Gazul promite un nou recital.Vino la meci

Dupa un parcurs senzational al echipei noastre in acest campionat al ligii 1 cu 7 meciuri consecutive fara infrangere, Gaz Metan va intalni vineri la ora 17:30 pe teren propriu pe CSMS Iasi, echipa antrenata de Cristi Pustai fiind favorita la castigarea celor 3 puncte puse in joc.
In momentul de fata, adversarii nostri trec printr-o perioada foarte dificila, cu probleme mari financiare, avand 5 infrangeri consecutive si doar un singur gol marcat.
Cu Llullaku care a prins gustul golurilor , si cu magicianul nostru Eric de Oliveira, Gaz Metan are nevoie de sustinerea noastra pentru acest meci.Va asteptam in numar cat mai mare la stadion pentru a sustine echipa noastra favorita.

12 comentarii:

 1. Hai Gazu! Daca batem cu siguranta vom termina etapa pe 3 , Viitorul avand la Steaua iar Botosani la CFR.

  RăspundețiȘtergere
 2. tare frica mi-e de meciurile astea in care parem favoriti clari. jucam acasa, iasi e zguduita din temelii de probleme financiare, jucatorii lor vor sa plece, toate lucrurile par sa fie in varoarea noastra, dar sa speram ca nu avem parte vreun accident. pentru noi, e important sa lungim cat mai mult perioada asta de meciuri fara infrangere!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. ai dreptate dar fara suparare cred ca acasa e greu sa pierdem !!!!!!!!! mai ales ca jocul pe contre ne iese de minume !!!!!!!!! in sfarsit avem si noi un stil de joc !!!!!

   Bravo jucatorilor si Hai Gazuuuuuuuuuu !!!!!!!!

   Ștergere
 3. Acum trebuie apasata acceleratia. Daca am intra la pauza cu 2 goluri avantaj, ar fi perfect. Atacuri in valuri. Sa nu fie lasati sa respire cei de la Iasi.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nici nu esti pretentios :)) M-as multumi cu un 1-0 final , dar tu vreo 2 pana-n pauza. E meci greu , de obicei echipele in vrie cum e Iasiul au un moment de trezire , plus de asta e o echipa care n-a jucat rau cu Steaua si a pierdut greu 1-0 la CFR. Eu vad un egal vineri.

   Ștergere
 4. IUBIM GMM, atât , restul e poveste.

  RăspundețiȘtergere
 5. din ce scrie presa, s-ar putea ca marginean sa nu mai stea prea mult la medias. astazi a fost trimis in judecata forian walter, in dosarul delapidarii universitatii cluj. printre oamenii cu care walter a facut lucruri necurate se afla si marginean.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. este cel mai nepregatit presedinte din istoria GMM, de ce nu dam sansa sa fie un presedinte din Medias ????? de ce tot timpul ne luam mercenary care vin doar pt a face smecherii ????????

   Ștergere
  2. nu stiu ce sa zic, dar in putinele dati cand l-am vazut, chiar mi-a lasat o impresie buna marginean. il vad un om pasionat de fotbal, un om care are in cap multe lucruri frumoase pe care le-ar face, ca mediul de la medias nu e unul care sa vrea lucruri frumoase, asta nu e vina lui. un lucru nu trebuie sa uitam, clubul sportiv, a fost, este si va fi jucaria directorilor din gaz. o jucarie de pe urma careia oamenii aia fac bani, multi bani. sa nu fim naivi sa credem ca directorilor din gaz le pasa daca astazi batem sau pierdem, putin ii intereseaza. pe ei ii intereseaza daca pot ciupi din club sa duca acasa. :) a apus demult generatia aia de directori care traiau cu sufletul la gura meciurile gazului.

   Ștergere
 6. Am avut om de fotbal curat in club , om cu afaceri proprii , om care ne-a promovat ca preşedinte din B in A , Jozsi Biro . L-am dat afară ca pe o măsea stricată şi l-am adus pe Limoniu .. De ce ? Pentru că Jozsi nu a intrat în jocurile murdare ale directorilor din Gaz . Cristi Pustai stie bine ce fel de om e Jozsi Biro , insa la necaz de uită toţi prietenii . Se pare că medieşenii de valoare nu pot lucra la ei în oraş, cunosc cel puţin 10 oameni remarcabili care fac cariere în alte oraşe ale ţării şi se descurcă excelente în poziţii de top . Când au vrut să facă ceva la ei în oraş li s-au închis toate ușile, așa că şi-au luat traista şi au plecat . Mă refer la domenii , informatică , afaceri, sănătate , învățământ , justiţie . Cam asta e problema Mediașului , promovăm in general străinii şi oamenii mai puţin valoroşi , e destul să ne uităm la ultimele miscări făcute de noul edil al Mediașului. Oricum , Hai Gazu , e greu în seara asta !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. pai si ce ar putea face pustai? esti culmea. ce rost are sa-i pomenesti numele in actualul context. din ce spui tu, lasi sa se inteleaga ca pustai e unul din oamenii care i-au intors spatele lui biro, lucru total neadevarat.
   Nu prea vad eu oamenii aia capabili care ar vrea sa se intoarca in medias. poate ii stii tu. Un om de valoare incearca sa evolueze, sa urce in cariera, nu vad cum un om ar putea evolua in cariera, ramanand la medias.

   PS. sper ca printre oamenii aia valorosi, pe care stii tu ca ii are mediasul, nu se afla si Eugen Pirvulescu. Din ce s-a auzit in ultima vreme. Problemele grave financiare de la Pandurii, se trag si din vina lui Pirvulescu. A cam facut prapad pe la pandurii in perioada in care a fost presedinte.

   Ștergere
 7. de Iosif Biro chiar imi pare rau e un om bun, cinstit care trebuia sa ramana la noi in club, dar de Eugen Parvulescu, sincer nu, eu nu vad sa fi ajutat Eugen P. cu ceva clubul GMM!

  Legat de Ioan Marginean, care tot asa e un om bun, care chiar iubeste fotbalul, haideti sa nu-l comparam cu alt fost presedinte al gazului, venit de la Bistrita! Nu-i dau numele ca toti stiu de cinei vorba!
  Marginean e alt om, e din alt aluat.. se vede cai place fotbalul, ii place ceea ce face, cat despre cel fost de la Bistrita, ii placea doar sa faca business la medias.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.