cehia , nu e Anglia sau Italia dar sunt adversari de calibrul nostru . Jucam sambata cu Ujpestul , din ce imi spune un coleg la curent cu campionatul Ungariei , ar trebui sa ii batem la pas . Debrecenul se zice ca e echipa buna , e pe primul loc la vecini .

   Ștergere
  5. asta cam asa e. campionatul romanesc e mai bun ca si campionatul vecin chiar daca acolo se baga bani la care noi doar visam. ei au academii ..se axeaza mult pe juniori doar ca in momentul de fata inca sunt in spatele nostru. acum depinde mult si cu ce jucatori jucam ..ce urmareste dulca la aceste meciuri. poate incearca alta asezari in teren ..incearca jucatori noi pe diferite posturi. atat timp cat jucam bine si scopul meciului e atins nu conteaza scorul.

   Ștergere
  6. pai auzi ca paul nu mai are timp nici sa scrie cateva randuri pe sit la doua zile....ce site ce poze..nu e el de vina...clubul nostru nu are timp de marketing sau masmedia..ei sant in epoca ceausista inca...neprofesionisti complect si se mira ca nu vin oameni la meci..pai la cat tamtam faci...

   Ștergere
 4. scrieti careva tot lotul din turcia!!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 5. nu vi se pare ca echipa a organizat cam putine amicale ..tinand cont la numarul mare de jucatori plecati in antalya plus a jucatorilor veniti in probe acolo?ieri de exemplu rezerva a fost un jucator din guatemala venit in probe si nu a avut sansa sa joace. e foarte posbil sa joace sambata dar zic numa.dupa parerea mea nu ar fi stricat vreo 7 sau 8 meciuri amicale.

  RăspundețiȘtergere
 6. Daca intradevar are potential in maxim 2 meciuri iti dai seama si din pregatirea pe care o face nu ai de unde sa sti cine o jucat si cine nu,nu cred ca Dulca nu da o sansa la cineva.Conteaza si cum te antrenezi ,unii vin si unii pleaca ar trebui sa renunte la cativa care iau bani degeaba.Mai mult ca sigur jucatorul din guatemala a jucat acuma ramne de vazut cine o sa mai semneze si cine nu.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. pai stiu cine a jucat pt. ca a scris presa plus ca cineva care se afla in antalya cu echipa mi-a spus ca baiatul din guatemala a fost tinut rezerva si nu doar el. chiar nu am spus sau n-am gandit ca Dulca nu i-ar da sansa lui sau altora sa isi demonstreze valoarea. ci doar am spus ca mi se par cam putine amicale tinand cont de numarul mare de jucatori ..31 au plecat din medias ..plus ca au mai venit direct in antalya inca cativa. atata tot. ma gandesc ca e frustrant ca fiind jucator sa vezi ca deja au trecut 2 amicale mai sunt doar 3 si tu n-ai jucat 1 minut.

   Ștergere
  2. Mă, da' ce năcăjât mai eşti că băiatu' ăla din Guatemala n-o jucat. Ce mare pagubă!
   Da' ce te doare aşe pentru el, că doar avem jucători destui şi buni.
   Sau ai un interes urât şi ascuns faţă de altu', da' atunci vezi că nu-i fain şi ii bai!

   Ștergere
  3. da exact, m-ai prins.:)) ce treaba sa am cu jucatorul din guatemala sau mai stiu eu cu ce jucator. ce vreau eu sa spun e ca sunt jucatori ai gazului care inca nu au prins un minut in teren. la asa numar mare de jucator poate ar fii trebuit mai multe amicale. sa prinda toti minute sa joace. infine ..hai ca deja se ajunge la alte discutii.

   Ștergere
 7. Imi poate zice cineva SIGUR, daca a mai semnat sau plecat cineva? Nu vreu sa aud de zvonuri sau alte chesti!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. de semnat n-are cum sa se semneze in antalya trebuie sa se ajunga iar in medias pt a se semna. ..dar asta kaby djalo va fi tinut ..de restul jucatorilor veniti in probe inca nu s-a decis ce si cum.

   Ștergere
  2. pai tu unde te crezii bai barabulea ?? la CNN? auzi ca nu vrea zvonuri...el usor ca aerul...

   Ștergere
 8. LA MULTI ANI celui mai bun jucator pe care i-a dat Romania in ultimii 20 ..30 de ani.chiar daca nu prea are legatura cu Medias. Toata lumea ar trebui sa-l sarbatoreasca. dupa parerea mea nu cred ca exista un model mai bun de urmat pt. jucatorii tineri de la medias. La multi ani Gheorghe Hagi!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Hagi are mare legătură cu Mediaşul , a fost descoperit de un medieşean ,nea Jozsi Bukossy care a jucat la Farul si a rămas prin Constanţa. . Când a fost în Mediaş Hagi s-a dus să vadă casa lui Jozsi Bukossy , e undeva pe str. Stadionului din ce mi s-a spus. Hagi a spus-o de zeci de ori la televizor că omul care l-a văzut jucând fotbal în curtea unei şcoli din Constanţa a fost nimeni altul decât un medieşean. Şi aseara la Sport.ro l-a pomenit pe nea Jozsi , asa ca dragii mosului , Mediasul asta mic şi prăpădit , e mare de tot în fotbalul românesc .

