Gaz Metan termina egalitate meciul cu Astra

Gaz Metan Medias a terminat la egalitate scor 1-1 , partida sustinuta pe teren propriu impotriva formatiei Astra Giurgiu in cadrul etapei cu numarul 11 a Ligii 1.Mediesenii au deschis scorul in minutul 59 prin Ciprian Petre din lovitura de la 11 metri , insa oaspetii au egalat pe tabela de marcaj tot de la lovitura de pedeapsa prin jucatorul Gabriel Enache in minutul 71.
In urma acestui rezultat de egalitate , formatia noastra se mentine pe locul 9 cu 13 puncte , iar etapa viitoare se va deplasa la ultima clasa , Otelul Galati , meciul urmand sa aiba loc Vineri incepand cu ora 18.30.

Gaz Metan: Buchta - Creţu, Muth, Mujdragici, Buzean - I. Cristea, Tahar - Llulaku, C. Petre, Curtean - D. Roman
Rezerve: Pleşca, Todea, Fl. Dan, Roberto, Figliomeni, Avram, Tîrnovan
Antrenor: Cristi Dulca
Astra: S. Lung jr. - Pliatsikas, Oros, B. Youssef, J. Morais - Yahaya, Laban, Chiţu - Florescu, De Amorim, Enache
Rezerve: Arabatzis, Tajayuki, Cristescu, Grandin, Găman, L. Rus, Toure
Antrenor: Oleg Protasov