Nici de data asta.Final de meci la Chiajna

In cadrul etapei cu numarul 5 din play-out, formatia noastra Gaz Metan Medias a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut in deplasare impotriva penultimei clasate, Concordia Chiajna.
Golul echipei noastre a fost marcat de fundasul Jasmin Trtovac in urma unui corner. Jucatorul sarb a profitat de marcajul prea larg al ilfovenilor si a înscris cu o lovitura de cap la coltul lung.
Avantajul pe tabela al echipei noastre a durat doar patru minute, Dobrosavlevici a restabilit egalitatea tot în urma unui corner. Fundasul gazdelor a marcat tot cu o lovitura de cap, la coltul scurt.
In urma acestui egal,trupa antrenata de Cristi Pustai se afla pe locul secund in spatele echipe CSM Iasi, urmand ca etapa viitoare sa intalneasca pe teren propriu, Pandurii Targu Jiu.

20 de comentarii:

 1. Tare urat mai jucam, ceva de speriat și mai nasol e că Tartovac zice că jucăm nespus de frumos. Nu cred că avem ce reproșa antrenorului, când jucătorii abia știu să dea in minge. Atâta se poate.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Antrenorul e cel mai vinovat. Cristea nu trebuia chinuit fundas dreapta. Romeo nu e mijlocas dreapta. Si multe altele... echipa nu joaca pentru ca nici Pustai nu stie ce sa faca. Trtovac gafeaza meci de meci, ce cauta in primul 11 mereu?

   Ștergere
  2. tartovac e printre cei mai buni meci de meci, cred ca esti nedrept. si chiar acum il critici cand a si marcat. e drept ca omul lui ne-a dat golul, dar in general isi face treaba foarte bine.

   Ștergere
  3. roberto romeo chiar e mijlocas dreapta!!! trtovac gafeaza meci de meci? la ce meciuri te uiti? au trecut multe etape de cand trtovac nu a mai facut o greseala flagranta. jocul lui trtovac s-a imbunatatit mult fata de primele etape din sezonul regulat, cand chiar gresea des. trtovac a devenit unul dintre cei mai buni jucatori pe care gazu ii are acum in lot. golul marcat de chiajna e o greseala colectiva de pozitionare in teren, nu e neaparat o gresala a lui trtovac.

   Ștergere
 2. Mă mir ca încă mai suntem pe 2 în play ouț la ce urat jucam.

  RăspundețiȘtergere
 3. stiu ca razbunarea e arma prostului, dar parca-mi pare rau ca nu i-am batut pe astia si sa le semnam sentinta la retrogradare. nu pot sa uit cum ei impreuna cu petrolul si brasov s-au coalizat si s-a ajuns la situatia in care gazu a picat in b. oricum, drumul lor e clar. lig2 scrie pe ei.
  echipa noastra n-a facut cel mai bun meci posibil dar nici cel mai slab. daca iar spun lucrurile pe care le vad, iar imi sar unii in cap. cu un eric in forma si cu un atacant adevarat, n-am avea probleme. poate nici acum n-am avea probleme daca eric ar mai fi jucatorul din 2016. chiar nu pot sa inteleg ce s-a schimbat la el in perioada de iarna. am dominat jocul, am avut faze de atac, ocazii de gol(mai ales in repriza a2a, dar daca n-ai jucatori de calitate pe ultimii 30 de metri, e destul de greu. pentru fotbalul romanesc, buziuc inca e copil, e tanar, sikorski nu prea e ce trebuie. ne lipseste mult un jucator experimentat precum era axente.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. si atunci de ce tot insistam cu buziuc daca nu reuseste sa fie lucid in fata portii? chiar nu avem pe altul mai copt si mai limpede la cap? nu am nimic cu el, dar m-am saturat sa tot piarda mingi din care se poate scoate ceva.

   Ștergere
  2. Cu cine sa-l schimbi pe Buzuiuc? Cu Sikorski sau Gavra,astea-s variantele pe care le avem?Il cred si pe Pustai,ce sa mai faca,ca nu are alte variante!A facut citeva schimbari la meciul asta,iar cei ce au intrat,numai ca n-au adus un plus fata de ceilalti, dar cu greu s-au ridicat la acelasi nivel! Romeo la Munteanu,acum serios ce mai cauta acest jucator la noi, ca-i de atatia ani aici si n-a reusit sa se impuna,ce plus a adus Danci fata de Tahar sau chiar Cristea,de Curtean ce sa mai spunem,ca la ce cv are mi-e rusine de cum joaca samd! Nu stiu ce s-a intmplat cu Cretu de ce n-a jucat,eu sper sa nu fi fost din cauza greselii din meciul cu Iasi! Deci cam astea sunt lucrurile,inca nu imi dau seama de ce nu incercam cu niste copii de la echipa a doua,pentru ce ne batem in acest play-out,ce avem de cistigat,inloc sa le dam o sansa acestor copii,ca viitori jucattori pe care am putea sa-i vindem pe bani frumosi,in fine sunt multe de spus,om vedea ce o mai fi!

   Ștergere
 4. Terminati cu prostia asta sa bagam copii ca n-avem nimic de pierdut. Orice loc in clasament inseamna 200.000 de euro, bani care sunt aur pt gazu in situatia lor financiara. Copiii sa joace daca merita, nu pt simplul fapt ca sunt tineri. Asta nu-i o calitate.

