VICTORIE URIASA-- Gaz Metan scapa momentan de locurile retrogradabile


FC Voluntari si Gaz Metan Medias s-au intalnit in cadrul etapei cu numarul 3 al play-off-ului.
In postura de lanterna rosie, dupa victoria echipei Juventus Bucuresti in fata lui Dinamo, Gaz Metan a fost obligata sa castige cele 3 puncte puse in aceasta partida.
Primele 15 minute ale partidei nu au adus nicio noutate importanta, insa, in minutul 17, Balan de la echipa gazda a vazut direct cartonasul rosu dupa un fault dur.
Prima ocazie s-a consemnat in minutul 36 atunci cand Darius Olaru a trimis in plasa laterala din 10 metri.
Gazdele au fost aproape de gol in minutul 40, insa Alex Greab a intervenit foarte bine dupa un sut al adversarului.
Începutul reprizei a doua a fost unul cu ghinion pentru formatia noastra, in minutul 51 al partidei fundasul Marius Constantin a vazut al doilea cartonas galben fiind eliminat.
10 minute mai tarziu,  Darius Olaru a fost si el eliminat dupa primirea celui de-al doilea cartonas galben.
Cu un om in minus, Gaz Metan da lovitura in minutul 75, Mario Rondon trimite o pasa decisiva pentru Ely Fernandes care deschide scorul din 5 metri.
In minutul 82, marcatorul Ely trimite o pasa frumoasa iar Mario Rondon duce scorul la 2-0.
Gazdele reduc din diferenta in minutul 86 prin Florin Cernat dupa un fault in careu produs de Sokratis.
Fluierul final aduce victoria pentru echipa ,
si scapam momentan de locurile de retrogradare .

18 comentarii:

 1. Bravo baieti!!! Fortza Gazu'!!!

  RăspundețiȘtergere
 2. multe n-ar fi de spus. O victorie uriasa, venita si pe un fond de noroc. echitabil era egalul, dar se si zice ca norocul face parte din joc, ca de altfel si din viata. fara un dram de noroc nu reusesti nimic. ma bucur ca portughezii sunt determinati si determinanti in rezultatele bune pe care echips le are, asta asa ca tot se discuta pe aici cum ca portughezii sunt deja cu gandul la plecare, ca isi cauta echipe si ca si-au luat gandul de la medias. felicitari tuturor si speram sa invete ceva din faptul ca dedi am avut superioritate peste 50 de minute, nu am prea avut ocazii de gol. si se adevereste ideea cum ca medias e echipa de repriza secunda.in mai toate meciurile in repriza secunda jucam mai bine ca in prima repriza.

  RăspundețiȘtergere
 3. victorie norocoasa cel mai urit meci ,pina la gol nici o ocazie la ambele porti,nu inteleg ai nev de victorie ,ai om in plus si tu nu faci schimbare? vezi ca olaru are galben si in fiecare meci dupa prima rep. este mort si nu faci schimbare? pustai este o dezamagire fara f mult noroc suntem condamnati , rosado din nou dezamagitor zici ca are 40 ani.cristea si constantin pericol public nu stiu de ce tot insosta pustai cu ei.

  RăspundețiȘtergere
 4. Nu am vazut meciul, nu sunt in tara. Vin insa cu 2 completari, pentru cine are ochi de vazut si urechi de auzit;
  1)AM MILITAT PENTRU ELY FERNANDEZ SA JOACE TITULAR, am zis mereu ca aduce ceva nou in jocul echipei cand intra, si uite ca asa este
  2)AM MILITAT PENTRU JOCUL CU DOUA VARFURI, zicand ca produc mai mult pericol in careul advers decat un varf, si uite ca asa este
  DOMNULE PUSTAI, V-ATI TREZIT CU ADEVARAT SAU A FOST DOAR UN ACCIDENT?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Mai sti .. :))

   Ștergere
  2. Te-ai uitat la data in cand ai postat? Asta a propos de Pustai

   Ștergere
  3. cu soguranta a fost o intimplare noroc chior la golul 2 am atacat in 2 contra 7 nimeni nu mai urca la sistinere pura intimplare rondon viu intradevar fotbalist rosado mai mort decit restul mortilor din echipa noastra

   Ștergere
 5. victoria e victorie , nu trebuie sa le ridicam statuie ca a fost un noroc chior si decizia de moment a celor 2 atacanti , apropo cei doi la meciul urmator trebuie sa fie titulari domnule Pustai , in rest acelasi joc incalcit la nimereala , un plus este faptul ca macar la meciul urmator nu-i mai vedem pe Constantin si pe Olaru !!!!!!!!!!!

  si acum pt domnul Pustai ca vad ca-i place mult poezia vreau sa-i dedic prima strofa a unei poezii :

  ''De-ar fi sa-i luam pe toti la rand,
  Si actualii dar si fostii,
  Cei mai destepti de pe Pamant
  Au fost intotdeauna…PROSTII.

  In lumea asta cu de toate,
  Unde se-nvata contra cost,
  Pacat ca nici o facultate
  Nu da si diploma de…PROST.

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  RăspundețiȘtergere
 6. sa jucati cu determinarea ce a-ti aratat-o cind a-ti ramas in 9,cind sunteti 11,si rezultatele se vor vedea,sa fiti seriosi pina la ultima etapa si numai asa vom scapa de acest vis urit numit,retrogradare.Sper ca acaste doua victorii sa uneasca grupul si sa-l faca mai putrnic.Hai Gazu !Hai baietii ,felicitari!

