Liga III: Gaz Metan II aproape de o victorie cu Alba Iulia

Gaz Metan II Medias si Unirea Alba Iulia s-au intalnit pe terenul din Dumbraveni pentru meciul direct din liga a-III-a.
In cadrul etapei cu numarul 16, formatia antrenata de Dumitru Solomon a terminat la egalitate, scor 1-1.
Dupa o prima repriza plictisitoare si fara ocazii de gol in cele doua careuri, cele doua formatii au iesit dupa pauza de la cabine mai motivate, iar prima faza mai importanta a echipei noastre a consemnat si deschiderea scorului.
In minutul 55 al partidei, Alexandru Buziuc trimite mingea in careu lui Edinho Junior care marcheaza din intoarcere.
Avantajul pe tabela de marcaj a durat 20 de minute, oaspetii au egalat cu o lovitura de cap prin Radu Scrop dupa o lovitura de la coltul terenului.
In minutul 88 al partidei, Gaz Metan primeste un penalty, insa atacantul Edinho a trimis mingea peste poarta, urmand ca finalul partidei sa nu mai aduca nicio faza importanta, iar rezultatul final fiind 1-1.

Titular in poarta dupa accidentarea lui Andrei Cristea , Paul Florea a facut un joc foarte bun, reusind cateva interventii spectaculoase, fiind de departe omul meciului.