Exclusiv: Gaz Metan II isi schimba casa pentru Liga 3

Echipa secunda isi va schimba casa incepand cu noul sezon al ligii a-III-a.
Desi pana acum Gazu II isi disputa meciurile de pe teren propriu pe gazonul sintetic de langa stadionul Gaz Metan, de data aceasta, juniorii antrenati de Dumitru Solomon vor juca meciurile in localitatea Dumbraveni care este situata la 20 de km de Medias, deoarece serviciile de paza si ambulanta sunt mult mai ieftine decat cele din orasul nostru.
Prima etapa din Liga 3 este programata vinerea viitoare, echipa noastra urmand sa se deplaseze la Alba Iulia.

4 comentarii:

 1. pacat, m-as fi dus la unele meciuri.
  pai daca sunt asa ieftine firmele de paza in dumbraveni, de ce nu semnam contract cu ele si renuntam la cele din medias? cand se zicea ca nu stiu ce firma din cluj se ocupa de transportul echipei, a luat lumea foc. acum cand firmele din medias umfla preturile si traiesc de pe urma clubului, nu mai zice nimeni nimic. cand "fura" mediesenii nostri nu e suparare.

  RăspundețiȘtergere
 2. Mue tuturor care nu dau nici un ajutor acestui club, se vrea distrugerea echipei, rusine primariei.

  RăspundețiȘtergere
 3. "Serviciile de paza si ambulanta" nu sunt mai ieftine la Dumbraveni!!!....sunt GRATIS...baza sportiva, politia locala (paza) si ambulanta (SMURD) sunt puse la dispozitie clubului cu titlu gratuit de catre Primaria Dumbraveni.Te rog intereseaza-te si o sa vezi ca am dreptate....si dupa aceea articolul ar putea suferi mici modificari! HAI GAZU!!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.