Victorie la scor pentru Gaz Metan:Hat-trick Ely Fernandes

Gaz Metan Medias s-a duelat astazi cu ultima clasata, Juventus Bucuresti, intr-un meci in care victoria era importanta de ambele parti.
Echipa noastra a inceput partida in forta, si prima actiune i-a apartinut jucatorului Valentin Cretu in minutul 8, acesta a sutat putin pe langa stalpul din stanga al portii aparate de Draghia.
In minutul 15 al partidei, Joao Diogo reia din apropierea careului mare, insa mingea trimisa de portughez a s-a scurs pe langa poarta.
Primul gol al partidei vine in minutul 27, Mario Rondon a pasat decisiv iar Ely Fernandes trimite mingea in poarta din 5 metri.
Gaz Metan intra la cabinet cu avantaj pe tabela de marcaj, si o posesie mai buna, iar repriza secunda ii aduce pe medieseni in atac, in minutul 56, Joao Diogo a fost faultat in careu, insa atacantul Mario Rondon a ratat de la punctul cu var.
Cu posesia de partea noastra, si cu un joc foarte sigur, Gaz Metan mareste diferenta pe tabela de marcaj prin acelasi Ely Fernandes in minutul 64 dupa un sut din mijlocul careului mare.
Ca totul sa fie perfect pentru echipa noastra, tot Ely Fernandes trimite mingea in poarta cu capul si duce scorul la 3-0.
Gaz Metan se putea distanta la 4-0 cateva minute mai tarziu, insa noul intrat Popovici a trimis putin pe langa poarta.

Finalul partidei aduce victoria echipei noastre cu scorul de 3-0, si urcarea pe locul 6 care asigura locul de baraj .
Etapa viitoare, programata duminica 29 aprilie, Gaz Metan va intalni pe teren propiu ocupanta locului secund, FC Botosani .


Juventus: Drăghia - C. Petre, Walace, M. Leca, D. Popescu - G. Simion, S. Drăghici - Rabei, L. Băjenaru, Fl. Ștefan - R. Elek
Rezerve: Gavrilaș, Ciobanu, Kardes, V. Gheorghe, Balgiu, M. Constantinescu, Acolatse 
Antrenor: Marius Baciu


Gaz Metan Mediaș: R. Pleșca - V. Crețu, Fytanidis, Sîrghi, Bușu - I. Cristea, Rosado - De Freitas, Ely Fernandes, Olaru - Rondon
Rezerve: Greab, Romeo, Popovici, Târcoveanu, Dias, Chamed, Fioretis
Antrenor: Cristi Pustai

20 de comentarii:

 1. Rezultat excelent dupa un joc bun.Asteptam acelasi scor in meciurile de acasa , in special in meciul din Cupa.

  RăspundețiȘtergere
 2. bravo ely, bravo baieti. ca tot se aud unele discutii cum ca jucatorii “vechi” sunt nemultumiti de faptul ca a venit moraru cu jucatorii astia noi si “veteranii” nu mai joaca. pai ba baieti.. si cu ajutorul jucatorilor veniti in ianuarie, echipa a facut in 11 meciuri aproape cate ati facut voi in 26 de meciuri.
  sa speram ca nu a fost doar un foc de paie si jocul bun prestat azi o sa-l revedem si in meciurile care vor urma.

  RăspundețiȘtergere
 3. JOGO DIEGO- NR.2 A LUAT ROSU LA SIBIU. ASTAZI A JUCAT IN PARTIDA CU JUVENTUS. NU STITI DE CE NU A FOST SUSPENDAT? BRAVO BAIETI !

  RăspundețiȘtergere
 4. SI PUSTAI DE CE E SUSPENDAT IN CAMPIONAT?

  RăspundețiȘtergere
 5. rezultat ffff bun am senzatia ca strainii se cauta numai intre ei cu pase daca este asa Pustai sa ia masuri se pierde din cursivitatea jocului sa nu ne imbatam cu apa rece juventus de departe cea mai slaba echipa pe care am vazut o anul asta jucind. bafta gazu!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Strainii sunt cei mai buni, deaia joaca intre ei, si sunt titulari. Cu cine vrei sa faca 1-2 Rondon? daca nu cu Ely, Diogo, Rosano?!?! CU Olaru, Sururgiu, Curtean, Danci, Manole a vazut cineva fotbal, in 26 etape?? Acum vi ca trebuie sa joace cei "vechi", sau ca de ce stau pe banca "mediseanii" nostrii, oLARU, CRISTEA, sau nush mai care!?

   Pai uitati-va ca jocul il fac portughezii!, adica jucatorii noi.,..cu cei vechi in 26 de etape am facut 16 puncte...acum in 6 etape am facut 10 puncte! Pai ce facem? Ii scoatem din lot pe Portughezi sa joace Olaru si Cristea ca-s din Medias?

   Ștergere
  2. strainii nici nu trebuie sa se caute.. oricum se gasesc.. la mijloc si in atac din 6 jucatori, 4 sunt straini.
   la medias nu mi se pare ca s-ar intampla asta, dar exista cazuri cand jucatorii il simt pe unul sau pe altul mai slab, mai iesit din forna, unul care nu a prins o zi buna si atunci prefera sa nu-i paseze.
   pe tine ca spectator ar trebui sa te intereseze rezultatele echipei, nu primul 11, nu daca primesc sau nu pase toti jucatorii sau alte chestii.
   cat despre adversar, timisoara mi se pare mai slaba si mai vlăguită decat juventus.

