Foto: Juniorii Gazului, vicecampioni in Romania

Juniorii Gazului nascuti in anul 2005, au participat in aceste zile la turneul Balkan Cup Brasov 2018, acolo unde au mai fost prezente 42 de echipe din intreaga tara.


Toate echipele au fost impartite pe mai multe grupe,  iar juniorii nostri au picat cu CS Brasov, CS Codlea si CSS Slatina.
In primul meci, jucatorii antrenati de Florin Bratian au spulberat-o pe CS Brasov cu scorul de 9-1.
Meciul doi al echipei noastre a fost unul tot spectaculos, micii gazisti reusind din nou sa marcheze multe goluri, rezultatul final fiind 7-1.
In cele din urma, ultimul meci al grupei a fost unul puţin mai echilibrat, dar tot o victorie in favoarea noastra, 4-2 cu CSS Slatina. 
Calificati mai departe din postura de lideri ai grupei,  gazistii au trecut de Alma Sibiu dupa loviturile de departajare, scor 4-3.
In sferturile de finala, Gaz Metan a castigat cu scorul de 2-0, meciul sustinut impotriva Academiei Hagi. 
In semifinalele cupei, gazistii au invins pe Juniorul Brasov cu scorul de 3-1, urmand ca in finala sa piarda la limita, scor 1-0, cu Academia Pro Sport, dupa un meci dominat de echipa noastra.
Dupa acest turneu important dedicat juniorilor din categoria 2005, echipa noastra ar fi meritat sa castige trofeul, insa chiar daca s-au clasat pe locul 2, pentru noi sunt campioni.
Cel mai bun marcator al acestui turneu a fost jucatorul nostru Orlandea Raul (Țâcă), cu peste 15 goluri marcate. 

Pe aceasta cale, felicitam echipa noastra in frunte cu antrenorul Florin Bratian, care a format una dintre cele mai bune grupe de juniori din Romania.

9 comentarii:

 1. felicitari copiilor si antrenorilor. sa fie crescuti in cele mai bune conditii iar peste cativa ani sa vedem cati mai multi dintre ei imbracand tricoul echipei mari!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Avem nevoie de antrenor care sa promoveze juniori la echipa mare,sau ma insel?

   Ștergere
  2. Avem nevoie. De exemplu,la echipa a doua avem 3 jucatori care deja sunt pregatiti sa faca pasul la echipa mare, macar sa se antreneze ca sa capete umpic de experienta si incredere, este vorba de Bogdan Jica, fundas dreapta, are vreo 17 ani, Pop Daniel fundas central, 18 ani , el s-a mai antrenat cu echipa mare, si Sergiu Birza, mijlocas la inchidere, e putin inalt, dar joaca foarte bine, are glezna fina si dribleaza usor, si el are vreo 18-19 ani, si a jucat si pe la U Cluj cand avea 16-17 ani.

   Ștergere
 2. Nu ai inteles. Avem nevoie la echipa mare care sa promoveze de la cei mici

  RăspundețiȘtergere
 3. Sunteți un bărbat sau o femeie de afaceri? Sunteți într-o situație financiară sau aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie să plătiți împrumuturile Datoriile lor sau să vă plătiți facturile sau să începeți o afacere frumoasă? Aveți un scor de credit scăzut și veți găsi greu să obțineți împrumut de capital de la băncile locale / alte instituții financiare? Aveți nevoie de un împrumut sau de finanțare pentru orice motiv, cum ar fi:
  a) Împrumut personal, expansiune de afaceri,
  b) Înființarea de întreprinderi, educație,
  c) consolidarea datoriilor,
  d) Împrumuturi cu bani grei

  Oferim împrumuturi cu dobândă redusă de 3% și cu garanții și nu garanții, oferim împrumuturi personale, împrumuturi de consolidare a datoriilor, capital de risc Capital, împrumut de afaceri, împrumut de învățământ, ipotecă sau împrumuturi pentru orice motiv ".

