Liga 3: Gaz Metan II pierde la Cugir

In cadrul etapei cu numarul 4 a ligii a-III-a, formatia secunda a Gazului, antrenata de Dumitru Solomon, a fost invinsa in deplasare cu scorul de 2-1 de echipa Metalurgistul Cugir.
Echipa gazda a deschis scorul in minutul 12 prin Sorian dupa un sut din afara careului.
Egalarea a venit 10 minute mai tarziu atunci cand mijlocasul trimis de Cristi Pustai la echipa a-II-a , Olivian Surugiu a inscris din marginea careului cu un sut la coltul lung.
Golul de 2-1 a venit meritat dupa mai multe ocazii de gol, celalalt atacant al Cugirului, Fagarasan, a inscris din fata portii.
In urma acestei infrangeri, echipa secunda a Gazului ramane cu doar 1 punct dupa 4 meciuri disputate.

Gaz Metan a inceput jocul cu urmatorul "11"