Fara idei de joc, Gazul pierde cu Dinamo

Intr-o liniste apasatoare in Stefan cel Mare,  Dinamo si Gaz Metan s-au duelat in prima etapa din play-out. 
Gazdele au dominat prima repriza, iar dupa 30 de minute plictisitoare, dinamovistii deschid scorul prin Pesic dupa o interventie gresita a fundasul Cristian Sârghi la 20 de metri de propria poarta.
Repriza secunda a început cu doua ocazii incredibile ratate in doar cateva zeci de secunde de mijlocasul Gabriel Torje. 

Fara idei de joc, si fara a pune presiune pe adversar, tehnicianul Cristi Pustai a efectuat două schimbari in minutul 58, introducandu-i in teren pe Nasser Chamed si Paul Pirvulescu in locul jucatorilor David Caiado si Diogo Rosado. 
Precum in atac asa si in aparare, gazistii sau miscat slab, iar gazdele au trecut in mai multe randuri de majorarea scorului.
Prima faza mai periculoasa a echipei noastre a venit in minutul 67 prin Nasser care a sutat pe langa poarta de la 20 de metri.
Golul doi al dinamovistilor a fost marcat de Popescu din 5 metri dupa o respingere a portarului Razvan Plesca .
Primul sut pe spatiul portii al echipei noastre a venit in minutul 79 cand Nasser a executat o lovitura libera de la 25 de metri. 
Golul trei a venit la ultima faza a meciului prin Vlad Moldoveanu .

Dinamo: Penedo - Romera, M. Popescu, Katsikas, Vl. Olteanu - Mahlangu - Torje, Nistor, Pesici, Salomao - D. Popa
Rezerve: Muțiu, Nica, Monrtoy, Hanca, Dudea, Moldoveanu, Corbu

Gaz Metan: Pleșca - Popovici, Fytanidis, Sîrghi, Bușu - I. Neagu, Rosado, I. Cristea - Olaru, Caiado, Rondon
Rezerve: Greab, Chamed, Diogo Gomes, P. Pîrvulescu, R. Romeo, Tîrcoveanu, Lopes Fernandes .

16 comentarii:

 1. am impresia ca pustai are vre un interes sa cada gazul

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Plaru + Pustai la echipa secunda, Mitic inapoi in lotu mare!!12 martie 2018, 22:56

   O jucat Olaru??ca nu l-am vazut! :))se vede de departe ca Liga 1, nu e de fel, el acolo in ligiile 3 si 4 e vedeta. Liga 1 e o caciula prea mare pt el!

   IN 2-3 etape se decide cine cade!! daca nu castigam in urma 3 meciuri macar 4 puncte suntem in B!

   NU stiu de ce nu se schimba (antrenorul) ceva!!! Toate echipele cand au perioade slabe, sunt dati afara antrenorii pt a se produce un soc la echipa, la noi nu se poate ??? de ce? ca-i mediesean de-al nostru? Pai Bratu, Andone, Miriuta nu-s dinamovisti?? ei de ce n-au fost menajati de conducatori??

   Pustai daca no redresat echipa in 26 de etape, crede cineva ca mai are vre-o solutie? Eu unul nu mai cred ca poate afce opmu asta ceva la echipa sa o scoata din "B"!!

   Ștergere
  2. Prietene la cum scrii si tu ar trebuii sa dai pe la scoala fara drept de comentariu pe o pagina web.Sa imi zici si mie cate mingi a primit Olaru in meciul asta ca sa faca ceva...le pot numara daca vrei...toate pasele nepotrivite doar ca sa scape fiecare de minge. Nimic nu se leaga la echipa nu la doar un anumit jucator.