  RăspundețiȘtergere
 5. Nu a spus nimeni ca tre sa joace daca sunt tineri,ci doar sa le dai o sansa intr-un campionat care nu mai intereseaza pe nimeni.Vorbesti de bani,pai daca vorbim de bani atunci sa se fi luat ,,masuri,, de catre cei responsabili si sa ne fi calificat in play-off acolo unde puteam discuta despre bani!Dar ce spui daca il fortezi putin pe Olaru de exemplu iti da un gol doua,devine titular in primul 11 pentru campionatul viitor dupa care il vinzi cu 3,400 de mii,tocmai pentruca e tanar si de perspectiva?Ce prosti sunt aia de la Craiova cu copilul ala de 17 ani,sau aia de la Dinamo cu Petre,de Viitorul nu mai spun! Oare sa mai aplica regula jucattorului under 21 la anul,intreb doar? Nu-i nimic ,las il jucam pe Curtean ca sa facem un egal cu Chiajna,care la prima oferta serioasa pleaca la vara! Suntem baieti buni noi, aiiii? Si cu Axente tot baieti buni am fost si acum ne plangem ca n-avem atacant,e greu sa conduci un club iti trebuie minte,asta-i adevarul!

  RăspundețiȘtergere
 6. e greu sa compari centrul de juniori al mediasului, cu centrele de juniori de la dinamo sau craiova, de academia lui hagi nici nu mai vorbim. cand a fost adus tarcoveanu de la dinamo, copiii nostri nici n-au mai prins jocuri ..si pe buna dreptate. nivelul e mult superior. De un lucru sunt aproape sigur, daca un copil/tanar/ jucator de la echipa a-2-a ar merita sa joace la prima echipa, cu siguranta pustai i-ar acorda aceasta sansa. nu cred ca pustai e asa cum spun unii, cum ca ar introduce in teren jucatori pe alte criterii decat cele sportive. sa nu uitam ca in tara asta in care in mare parte se merge pe pile, relatii si cumetrii, pustai nu si-a promovat copilul la prima echipa atunci cand acesta a terminat junioratul. ca o comparatie, intr-o vreme, cand ilie stan antrena pe undeva, mergea la pachet cu cei doi copii ai lui. si eu m-as fi asteptat sa-l vad MACAR PE BANCA pe un Olaru, pe un trif, poate si pe Tili care intr-o vreme se anunta ca un talent, pe un puscatu etc. sunt cativa jucatori interesanti.. dar na, probabil e mai important pentru ei ca la ora actuala sa aiba meciuri in picioare la liga3.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. No bun,daca nu suntem in stare sa avem un centru de juniori decent in oras,atunci sa-i cautam in alte parti.Am tot auzit chestia de genul cum ca la medias nu vin jucatori de valore ca sunt salari mici,ca nu sunt suporteri,ca-i orasul mic...,bla,bla ,bla,ok inteleg chestia asta,dar acum pun o intrebare de bun simt: ce faci in situatia asta?logica spune ca cauti talente nedescoperite intre cei cu pretentii mici,si aici avem destule exemple chiar la noi in echipa,sau a doua varianta aduci juniori de perspectiva din alte parti in cazul in care nu ai un centru de juniori decent.Si aici avem un exemplu ca se poate,Curtean care l-am adus de la Sibiu si am luat 1,2 mil in vremurile bune.Deci s-ar putea numai ca tebuie vointa si interes.Marin de exemplu nu a fost crescut de Hagi,,a fost adus la academie,deci se poarta chiar si la Hagi,cred ca in acutala echipa nu are mai mult de 5,6 jucatori produsi de academia lui,ceea ce e totusi o performanta mare in zilele noastre.

   Ștergere
 7. ma plictiseste gazu, deja incepe sa enerveze... degeaba ca-si merita sustinerea pe care o au in meciurile de acasa, se vede ca suntem multi care ne bagam p**a in ei sin banii lor aia care cam multi!

  1500-2000 maxim...

  daca vrei de la 3500 in sus, tre sa joci tata, sa bagi osul.... ca bine le-o facuto Grozav cat o fost la Medias! Salarul il iei dupa performanta!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. mai vine cineva sai vada? fii serios, nu vezi cas 100-200 maxim.... asta merita nesimitii

   Ștergere
 8. intrarea libera duminica la meci !!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nici asa nu ar trebui sa vina lumea. GOL ar trebui sa fie stadionul, doar oamenii de ordine sa poata vedea si ei meciul linistiti, ca noi il vedem de acasa.

   Rusine celor 11 de pe teren, care stau pt salar! Va rog taiati-le salariile la jumatate, cum a facut Leo Grozavu, poate asa vor juca fotbal.

   Ștergere
  2. cand echipa era pe 2 sau 3 ce motiv mai aveau spectatorii sa stea casa? doar in primele doua, trei sezoane au venit destul de multi spectatori, cand a inceput sa fie o obisnuinta ca echipa sa fie in liga 1, lumea a preferat sa ramana casa. acei o suta, doua, trei de spectatori, aia loiali echipei, cu siguranta vor veni si astazi. suporterii de rezultat sa astepte sezonul viitor cand o sa revina iar pe la medias steaua, dinamo si isi pot vedea echipele favorite pe viu.

   Ștergere
 9. În fiecare partida ne facem de cacat

  RăspundețiȘtergere
 10. După meciul cu pandurii avem 3 deplasări consecutive. La Timișoara, Târgu Mureș și Botoșani, în concluzie sunt șanse mari sa ajungem în zona retrogradării.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.