Remiză pentru Gaz Metan în primul meci oficial din 2017

Gaz Metan a terminat la egalitate, scor 1-1 partida jucată în epilogul etapei a 22-a a Ligii 1 de fotbal în compania formației ACS Poli Timișoara. 

După o primă repriză săracă în ocazii de poartă, jocul s-a animat în partea secundă a meciului iar golurile nu au întârziat să apară. La doar un minut de la eliminarea lui Dario Rugasevic, gazdele au reușit să deschidă scorul prin Doman. Decarul timișorenilor a trimis fără speranțe pentru portarul echipei noastre din apropierea careului de șase metri. Egalarea s-a produs după 10 minute când noul intrat, Alexandru Buziuc a reușit să trimită în poartă după un corner executat de Alexandru Munteanu. Căpitanul Gazului ar fi putut aduce victoria în ultimele minute însă balonul trimis de acesta a lovit bara. Meciul s-a terminat 1-1 iar Gaz Metan reușește să obțină un punct extrem de important în economia menținerii în zona Play-Off. Aceasta este ce-a de-a noua deplasare în care echipa noastră reușește să se mențină neînvinsă. 

În urma punctului de astăzi, Gaz Metan își consolidează locul 4 în clasament cu 35 de puncte, cu 5 mai puține decât locul 3 și cu 3 mai multe decât locurile 5 și 6. 

Echipele:

Rezumat:


Clasament:Echipa noastră și-ar putea consolida poziția a 4-a în clasament pe 9 februarie când așteptăm o decizie favorabilă de la TAS. Cu cele 3 puncte recuperate vom ajunge la 38 și o distanțare destul de importantă față de locul 5.

7 comentarii:

 1. daca erati atenti la finalizare pe final de meci se putea castiga meciul

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Da.E ok si egalul.Sper sa ne recuperam punctele si vom avea sanse foarte mari sa ne calificam in playoff.Mai sunt 4 etape si doar CFR ne mai poate scoate.

   Ștergere
 2. joc f slab, rezultat f bun, neo dominat poli cap-coada, putea sa fie 4-1 fara probleme, la ce ocazii au avut!

  Acum meciurile o sa fie in oglinda,cu cele din tur, dar in sens invers, adica am batut in tur la Astra, neo batut acasa, am facut 1-1 acasa cu poli, neam luat punctu inapoi la TM, vin ungurii de la CFR , scoat un X la medias, apoi ne bate volunatri la ei, ne-o da si Steaua la Medias, si facem egal la Craiova! o sa fie meciurile in oglinda!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ce fel de logica-i asta? Nici un meci nu seamana cu altul.Parerea mea,am pierdut doua puncte,care ar fi fost aur curat pentru noi,avand in vedere la ce meciuri mai avem de disputat.Si asta pentruca nu am mers destul de convinsi ca putem si vrem sa cistigam,cu o echipa sub valoarea noastra ,asta a fost tot.Urmeaza meciul cu Cfr,avem totul la mana noastra,cistigam suntem 90% calificati,pierdem ne complicam destul de mult situatia.Mai avem varianta egalului,care-i tot in avantajul nostru.O echipa ce mi-ar place sa o vad in teren cu Cfr ar arata cam asa: Plesca,Cretu- Tartovac-Itoua-Romeo,Tahar-Bic,Munteanu-Eric-Olaru(Pertre),Sirkoski.

   Ștergere
 3. in orice caz avem aparator central bun (ma refer la noua achizitie )e peste ce avem acuma si atacantul sa miscat destul de bine de Tahar nu mai trebuie sa spunem nimic ca il stim e cel mai bun mijlocas de la echipa , in rest cu o victorie cu cfr si cu cele 3 puncte inapoi suntem in paly-off !!!!!!!!!

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 4. Itua asta chiar e bun, nici o minge na trecut de el, la golul lor TRtovac dormea in ghete, daca l-ar lasa pustai umpik pe banca si lar juca pe akaki si itoua ar fi senzational!

  Numai ca pustai stie ce stie, Itoua si Trtovac au semnat cu gazu pe 1 an jumatate pe cand Akaki doar pe 6 luni, si in eventualitatea in care ne calificam in playoff si prindem cv preluminari de europa, sal avem titular pe Itoua si Trtotac in cazul in care Akaki i se gata cele 6 luni si ne paraseste! Nui rea intentia!

  CAt despre meci, am jucat slab, la cat de paanarame is cei de la poli, cred ca trebuiau batuti fara scuze si ca doar atat am putut, pai daca jucam cu echipa din liga 3a nu cred ca ne bateau la mai mult de un gol, au echipa slaba, in afara de 2-3 cares fotbalisti (Croitoru, Canu si Barbut), restul is numai anonimi si rebuturi care is la numar !!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.