   Ștergere
 2. Ne îngroapă pustai. De ce nu se simte si sa plece?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nu poti sa te astepti de la niste ``caini din conducerea clubului`` sa plece de la macelarie !!!!!!!!! aici la GMM e bine tati, nu joci nimic dar pe 20 banii sunt in cont ai asigurat-a cazarea ,vitaminizare si atata timp cat Marginean si Pustai sunt la conducerea clubului ne meritam soarta , unde santeti ma aia care ma amenintati ca sa am grija ce scriu pe site ca cine stie ............... , pupatii in cur pe amandoi in continuare ca echipa se duce incet da sigur spr B , Rusine celor din conducerea Transgaz si Romgaz ca nu fac nimic in redresarea acestei echipe !!!!!!!! dupa rezultatele obtinute in primul rand trebuie dat afara managerul + antrenorul , si va garantez ca atitudinea jucatoriilor se va schimba radical !!!!!!!!!!

   Hai Gazuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
 3. SLABI ,SLABI,SLABI,SLABI,SLABI DE TOT ,NU CRED CA MAI SLABI EXISTA IN LIGA 1
  NU AVETI CE CAUTA AICI SLABILOR LIGA 1 NU ESTE PENTRU VOI ,TINETI LOCUL OCUPAT DE POMANA SI NE MAI FACETI SI DE RUSINE DE CATE ORI JUCATI
  NICI O IDEE DE JOC NICI O SCLIPIRE ,NIMIC,NIMIC,NIMIC
  E CLAR CA ANTRENORUL ESTE PARALEL CU ASTFEL DE SITUATII NU ARE NICI O LEGATURA CU MESERIA ASTA IN ASTFEL DE SITUATII
  AR TREBUI SA AIBA PUTINA DEMNITATE MACAR ACUM IN LIGA A 2 ASI SA LASE PE ALTUL SA INCERCE
  A CASTIGAT DOAR 2 MECIURI INTR-UN CAMPIONAT INTREG ,CE DUMNEZEU??????
  OMUL ASTA TINE CU DINTII DE SCAUNUL DE ANTRENOR NARE PIC DE DEMNITATE.
  RUSINOS MAESTRE,RUSINOS!!!ATI ADUS JUCATORI CU FASUL MIC,FASAIE FOARTE REPEDE SE TERMINA IN NO TIME SI DUPA AIA PROMENADA PE GAZON .SA LE FIE RUSINE CA PE NOI NE DOARE SITUATIA ASTA ,CHIAR FOARTE TARE
  TOATE CONDITIILE ERAU INDEPLINITE; SEPSI EGAL CU CHIAJNA TIMISOARA A PIERDUT ,JUVENTUS DOAR EGAL ,DINAMO JOACA CATASTROFAL SI NOI NIMIC NU PROFITAM DE NIMIC ABSOLUT ,NICI MACAR UN PUNCT DE ...CURAJ
  IMPOTENTI ...CE SA MAI !LA MATINEU CU VOI ANONIMILOR

  RăspundețiȘtergere
 4. Clar,sansele noastre in urma jocului prestat s-au redus substantial. Lipsa de luciditate,atitudine falimentara cat si lipsa de valoare nu poate duce decât in liga secunda. Din nefericire avem cel mai urat joc si sa prindem jocurile de baraj ar însemna o adevărată realizare,dar la ce am văzut astăzi rămân pesimist ca s-ar putea realiza acest lucru.

  RăspundețiȘtergere
 5. echipa prost facuta jucatorii apatici fara nici o motivatie nu avem o formula clara de joc nimeni u spune nimic imeni nu i a o masura aratam ca o echipa fara obiectiv

