FOTO: O noua victorie pentru Gazu in Antalya

In penultima partida amicala a cantonamentului din Antalya, formatia noastra a invins cu scorul de 3-1 pe NK Veres Rivne, ocupanta locului 7 in prima liga din Ucraina.
Echipa noastra a controlat tot meciul, avand posesia mingii, adversarii nostri reusind sa puna probleme doar in doua randuri.
Primele 15 de minute s-au disputat mai mult la mijlocul terenului, insa Gaz Metan a fost prima cea care a deschis scorul pe tabela de marcaj prin mijlocasul Nasser Chamed in minutul 20 dintr-o lovitura de pedeapsa.
Prima ocazie a adversarilor a venit in minutul 29, portarul nostru Alexandru Greab reusind sa blocheze un sut periculos din apropierea portii.
Gazistii s-au distantat pe tabela de marcaj la doua goluri in minutul 44 dupa un gol marcat din coltul careului mic de Darius Olaru.
In repriza secunda, jucatorii nostri au pastrat posesia mingii, tinand jocul departe de poarta proprie, insa, in minutul 65, oaspetii s-au apropiat pentru primadata de poarta noastra reusind sa marcheze dintr-o lovitura de pedeapsa in urma unui fault in careu al fundasului Cristian Sirghi.
Restul partidei a decurs in favoarea noastra, iar in minutul 89 Andrei Tircoveanu duce scorul la 3-1 dupa un gol marcat din interiorul careului.

Echipa noastra a inceput partida cu urmatorii jucatori:

                                                       Alexandru Greab
                  Valentin Cretu, Marius Constantin, Cristian Sirghi, Sergiu Popovici
                        Nasser Chamed, Diogo Rosado, Joao Diogo, David Caiado
                                             Mario Rondon, Darius Olaru

Au mai intrat: Andrei Cristea(Portar), Ely Fernandes, Andrei Tircoveanu, Edinho Junior, Milan Mitic si Ionut Neagu.

4 comentarii:

 1. daca as vrea sa fiu rautacios, as spune ca echipa a castigat datorita faptului ca n-au jucat cristea si danci. dar nu vreau sa fiu rau, deci, nu spun nimic :)))) salutari antrenor sc.
  vorbind serios, felicitari baietior si sa speram ca o sa castigam meciuri si in oficiale.
  din ce observ, pare ca chamed e intr-o crestere de forma. e foarte probabil ca aceasta pregatire de iarna cu echipa sa-i faca mult bine si evolutiie lui din 2018 sa fie net superioare evolutiilor din 2017.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Salutari LOBBY. Tocmai am ajuns in Romania, dupa o calatorie de 20 de ore din Alpii austieci. Sunt in gara din Sibiu si beau un capucino cu 50 ml coniac si un croissant. E al doilea site pe care il vizitez.
   1)Ma bucur enorm pentru revirimentul in joc aratat de echipa noastra
   2)Ma bucur enorm pentru schimbarea stilului de joc. Pe acest site am militat mereu pentru folosirea jucatorilor tehnici, impotriva ,,tapinarilor" Danci si Cristea, pentru un alt sistem de joc ,atitudine si dispunere a echipei, Nu stiu daca cineva din oficialii echipei citeste acest site,dar...
   3)Ma bucur pentru schimbarea radicala a conceptiei, atitudinii si sistemului aplicat de Cristi Pustai.Am fost cel mai aspru critic al lui pe acest site, nu am facut-o nici din ura, nici din alt interes,ci doar din frustrare ca ne ducea pe o fundatura urata si practicam un joc lipsit de viziune, de logica si de frumusete.Sa ii tina bunul Dumnezeu aceasta schimbare radicala.
   4)Ma bucur de noua viziune a conducerii executive
   5)Nu am mai fost la meciuri pe stadion din cauzele enumerate de mine de nenumarate ori,si in special din cauza JOCULUI URAT PE CARE IL PRACTICAM.
   Am zis dintotdeauna ca prefer sa cad de pe un cal frumos decat sa merg sigur pe o martoaga raioasa
   6)Echipa a recastigat un spectator inmine

   Ștergere
 2. 6 goluri in 2 meciuri ? Bravo baieti, tineti-o tot asa, sper intr-o revenire spectaculoasa a voastra in campionat, cred in voi pana in ultima clipa.HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 3. Cam asta-i cea mai probabila echipa cu care se va aborda restul meciurilor, din ce se vede!Sa speram ca cei nou veniti isi vor pune amprenta asupra jocului,iar obiectivul principal sa fie victoria in fiecare meci pentruca avem mare nevoie de puncte!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.