Gaz Metan se deplaseaza la Botosani pentru ultima etapa

In ultima etapa a sezonului regulat al Ligii 1, Gaz Metan Medias se va deplasa la Botosani pentru meciul direct cu echipa locala.
Gazdele au ratat prezenta in play-off , asta dupa ce aproape tot sezonul s-au aflat intre primele 6 echipe, iar ultima victorie in liga 1 a fost pe data de 24 noiembrie 2017.

De partea cealalta, antrenorul Cristi Pustai are 3 jucatori incerti, jucatorii Roberto Romeo, Darius Olaru si Iulian Cristea au probleme de sanatate, iar prezenta lor in teren la meciul cu Botosani este semnul intrebarii.

Ultima victorie a echipei noastre in liga 1 a fost pe 29 septembrie 2017 chiar in fata adversarei de sambata. Meciul s-a disputat la Medias, iar golul victoriei fiind marcat de Roberto Romeo minutul 65


Partida FC Botosani - Gaz Metan Medias va avea loc sambata incepand cu ora 14:00, meciul urmand sa fie transmis de postul de televiziune Digi Sport 1.

15 comentarii:

 1. Nu avem nici o sansa, Pustai e un antrenor slab, e la nivelul orasului , adica slab, noi in Medias nu avem nimic cu ce sa ne batem la nivel national, in afara de niste copii sportivi cu rezultate foarte bune dar care când vor deveni seniori nu vor mai fi de nivel bun, nu avem nimic cu care sa iesim in fata, la Mediaș tot ce e bun se pierde. Scuze uitasem , avem doi colosi energetici alcătuit în mare măsură din persoane .... Am făcut o infuzie de jucatori străini , a trebuit sa ni-i aduca un moldovean ca noi marii ardeleni dormeam in papuci. Jucatori avem , nu avem antrenor de nivelul jucătorilor. Păcat... Foarte corecte analizele lui Antrenor SC , in rest mult optimism prostesc...

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Draga F...NE, Incet ,incet incepi sa-mi dai dreptate pe douA SUBIECTE; ARDELENISMUL NOSTRU si ANTRENORUL PUSTAI. Nu sunt antrenor, dar bunul Dumnezeu pe langa defectele pe care le are orice om, ,mi-a dat doua calitati; capacitate de sinteza si analiza logica. Suntem inp[ost, nu vreau sa vorbesc de rau pe nimeni, nu vreau sa imi gadil mandria, drept urmare ii urez lui Pustai sa-i dea Dumnezeu mintea cea buna,inspiratie si success in meciul urmator

   Ștergere
 2. Daca prindem o zi buna precum in meciul cu steaua si astra, putem spera la ceva. pare a fi un meci dezechilibrat cu botosani favorita clara, dar cum ei vin dupa infrangerea cu viitorul si fiind deceptionati de ratarea playoff-ului, pot intra pe teren nemotivati. de retrogradat nu se pune problema, de calficat in playoff iar nu se pune problema. botosani nu mai are obiectiv.

  RăspundețiȘtergere
 3. noi ce obiectiv avem ca dupa cum jucam,ce atitudine aratam si ce rezultate obtinem sintem fara nici un ...obiectiv din pacate...

  RăspundețiȘtergere
 4. Mai vin jucatori??doar liber de contract mai pot veni !!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Cand astepti un baiat de 18-19 ani sa-o bage in poarta e grav, acolo trebuie unu cu experienta, care stie sa tina piciorul unde trebuie, si cum trebuie sa loveasca mingea

   Ștergere
  2. varsta nu e un argument. sunt baieti care la 18, 19 ani costa zeci si sute de milioane de euro, cum sunt si jucatori de 30, 35 de ani(golubovic) care dau cu chin cu vai doua, trei goluri in 20 de meciuri. cu baieti de 18, 19 ani Hagi a luat campionatul. singurul argument e valoarea jucatorului, nu varsta.

   Ștergere
  3. Bine punctat!!

   La BT nu ne facem sperante, ne da cu terenul in cap! 2-0 si ne pregatim ceasurile cu ora 11, pt noul sezon! Facem schimb cu "prietenii" nostri de la sIBIU, din pacate! Sezonul asta ne-o omorat cu probl. fianciare si lotul prea slab.!

   Ștergere
  4. conducere de 2 lei asta e problema la GMM , COMUNISTI , nu au o stategie pe termen lung ei se gandesc doar pe termen scurt si la burtiile lor , din pacate echipa asta se va desfinta daca o sa cada in B ................, pacat mare pacat

   Hai Gazuuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
  5. De unde stii tu ce inseamna a fi "comunist"? Cati ani aveai cand a cazut regimul comunist? Te intreb lucrurile astea ca sa-mi dau seama daca atribui cuiva epitetul de "comunist" in cunostinta de cauza sau doar ca sa te afli in treaba.

   Ștergere
  6. Anonim 23 februarie 2018, 17:49 ceri prea mult. vrei sa-ti defineasca termenul de comnist un individ care mai mult ca sigur nu era printre noi la eclipsa din 2000. :)) cat despre strategiile pe termen lung, comunistii chiar aveau asa ceva. nu degeaba existau acele planuri cincinale.

   Ștergere
 5. Ne trebuie vitezape benzi,cum aveam cu Llulaku si Alex Munteanu si un ax central puternic, percutatant cum era TRtovac,Alexe. Portughezul cu nr 7 e incet.Acolo,pe partea lui e indicat Olaru,mijlocas lateral, el fiind un creator, nu un finalizator.
  Reiterez o idee , ofractura de logica la echipa noastra; ATUNCI CAND SUNTEM CONDUSI FACEMM MUTARI OFENSIVE(introducem inca un varf-de regula Ely Fernandez-) SI APAR OCAZII vin cu intrebarea logica; DE CE in mod logic,NU INCEPEM MECIUL CU O FORMULA OFENSIVA?CE AVEM DE PIERDUT MAI MULT DECAT DEJA PIERDEM?

  RăspundețiȘtergere
 6. Gaz Metan Mediaș: Pleșca - V. Crețu, M. Constantin, Sârghi, Sg. Popovici - Joao Diogo, D. Rosaldo - Caiado, Ely Lopes, Tîrcoveanu - M. Rondon
  s-ar parea ca asta e primul 11 din meciu de azi.
  e titular ely fernandes, preferatu lui antrenor sc. :)

  RăspundețiȘtergere
 7. constantin a gresit la gol o gluma de fundas sper sa nu i l mai vedem chamed pentru a 100 oara 0 barat e greu in play out bafta gazuuu

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.