  Cu toate acestea, metoda noastră oferă posibilitatea de a specifica suma împrumutului necesar și, de asemenea, durata pe care o puteți permite, vă oferă o șansă reală pentru a obține fondurile de care aveți nevoie!

  Aceste împrumuturi personale pot fi aprobate indiferent de creditul dvs. și există o mulțime de clienți fericiți pentru a susține această afirmație. Dar nu veți obține doar împrumutul personal de care aveți nevoie; veți obține cele mai ieftine. Aceasta este promisiunea noastră: garantăm cea mai mică rată pentru toate împrumuturile cu beneficii colaterale gratuite.

  Ne străduim să lăsăm o impresie de durată pozitivă depășind așteptările clienților noștri în tot ceea ce fac. Scopul nostru este să vă tratăm cu demnitate și respect, oferind în același timp servicii de cea mai bună calitate în timp util.

  Email: midland.credit2@gmail.com
  Numele companiei: MIDLAND CREDIT HOME
  Vizitați-ne la: www.midlandcreditonline.com

  RăspundețiȘtergere
 4. VREAȚI UN UN ÎMPRUMUT

  Sunteți un bărbat sau o femeie de afaceri? Aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie de împrumut pentru a vă rezolva datoriile sau pentru a vă plăti facturile sau pentru a începe o afacere frumoasă? Aveți nevoie de fonduri pentru finanțarea proiectului dvs.? E-mail: ( larryellisonfinance@gmail.com ) Oferim servicii garantate de împrumut de orice valoare și în orice parte a lumii pentru persoane fizice, societăți, agenți imobiliari și corporații la rata superioară a dobânzii de 2%. Pentru cerere și mai multe informații, trimiteți răspunsuri la următoarea adresă de e-mail: Larryellisonfinance@gmail.com

  RăspundețiȘtergere
 5. Aveți nevoie de un împrumut pentru a începe activitatea sau pentru a vă plăti facturile și o finanțare corporativă pentru bunuri imobiliare și orice fel de finanțare a afacerilor. Oferim, de asemenea, împrumuturi persoanelor fizice, firmelor și organismelor corporative la rata dobânzii de 2%. Dau împrumut persoanelor serioase care sunt interesate de împrumut dacă sunt interesați să contacteze acest e-mail: larryellisonfinance@gmail.com

  Email: larryellisonfinance@gmail.com

  RăspundețiȘtergere
 6. Trebuie să citesc mărturia tuturor, sunt aici pentru a lăsa întreaga lume să știe despre un bărbat care mi-a salvat relația și acest mare om se numește dr. IZOYA. Într-adevăr, el a făcut o treabă minunată pentru mine prin aducerea înapoi a fostului meu iubit care ma lăsat și promis că nu mă mai întoarce niciodată. Cu asta am ajuns sa realizez ca dand Dr. IZOYA detalii despre lume va face multe lucruri bune celor care au case sau relatii sparte pentru el pentru a va ajuta sa rezolvati acea relatie rupta sau casatorie a voastra. Puteți să-l contactați prin adresa de e-mail: drizayaomosolution@gmail.com sau să-l sunați direct la [+12098373537]. Luați legătura cu el și vedeți cum este problema dvs.
  vor fi rezolvate în 24 de ore. De asemenea, el se specializează în următoarele chestiuni ...
  (1) Vrei să te întorci înapoi.
  (2) Vrei să te promovezi în biroul tău.
  (3) Vrei ca bărbații / femeile să te urmeze.
  (4) Vrei un copil.
  (5) Sunteți un antreprenor și doriți să câștigați contracte
  (6) Vrei ca soțul tău să fie a ta pentru totdeauna
  (7) Aveți nevoie de ajutor spiritual.
  (8) Ați fost scamat și doriți să recuperați banii pierduți.
  (9) Opriți divorțul
  (10) Invocarea ritualurilor de bani
  (11) Alegeți alegeri

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.