OFICIAL: VOM IESI IN STRADA PENTRU SALVAREA ECHIPEI

Gaz Metan Medias poate intra in faliment pe data de 1 septembrie.Clubul mediesean are nevoie de implicarea sponsorilor Romgaz si Transgaz pentru salvarea de la colaps.
Imediat dupa ce anuntul a fost facut de catre presedintele clubului, Ioan Marginean,suporterii echipei au afisat la meciul cu CFR Cluj un mesaj pentru sponsorii principali, apoi in cursul zilei de luni acestia au lipit afise prin oras si la stadion.

In cursul zilei de astazi (joi, 03.08.2017), am obtinut autorizatia legala de la primarie pentru ca iubitorii Gazului sa iasa in strada sa protesteze pentru situatia in care se afla echipa.
Astfel, va asteptam LUNI la ora 12:00 in cartierul Vitrometan,timp de o ora, langa cele doua sedii de la Romgaz si Transgaz(locul in imaginea de mai jos).

Protestul va fi organizat in mod civilizat, iar toti participantii vor fi condusi de liderul galeriei Gaz Metan Medias,    Plaias Paul - Gazistul .


ARATATI CA VA PASA DE ECHIPA CARE A SCRIS ISTORIE PENTRU FOTBALUL JUDETEAN, ARATATI CA VA PASA DE ECHIPA ORASULUI MEDIAS !

VA ASTEPTAM CU MESAJE/PANCARE PENTRU SALVAREA ECHIPEI NOASTRE.

In poza de mai jos va prezint locul unde sunt asteptati toti iubitorii echipei.

13 comentarii:

 1. Salut....am si eu o intrebare. Bun Romgaz si Transgaz sunt sponsorii principali. Dar unde sunt sponsorii promisi de marele falimentar Ioan Marginean????? Unde ii Ionut Buzean? Unde ii Alex Munteanu? Unde ii Radu Zaharia? Toti pleaca din cauza unui singur om, asa cum au plecat U Cluj, Ceahlaul Piatra Neamt si Unirea Alba Iulia....In loc sa avem presedinte la club din Medias....lasa ca aducem vinituri....Iubesc echipa asta, cum voi toti. As avea o propunere, ca o parte din actiunile echipei sa fie trecuti pe SOCIOS si noi suporterii am putea ajuta la salvarea ei.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. cand si unde a promis marginean ca aduce sposori noi? exista vreun articol sau clip de la vreo conferinta in care sa spuna asa ceva? Daca erai putin mai atent, pe langa ca au mai aparut nume noi pe reclamele de langa gazon, chiar si pe maneca tricoului a aparut un sponsor nou. :) oamenii nu vor sa plateasca 10, 15 lei bilet, rares man a renuntat sa mai vina la stadion cu produse cu insemne gaz metan pentru ca nu le cumpara nimeni si tu vrei socios. :))))))

   Ștergere
  2. unde ma 10 -15 lei domnu anonim , tin sa iti amintesc ca la meciul cu cfr biletul a fost 30 de lei !!!!!!!!!!!! aaaa am uitat tu intri pe gratis si de aceea nu stii pretul biletelor , si mai esti si un limbist a lui Marginean marele manager care scopul lui in viata este sa alunge spectatorii de la stadion cu magnifica sa strategie de marketing unica in lume .

   Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
 2. Ei nu au acceptat micsorarea salariilor.