  RăspundețiȘtergere
 7. un meci cu adevarat nebun. goluri, cartonase(chiar daca unele s-au cam dat aiurea), echipele au trecut de la extaz la agonie si inapoi la ectaz. de legam si o a treia victorie etapa viitoare cu timisoara, chiar ne putem considera o echipa care sa aiba pretentia la un loc mai bun decat locul 12. bravo baietilor ca i-au dat peste nas comentatorului care deplangea situatia echipei si zicea de jucatorii actuali ca sunt jucatori normali care mai au din cand in cand sclipiri si ca pustai nu poate face minuni in lipsa unor jucatori valorosi precum au fost lulaku sau eric.

  RăspundețiȘtergere
 8. Putinele rezultate pe care le mai obtinem se datoreaza calitatii in atac a jucatorilor noi adusi si IN NICI UN CAZ CONCEPTIEI DE JOC,TACTICII, INSPIRATIEI DE A FACE ECHIPA de catre Pustai. Cum imi zicea unul din portughezii veniti la echipa; ,,e un antrenor demodat"

  RăspundețiȘtergere
 9. asta cu “antrenor demodat” e general valabil in fotbalul romanesc. probabil asta e unul dintre motivele pentru care romanii nu prea prind sa antreneze in fotbalul vestic. sunt doar episodici(cateva etape) galca, contra, boloni, rednic etc.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. bine mai Lobby, am vazut la jocul echipei lui Pustai pressing sus, viteza pe flancuri, scheme de joc, scheme la executarea loviturilor libere, joc la firul ierbii(cum face Viitorul lui Hagi de exemplu), atitudine si devotement 90de minute pe meci, jucatori magistral pusi in formatie. E BINE ASA?
   Daca nu pot spune macar ca PUSTAI E UN ANTRENOR GENIAL,CA ECHIPA JOACA FRUMOS SI EFICACE, CA ISI CREAZA MULTE SITUATII DE GOL, CA TRAGE MULT LA POARTA(cum face echipa lui Hagi, din nou ). E BINE ASA? ESTI MULTUMIT ACUM?

   Ștergere
  2. LOBBY,hai ca m-ai suparat rau,zau asa! Avem pe Hagi si Viitorul lui, cu joc colectiv incantator, cu pase la firul ierbii,cu suture dese si din toate pozitiile, cu scheme la fazele fixe, joc cu trei varfuri. Avem CFR-ul lui Dan Petrescu cu o echipa compacta, cu aparare de fier, cu contratacuri taioase, cu pressing sus constant, cu atitudine ,,cainoasa" si devotement dus la maxim. Avem Iasiul lui Flavius Stoican cu o echipa scurta si compacta, cu aparare avansata, cu jucatorirapizi si tehnici pe contraatac. De Craiova si antrenorul Italian nu mai vorbim, ce joc colectiv frumos expune, ce frumos leaga pasele,TREI VARFURI(din nou, ca Hagi), scheme exersate la fazele fixe, sistemul care se pare ca da roade 3-4-3.
   Echipe la care se vede mana antrenorului. Ce vedem la GM Medias pe mana lui Pustai? O FRICA CONGENITALA DE A NU LUA GOL, 9 JUCATORI CU PROFIL DEFENSIV(doar Olaru si Rondon jucatoricu Valente ofensive in 11 de baza), mingi aruncate la intamplare pe un varf mai mereu nesustinut de un coleg in apropiere-faza cu dublarea varfului prin Ely Fernandez contravene jocului etalat de echipa noastra de obicei). JUCATORI NEINSPIRAT PUSI IN ECHIPA; Neagu rezerva, Olaru in centrul liniei de mijloc-reducandu-i calitatea de baza,viteza-Rosado mijlocas la inchidere????????Doamne, am trait s-o vad si pe asta!, NETITULARIZAREA LUI ELY FERNANDEZ si TARCOVEANU, titularizarea lui Cristea,etc,etc.
   Insistenta de a juca 4-2-3-1 in conditiile in care NU AVEM OAMENI DE GOL PE FLANCURI, CARE SA SPRIJINE ATACANTUL si NU JUCAM CU CONDUCATOR DE JOC DE MESERIE CARE SA SPRIJINE CU PASE UTILE SINGURUL VARF.
   Vorba englezului; ,,the man is a BIG MESS"
   Singurul lucru care ii depaseste incapatanarea este aroganta omului care are proptele la bastanii din ROMGAZ. La felul cum s-au spalat bani in aceasta echipa nu pot decat sa trag concluzii, insa nu le pot expune fiindca nu am dovezi, asa ca mai bine tac. Echipa traieste prin valoarea catorva jucatori si in nici un caz datorita acestui antrenor, caruia I-a trecut vremea ca la comanacele de paie

   Ștergere
 10. Paul ce sti de Milan Mitic? Am citit pe net ca nu il mai lasa sa se antreneze cu prima echipa

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ce stiu eu este ca acum o luna de zile se plangea ca avea restante de primit la salar. Probabil era o sicana ca sa il faca sa plece. Saracul era nedreptatit(o spun cat s poate de serios), insa el nu e de vina,atata poate,atata face. E de vina cine l-a adus. De trei saptamani sunt plecat,asa ca nu mai stiu nimic de atunci de el

   Ștergere
 11. In presa scrie ca avea clauza in contract cum ca nu au voie sa il trimita la echipa a doua sau sa ii interzica sa se antreneze cu prima echipa.Sper sa nu ne trezim cu vreo depunctare.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. cel mai probabil s-au impacat. nu s-a depuns memoriu la lpf sau frf.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.