  RăspundețiȘtergere
 6. Am zis ca e post si nu am voie sa vorbesc urat de nimeni, sa nu tin suparare contra nimanui.
  Asadar o sa vorbesc frumos de ANTRENORUL DE FOTBAL C.Pustai.
  A fost un un elev si un foarte bun PROFESOR DE MATEMATICA. Intentiona sa faca un fel de scoala particulara in Medias, ceea ce ar fi benefic pentru Medias.
  Are memorie buna,dovada numeroasele poezii pe care le memoreaza. Ar fi si un barbat atractiv daca ar slabi vreo 20 de kilograme. E civilizat, vorbeste frumos.
  Cat despre performantele sale ca antrenor, saracul NU ARE NICI O VINA.ATATA POATE, ATATA STIE,ATATA FACE.
  Daca sponsorii il mentin la conducerea echipei, inseamna ca totul e bine la echipa si sunt multumiti. Noi nu avem ce sa comentam decat sa ne scriem frustrarile pe acest site.
  Singurul lucru urat pe care o sa il postez aici despre PustaiE O citare a unui portughez. L-am intrebat ce parere are despre Pustai, acesta mi-a zis; ,,e un antrenor demodat"

  Despre meciul de astazi:

  1)Ne-a lipsit viteza pe benzi. Pe stanga, in aparare, AVELIDO BUSU-bulevardul Busu.
  De ce nu a jucat titular Parvulescu sau polivalentul pe stanga Diogo(nr 2)?

  2) Am avut un mijloc lipsit de creatie si creativitate. Doi mijlocasi defensive(Neagu peste nivelul echipei, dar mijlocas de inchidere, nu de creatie, Cristea s-a remarcat prin mingi bubuite la intamplare iar Rosado desi in principiu un jucator ethnic,a venit DUPA O SINGURA ZI DE ANTRENAMENT in urma accidentarii suferite cu un meci inainte.A FOST MANA MOARTA da cappo a fine.
  In aceste conditii,cine si de ce l-a bagat titular?
  Asadar un mijloc mort.
  3)Nu va mai luati de Olaru. El JOACA BINE ATUNCI CAND E BINE PUS IN TEREN. Am zis-o de o mie de ori OLARU ARE NEVOIE DE SPATIU si pentru a-si pune in valoare viteza TREBUIE SA JOACE MILOCAS DE DE BANDA. S-a vazut ca nu e de centrul careului si mai ales NU POATE JUCA VARF. Nu a primit pase(nu a avut cine sa-i paseze) iar cand putea sa I se paseze, NU A STIUT SA SE DEMARCHEZE.
  4) CAIADO VARF? Un mijlocas relativ lent intra atacant? IN CONDITIILE IN CARE AI IN LOT 4 ATACANTI DE MESERIE, II TII PE MARGINE si joci cu doi mijlocasi in atac?

  Poate cineva sa ma lamureasca inlegatura cu aceste anomalii ca eu nu mai pricep nimic si ma uit ,,ca curca in lemne"

  P.S. Noul fundas central grecul cu numarul 5, CATASROFAL DE SLAB

  RăspundețiȘtergere
 7. Pustai groparul fotbalului mediesean a sters cu buretele tot ce a facut bun in orasul asta referitor la Olaru este un fotbalist limitat care daca nu era din Medias si nu era Pustai antrenor nu exista in liga 1 dovada ca nimeni nu a auzit de el pina acum si nici acum nu este selectionat pe nicaeri la fel ca si Cristea un gropar in toate meciurile de pina acum din nou experimente cu fundasii de banda si in atac .eciurile cu astra si fcsb au fost mai bune pt ca jucatorii au fost supermotivati in celelalte apatici fara chef tarcovan singurul care poate dribla sau sa dea o pasa nu joaca sau joaca 10 min in schimb joaca rosado dupa 1 antr. pirvulescu dupa un an de stat cristea care este penibil la toate golurile busu depasit total caiado care este gaina fara cap chamed csre in afara de suturi cind are ocazia nu are nici o contributie la jocul echipei totul este praf sinimeni nu face nimicacum m am convins ca nu este nimic de facut si suntem co damnati la retrogadare din pacate ne am condamnat singuri nu se vrea schimbare macar i ceasul al 13 lea. prusine mare rusine pt modul in care retrogradam

  RăspundețiȘtergere
 8. Un joc foarte slab mult sub asteptari,parca jucatori ar complota clubul sau antrenorul.
  A.m inteles cu toti ca inceputul sezonului a fost mai greu,cu multi jucatorii noi ,probleme financiare etc.
  Dupa vacanta de iarna cu transferurile care sau facut sincer ma asteptam la o alta atitudine,un joc mai bun prestat ptr a ne putea indeplini obiectivul. Dezamagitor.