  RăspundețiȘtergere
 3. tin sa spun de la inceput ca sunt absolut convins ca echipa nu o sa intre in faliment. probleme cu banii au mai tot fost si mai tot timpul bugetul de sponsorizare a fost votat cu intarziere. problema care acum da batai de cape ca, fiind in insolvneta trebuie sa se plateasca anumite rate si fara bugetul votat e destul de greu sa gasesti oameni care sa fie dispusi sa sponsorizeze clubul, in medias, s-a obisnuit ca oamenii sa traiasca pe spatele clublui, nu sa bage bani in club.
  Nu e rau ca se iasa in strada si lumea isi poate arata atasamentul fata de echipa. pe de alta parte, pe langa faptul ca avem multe exemple de suporteri care desi au iesit in strada, echipele lor tot au ajuns in faliment, imi vine greu sa cred ca daca intr-adevar s-ar lua decizia de suspendare a finantarii clublui sportiv, iesirea in strada a 50, 100, 1000 de oameni pot schimba aceasta decizie. din cate am inteles, toti banii pe care clubul trebuie sa-i plateasca pentru 3 ani de insolventa ar fi undeva la un milion, un milion si ceva de euro. acum de inceput ar trebui sa dea cateva zeci de mii de euro. e pacat ca atatia oameni care si-au rotunjit conturile de pe urma echipei, acum, la greu, nu itorc o parte din bani ..ca mai tarziu sa si-i ia inapoi.
  am ascultat parerile oamenilor intervievati de cei de la novatv si sunt total de acord cu ultimul om. nu dispare nicio echipa si tot ce se intampla acum e doar un joc, o strategie.
  nu stiu cat e de adevarat, dar am auzit si anumite lucruri cum ca primaria ar vrea sa aiba omul ei in conducerea echipei. probabil sunt mai mult tabere si-si forteaza unii altora mana si vedem cine cedeaza. :)
  Faptul ca de data asta pustai nu a facut nicio secunda referire la faliment si la situatia financiara a clublui si vorbea despre cum o sa arate echipa peste cateva luni, ma face sa cred ca situatia nu e nici pe departe atat de grava. tin minte cum acum cateva luni pustai a discutat despre falimentarea actualei echipe si crearea uneia noi finantata de primarie, vad ca acum nu mai zice nimic si asta imi da un plus de liniste.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Prietene io sunt sigur ca iubesti aceasta echipa,esti un baiat destul de echilibrat,iar daca o iubesti atunci arata lucrul asta,nu e nici o rusine sa strigi pentru echipa ta.Ca se rezolva ceva sau nu,nici nu mai conteaza,conteaza sa aratam ca aceasta echipa este sustinuta de catre noi toti! In concluzie,gata cu palavrageala si miscati fundul la protest! :)

   Ștergere
 4. Acum in al 12-lea ceas, timp de 60 de minute faceti-va timp si veniti.GAZU NU MOARE.

  RăspundețiȘtergere
 5. De unde sa mai dea Romgaz Si Transgaz banii cand statu vrea acuma 90% din profit? plus ca cer banii si din urma. Asta stiati?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. sponsorizarile pe care romgaz/transgaz le face pentru fotbal sunt sub 1% din profitul lor anual. :)

   Ștergere
 6. Datorita faptului ca rom gaz și transgaz sunt doar fațada la Mediaș..Totul este mutat la bucurești și pe aia I doare în pula de noi și de ce iubim noi..iei sasi ia bani și sa facă șmecheriile lor care noi suntem prea mici sa le înțelegem. Și va zic ăsta ptr ca eu lucrez pe taxi și când au ședințe de vine din toate părțile am întâlnit și dus oameni de nivel greu care cât de cât a încercat sa comunice și sami spună ceva în mare..Doar ca cursa a fost prea scurta sa mi poată explica mai mult..În fine..Eu precizez faptul ca nu e numa rom gaz și transgaz implicați..horoba cu bani aia mulți a dispărut din sport..Eu cred ca și el e implicat mult în treburiile astea. Doar ca sia dat demisia așa de pe o zi pe alta..Poate greșesc din ceea ce am scris eu aici dar sunt sigur ca sunt multe șmecherii în joc încât noi dormim în bocanci fără sa ne dam seama ce flap politic e ăsta.

  RăspundețiȘtergere
 7. o sa fiu acolo pt echipa noastra !!!!!!!!!!! dar nu si pt presedintele-manager al echipei pe care-l consider principalul vinovat de ceea ce se intampla la GMM !!!

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuu

  RăspundețiȘtergere
 8. unde-s toti patronasii care-si fac selfie-uri prin tribuna 0 si carora le place sa fie asociati cu jucatorii si cu antrenorul lui gazu? Din pacate, unul din putinii oameni care ar fi fost dispus sa ajute echipa pana vin banutii de la romgaz sau din drepturile tv, a murit mult prea devreme. Cu siguranta daca Valer Blaga traia, echipa nu se confrunta cu asemenea lucruri, nu se ajungea la momentul in care sa se puna problema falimentului pentru cateva zeci de mii de euro. eu fac parte din grupul celor care cred ca echipa va evita falimentul. din cate imi aduc aminte, acum cateva sezoane, au fost echipe cu mari probleme financiare si lpf-ul le-a imprumutat anumiti bani pe care ulteriori i-a oprit din drepturile tv. cu siguranta se va gasi o solutie. macar atat sa faca Gino. oricum, liga1 e tot mai dezolanta, cu el presedinte.

  RăspundețiȘtergere
 9. SUSTINEM GAZU, PANA LA ULTIMA SUFLARE!

  E POSIBIL CA DE LA ANU SA NU MAI EXISTE ECHIPA DE FOTBAL ACOLO O SA PASCA VACILE CELOR DIN gREWELN!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.