Gaz Metan II pierde in deplasarea de la Comuna Recea

Echipa a-II-a Gazului s-a duelat sambata cu ocupanta locului 3, Comuna Recea.
Mediesenii se multumeau si cu un rezultat de egalitate, insa, trupa antrenata de Dumitru Solomon a pierdut meciul cu scorul de 2-1, unicul gol al echipei noastre a fost marcat in minutele de prelungire de fundasul Bogdan Jica dintr-o lovitura libera.

Primul gol al gazdelor a venit in minutul 25 prin Romario Rus dupa o greseala in aparare a echipei noastre, in timp ce Alin Bota a majorat diferenta in minutul 60 dupa o lovitura de pedeapsa.

                                                        Paul Florea
                    Ciobanu George, Daniel Pop, Tamas Szasz, Bogdan Jica
                                     Sergiu Birza, Alexandru Socaci
                                     Laurentiu Manole, Paul Costea, Alex Buziuc
                                                        Edinho Junior.

Dupa 16 etape disputate din Liga III, seria 5, Gaz Metan ocupa locul 11 cu 15 puncte, urmand ca etapa urmatoare sa intalneasca pe teren propriu Metalurgistul Cugir, echipa care se clasaeaza in acest moment pe locul 5.

3 comentarii:

 1. de ce I-au reziliat contractul lui Niculae,stiti careva?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Pai o fost la club si a comentat ca is prea multi preparatori ,ca nu se inteleg , si i-a dat afara pe amandoi .

   Ștergere
  2. Daca asta e motivul real pentru care niculae a plecat, atunci conducerea clubului a facut o mare greaseala. Din moment ce l-au adus pe niculae, l-au adus pentru ca toti cei care se ocupau de pregatire inainte de venirea lui niculae nu au facut treaba. pai si atunci de ce mai sunt lasati acei oameni sa ia decizii cu privire la pregatirea fizica a jucatorilor? intr-o lume normala nicuae trebuia lasat sa vina cu omul/oamenii lui. Fiind totusi in romania, chiar daca nu l-au lasat sa vina cu echipa lui, macar trebuia lasat sa fie singurul care decide cu privire la pregatirea fizica.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.