  RăspundețiȘtergere
 9. Ce mai poate fi de spus? te pregatesti doua saptamani pentru acest meci si la ora jocului te prezinti sub orice critica. Am jucat impotriva unui dinamo lipsit de dorinta, dar l-am bagat noi in meci. oricat de slab ai fi(dinamo) cand nu ai adversar e imposibil sa nu castigi. gazu a fost inexistenta in teren, cum inexistenta a fost si cu botosani sau prima repriza cu juve. trec 27 de etape, s-au rulat 30, 40 de jucatori, rezulatele sunt proaaste iar directorii din gaz nu iau nici cea mai mica masura. sa dea un ultimatum, sa puna presiune sa ii vezi ca sunt prezenti in vreun fel. Se vede ca a revenit Cindrea la romgaz. timisoara il da afara pe popa pentru lipsa rezultatelor desi acolo sunt probleme mari cu banii si rezultatele in comparatie cu noi totusi exista. la noi e liniste si pace. Singurul om pe care l-am vazut aseara frustrat, nervos si gesticuland din cauza evolutiei proaste a fost Rondon, in rest toti au dormit pe teren iar la interviuri ne-au spus ca situatia e grava, ca trebuie sa se trezeasca, trebuie sa bata pe chiajna si bla bla bla. Am zis despre Rondon, ca tot zicea Dinu Gheorghe aseara cat de slabi sunt jucatorii mediasului in special strainii. Nu stiu cum se face dar nimeni nu vorbeste de felul in care pustai pregateste echipa, un pic au facut referire comentatorii dar evaziv.
  Cand vezi lipsa de actiune a directorilor din gaz tinzi sa crezi zvonurile care se aud prin oras cum ca pustai, hanc si altii ar face parte dintr-un consiliu care decid cam totul la medias. Ciudati rau si directorii din gaz. Pe de o parte platesc acele multe sute de mii de euro deci dau impresia ca vor ca echipa sa aiba o continuitate, dar pe de alta parte stau impasibii la rezultatele echipei si nu iau masuri. Medias este cunoscut ca fiind un club unde exista liniste si pana la un punct nu e un lucru rau dar hai sa nu cadem in extrema bunatatii si sa retrogradam doar pentru ca nu vrem sa suparam pe unii sau pe altii. In sezonul regular ni se explica cum punctele se injumatatesc si ca de fapt adevaratul campionat incepe in playout. cu infrangerea asta din debutu playoutului viitorul pare stralucit. Acum doua sezonae chiajna era intr-o situatie similara cu cea a noastra, dar ei desi au terminat sezonul regular cu doar 17 puncte, in playout au avut 7 victorii, 5 egaluri si doar 2 infrangeri iar prima infrangere a venit in etapa 5 din playout. Pustai sa fie pus un director tehnic sau o alta functie prin club si adus de urgenta un antrenor experimentat Andone, Multescu, Miriuta.

  RăspundețiȘtergere
 10. Paul nu se aude nimic de schimbarea antrenorului?

  RăspundețiȘtergere
 11. Ar trebui o petitie online pentru demiterea antrenorului ca altfel chiar ne scufundam încet spre liga a doua, nu vad nici o idee de joc, si puștani parca e tot cu capul in pamant, fara chef, nu are atitudine si nu transmite o energie deloc pozitivă jucătorilor.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. cui crezi ca ii pasa de o petitie online? daca 100, 200 sau cati s-or strange la meciul cu chiajna ar striga intr-un cor demisia ar fi un impact mai mare decat 100, 200 de semnaturi pe o petitie online.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.