Rezultat mare obținut de Gaz Metan cu Dinamo

Gaz Metan a terminat la egalitate, scor 1-1 partida din deplasare cu actualul lider al Ligii 1, Dinamo București. Echipa noastră părea victimă sigură în fața celor de la Dinamo mai ales după ultimele rezultate înregistrate de bucureșteni: 3 victorii și 3 egaluri în primele 6 etape. Scorul a fost deschis în minutul 14 când mijlocașul gazdelor, Valentin Lazăr l-a driblat pe Greab și a trimis în poarta goală. Egalitatea a fost restabilită de Azdren Llullaku cu 5 minute înainte de pauză. Atacantul kosovar al echipei noastre a trimis fără speranțe pentru Brănescu din marginea careului de 16 metri, după ce a trecut de un apărător dinamovist.

Sursa: gsp.ro

Gaz Metan obține al doilea egal de până acum și acumulează 8 puncte, clasându-se pe locul 6, ultimul loc care asigură prezența în Play-Off. Echipa lui Pustai își va păstra această poziție cel puțin până duminică. În urma echipei noastre se află FC Botoșani, FC Voluntari și FC Viitorul, fiecare cu 7 puncte.

Echipele de start

Dinamo: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja (cpt), Vl. Olteanu – Hanca, Busuladzici, Palici – D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr
Rezerve: Penedo, M. Popescu, D. Popa, M. Oliva, P. Petre, Dudea, I. Șerban
Antrenor: Ioan Andone

Gaz Metan: Greab – V. Crețu, Trtovac, Susnjar, R. Romeo – R. Zaharia (cpt), I. Cristea – Al. Munteanu, Danci, Llullaku – Axente
Rezerve: Pleșca, C. Petre, Buzean, Gavra, Muth, Lupu, Bic
Antrenor: Cristian Pustai

Pentru noi urmează meciul cu Pandurii Tg Jiu. Partida va avea loc vineri, 9 septembrie pe Stadionul Municipal din Mediaș.