   Ștergere
  2. mai invat cate ceva. chiar nu stiam ca cel care l-a descoperit pe hagi e diin medias. acum am cautat si am vazut ca tot din mana domnului bukossy a iesit si zicu.

   Ștergere
  3. esti batran Borsellino,sti multe,utie vezi nici eu nu am stiut de lucrul asta si imi pare bine ca ni l-ai dezvaluit si noua.Asta e inca un motiv de mandrie pentru noi,

   Ștergere
  4. Insa eu, Borsellino , cred ca cel mare motiv de mandrie pentru noi pentru fanii GMM , e faptul ca atunci in anii razboiului sau imediat dupa , a jucat la noi nimeni altul decat marele Dobay , Stefan Dobay zis Calul. Gazetarii batrani spun ca el a fost cel mai mare fotbalist care a trait in Romania , jucator complet , peste Hagi , Dobrin , un fel de Pele al Estului . Se pare ca au avut si bulgarii un Pele pe nume Asparuhov , mort de tanar in accident de masina prin 1958 . Oricum pentru anii astia recenti Hagi e Hagi . Trebuie sa iau niste detalii despre modul in care a ajuns Bukossy la Farul , cred ca se petrecea prin 1950 , e o poveste pe care o stie cineva .... l-au luat in armata sau ceva de genul asta , revin in orice caz . Stiti ce zic ? Nu putem cumpara noi site-ul asta si sa platim cu totii un mic abonament unui infocat care sa scrie ? E pacat de munca Gazistului de atatia ani .

   Ștergere
 9. Fugi ma de aici cu hagi tau,bun model de urmat mare jucator facut de comunisti la ordinele lui Ceausescu ,hot si talhar in speta cu gica popescu si cu mafia fotbalui romanesc.

  RăspundețiȘtergere
 10. esti un cretin..hagi e hagi traiasca si LA MULTI ANI...popor de neciopliti..nici sportivi nu ii mai suporta..

  RăspundețiȘtergere
 11. trebuie sa vezi poze de la meci pe site la polonezi..ca noi nimik nu facem....doar manelele ne plac..

  RăspundețiȘtergere
 12. Cretina i mata aia comunista copil avortat.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. CE EPAVA DE OM TREBUIE SA FII .LA CUM SCRII..LASANE SI DUTE SI CAUTATI DE LUCRU...ASOCIALULE.

   Ștergere
 13. Ilie si Markus au semnat sigur?

  RăspundețiȘtergere
 14. apropo de jucatorii noi veniti. din ce spunea dulca la nova tv ..e destul de multumit de fundasii centrali de Fl. Ilie si de acel ceh. cat despre djalo ..zicea ca inca nu s-a decis daca-l tine sau nu.probabil pe posturile pe care joaca djalo nu e neaparat nevoie de inca un jucator.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. pai noi acolo suferim. pe linia de fund. ca mijlocasi avem destui. buna treaba.

   Ștergere
  2. Benutzule, cred ca tu suferi, nu echipa.
   Linisteste-te,trage aer in piept, si…parcheaza.
   E, este mai bine, asa-i? ;)
   Apropo's: daca cei doi jucatori sunt "atat de buni", de ce oare Dulca mai sta pe ganduri?
   Hai, nu mai mizati pe creerea de imagine, fiindca antrenorul stie pe ce post si de cine are nevoie.

   Ștergere
  3. probabil sta pe ganduri pentru ca atat timp cat mai sta echipa in antalya pot veni si alti jucatori in probe. de ce sa se grabeasca, poate va gasi ceva si mai bun. oricum trebuie fundasi. chiar nu vezi ca gazu are doar 6 fundasi ..din care vreo 2 intra in ultimele 6 luni de contract iar altul e intens curtat de alte echipe.aia cu imaginea chiar n-am inteles-o.

   Ștergere
 15. stie cumva cum se numeste fundasul ceh?

  RăspundețiȘtergere
 16. bine ca s-a impacat Plesca cu cei din conducere,El e numaru unu de la echipa

