Echipa secundă a Gazului a câștigat partida de pe teren propriu cu Unirea Jucu cu scorul de 3-2 și se menține în partea superioară a clasamentului Ligii a 3-a, Seria a 5-a.

Toate cele 5 goluri ale partidei au fost marcate în prima repriză, într-un interval de 18 minute, evoluția scorului fiind următoarea:
1:0 - minutul 10, Alexandru Buziuc deschide scorul pentru echipa noastră.
1:1 - minutul 14, Jucu egalează în urma unui penalty transformat de Răzvan Lupu.
1:2 - minutul 16, oaspeții trec în avantaj prin golul marcat de Olimpiu Bucur.
2:2 - minutul 19, Alexandru Buziuc reușește dubla și aduce egalarea pentru gaziștii mici.
3:2 - minutul 28, Sabin Lupu stabilește scorul final după doar 28 de minute de la primul fluier.

Scorul ar fi putut lua proporții dacă Buziuc n-ar fi irosit o lovitură de la 11 metri în minutul 25.

28. Săvuț

Rezerve: 1. Cîmpianu, 6. Drăghiță, 27. Bârză, 14. Porav, 23. Călbază, 5. Țili, 20. Iorga
Antrenor: Costel Hanc

În urma acestui succes, Gaz Metan II acumulează 24 de puncte și se clasează pe poziția a 4-a. Etapa a 14-a a seriei continuă astăzi iar meciurile complete ale rundei sunt următoarele:

Clasament Liga a 3-a, Seria a 5-a

În etapa următoarea, Gaz Metan II va juca în deplasare cu ACS Comuna Recea într-un derby al locurilor 4, respectiv 5. Partida se va juca sâmbătă, 3 decembrie începând cu ora 13:00.