  RăspundețiȘtergere
 17. Fratilor, linia de fund chiar a fost buna, si daca ne uitam la marcatorii turului vedem cu fundasii centrali si laferali au dat multe goluri, pe langa faptul ca au "tinut" partea defensiva.
  Stati linistiti ca linia fundasilor centrali nu are probleme, dupa cum cineva tot asta incearca sa insinueze, si nu stiu de ce?!
  Hai gazu!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. daca se accidenteaza buzean cu cine joci fundas stanga? .. daca unul dintre muth trtovac sau frasinescu e accidendat sau suspendat cu cine joci fundas central? sau daca unul din e 3 nu poate joci cu ceilalti 2 ..si pe banca? zaharia nu are dublura pe post ..pe dreapta atunci cand nu joaca zaharia gazu joaca cu-n fundas central. in momentuil de fata pt. 4 locuri pe linia de fund sunt doar 6 fundasi ..iar pt cele 4 locuri de mijlocas din teren ..sunt multi. unii ar zice "mult prea multi". decat sa aduci inca un alt mijlocas doar pt. ca vezi Doamne si-a facut junioratul pe la chelsea sau benfica nu mi se pare un argument destul de solid. ce imi place ca Dulca spre deosebire de altii. stie sa-si umple spatiile libere ..nu face transferuri doar de dragul de a le face. intr-o vreme aveam vreo 6 jucatori de atac.. o nebunie totala...

   Ștergere
 18. Meciul de astazi cu ungurii de la Ujpest s-a anulat.stirea o am de pe site-ul echipei ujpest.din pacate nu se refera deloc la motivul care a dus la aceasta situatie

  RăspundețiȘtergere
 19. NICI O SECVENTA DE MECI....NU FACE NIMIK CLUBUL PTR SUPORTERI,MAI RAR ASA LIPSA DE INTERES FATA SE SUPORTERI...PE SITE LOR NICI O STIRE....PAUL PLAIAS NU E AJUTAT CU NIMIK DE CLUB DESI LOR LE FACE LOBBY.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. echipa de fotbal profesionista condusa de "amatori" ..plina conducerea echipei de oameni fara idei.toti fac strict ce le scrie in fisa postului. unu n-ar face munca de voluntariat. sincer sa fim de ce l-ar ajuta pe paul? si el au site si ei pot scrie 3 ..4 cuvinte si sa puna 2 poze.dar nu le pasa.nu le pasa nici de marketing ..nici de nimic. cel mai probabil din acelasi motiv nu i-au sprijinit nici pe cei de la contrast sa-si vanda produsele. am mai intrebat si ma repet acum. tare curios is cam cati oameni sunt plecati acum cu echipa si stau 90% din zi cu mainile in buzunar ne facand nimic. ca ne convine sau nu ungaria si fotbalul unguresc ne-a cam luat-o mult inainte din punct de vedere organizatoric. ca tot trebuia sa avem meci cu ujpest. o gramada de tineri fotbalisti romani din zona arad ..oradea timisoara ..pleaca sa joace in ungaria unde au conditii mult mai bune ..si acolo nu trebuie sa-i dea spaga antrenorului sa-l bage sa joace(chiar daca e bun) sau nu trebuie sa dea spaga sa fie luat la echipa mare. dar asta e romania.mafie nu e numai la gaz metan. stiu caz concret la petrolul unde un copil de 14 ani nu a fost tinut in lotul echipei pt. un turneu in stainatate pt. ca nu a cotizat cum au cotizat altii ..chiar daca copilul pt. varsta lui e talentat. pana-i lumea nu ne mai "vindecam".

   Ștergere
 20. Da,domnilor,e foarte buna propunerea Anonimului din 7 febr 7:13 ( ce matinal !) privitoare la o contributie colectiva pentru salvarea acestui site mentinut pana acum doar prin entuziasmul Gazistului. Haideti sa ne mobilizam putin,daca tot s-a amintit traditia noastra frumoasa (Dobay!!!,Bukossy...)
  Apropos,a citit cineva emotionanta carte 'Finala se joaca astazi' a lui Ioan Chirila ? E acolo un capitol dedicat lui Dobay;mare,mare jucator...Din pacate noi nu am reusit sa recompensam voluntariatul frumos al lui Paul P. Poate cu putina recunostinta(exprimata financiar...) din partea noastra,Paul ar fi putut continua munca lui admirabila.E un site frumos,care onoreaza Mediasul... Si,sincer,iubesc mult mai mult Mediasul decat fotbalul (da,va rog iertati-ma pentru asta ). Ah,ce frumos a fost orasul copilariei noastre,si ce urat de scufunda acum in mizerie...cumplit de dureros

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Mare dreptate ai dar e si vina noastra a celor ce trăim in acest oras incarcat de istorie!

   Ștergere
 21. Ce se intampla? S-a modificat modul de autentificare a userilor si publicarea comentariilor ? Mi s-a solicitat parola de la contul meu Google .Si voua,celorlalti,vi s-a intamplat la fel ?

  RăspundețiȘtergere
 22. Răspunsuri
  1. Nu se mai joaca, meciul a fost anulat conform site-ului ungurilor, motivele nu se cunosc.

   Ștergere
 23. ÜJPEST - GAZ METAN = 1-2
  Bravo baieti!

  RăspundețiȘtergere
 24. Tot eu:
  scor din anul 2013.
  Cred ca nu s-a jucat azi.

  RăspundețiȘtergere
 25. Frumos scor de anul trecut, dar din pacate ai nostri nu au jucat azi cu ungurii. Nu cunosc inca motivul.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.