   Ștergere
  3. rezultat perfect felicitari echipei , trebuie sa facem hartie la LPF sa-l suspende pe Pustai si Marginean tot timpul , echipa a jucat mult mai bine fara el pe banca (am glumit), dar sa ramanem cu picioarele pe pamant ca am batutu pe cea mai slaba echipa din campionat , daca urmatoarele 2 meciuri la castigam suntem salvati , daca le pierdem ``BBBBBBBBBBBBB``, DEMISIA MARGINEAN SI PUSTAI

   Hai Gazuuuuuuuuuuuuuu

   Ștergere
  4. Bun, pleaca Pustai si Marginean, si cine sa vina in locul lor, Tibysor13?

   zii un presedinte care ar accepta salarul de la un club ca GAzu!!
   Zii un antrenor care sa vina pe ceea ce se ofera la noi! Cu toate ca nu-l simpatizez f tare , dl Pustai e singurul care totusi are sentimente fata de echipa si oras...sa nu uitam...Degeaba visam la Grozavu, Multescu (SMURDu), Dulca sau nush care, ca aia nu raman mult...intr-un oras, mic, depopulat, prapadit si intesat de t1gani..cine sa stea...ce te atrage in Medias, in afara de faptul ca avem o echipa in prima liga? Autobuzele de la Meditur? Magaznul PEPCO? Sensul giratoru de la "Pene"? Pasarela de la Vitromentan? CE?? cE ar face ca cineva sa se stabileasca aici, cand la 50 km e Sibiul, la 110 km e Clujul sau la 165 km e Brasovul???

   Avem noroc ca i-a adus Oct. Moraru pe starinii astia care joaca fotbal, din pasiune..DAca ramaneam cu Surugiu, Mihai Stancu, Perendija, DAnci, Buziuc, Bic, Golubovic...crezi ca aveam rezultate mai bune?

   Sunt mirat ca un fotbalist ca Rondon e la Medias, si care marcheaza din nimik. Nu cred ca o sa-l putem tine si sezonul viitor, daca ne salvam! Daca il mai aveam p Golubovic, saracu, eram sub Juventus acum, eram matematic in B...

   si legat de Pustai sa nu-l mai tot blamam ca altu Gazu nu-si permite...cu toate incapatanarile lui, e cam singurul care sta sa faca cariera intr-un oras "in moarte clinica"!

   Hai gazu..si haideti cat mai multa lume la stadion, ca mi-e rusine de starinii aia cand vad tribunele aproape goale! Strazile sunt pustii, Orasul e foarte depopulat..dar macar sa fie viu, sa fie animat la singurul eveniment care te mai face mandru ca esti Mediesean: FOTBALUL!!!

   Ștergere
 6. nu comentez valoarea lor pe mine in afara de rondon nici unul nu m a impresionat am spus ca se pierd sutimi de secunda pentru ca efectiv se cauta numai intre ei am vazut faza cu popovici plus alte multe faze indiferent de val daca nu este echipa nu or sa fie rezultate oricum repet valoare nu au asta e parerea mea

  RăspundețiȘtergere
 7. pe poli nu am putut sa o invingem asa vlaguita si acasa rezultatul fiind echitabil ca joc pe juve i am invins normal ca m a intereseaza rezultatul dar sa vi a in urma unui joc bun daca olaru sau cristea sunt demarcati sa primeasca pase nu sa fie sariti pentru a se remarca rondon sau alt portughez de mina 2 care oricum in vara pleaca

  RăspundețiȘtergere
 8. e parerea ta si ti-o respect. din moment ce spui ca-s portughezi de mana a doua.. le cam comentezi valoarea. portughezii astia de mana a doua au marcat in 5,10 meciuri cat n-au marcat, olaru, cristea sau popovici in 20 de meciuri. atunci mai bine ramaneam cu lotul din vara, jucau romanasii intre ei, isi pasau si eram victime sigure.. asa cu “rebuturile” astea avem sperante. poate nu-s jucatori cu care sa te bati la titlu.. dar clar sunt net superiori jucatorilor care au jucat pana in iarna. intr-adevar.. caiado, junior.. helio care a si plecat, probabil nu-s cu nimic mai buni ca cei vechi, dar rondon, rosado, diogo, ely clar aduc un plus si plusul se vede in rezultatele echipei. nu e vina lui ely sau lui rondon.. ca olaru la o faza singur cu portarul in meciul cu sepsi trage in portar, sau popovici ieri pe final de meci a ratat cateva situatii bune.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Bine punctat..unii care comenteaza aici, nu concep ca prietenii lor, Cristea sau Olaru sunt mediocri, si portughezii astia, "de mana a doua" joaca de rup pamantul...si fac puncte cat n-o facut Olaru, Cristea, cu tot cu Golubovic la un loc!!!

   Ștergere
 9. totusi nu trebuie sa uitam ca jucam in play aut unde sunt echipe slabe clar sunt un plus dar nici sa ne entuziasmam nu e momentul si oricum daca scapam scapam ca echipa nu or sa ne scape portughezii sau morar spun doar ca nu mi place ca este evident ca se cauta numai intre ei si se pierde din cursivitate mai mult ca rondon nu a ratat nimeni asta nu inseamna ca nu l apreciez

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Amice gresesti laso asa ca e mai bine.Olaru nu da gol nici cu poata goala.

   Ștergere
 10. Bravo baieti! Tricourile verzi sunt cu noroc pentru noi in deplasare! Poate ar trebui sa jucam in verde si acasa! Fortza Gazu'!

  RăspundețiȘtergere
 11. unu din medias sa stii ca sunt multi antrenori care ar vrea sa-i ia locul lui Pustai.
  Exemple:Grozavu,Ion Marin,Ganea,Cartu,D.Munteanu,V.Moldovan,Miriuta,Teja,I.Popa,cu atat mai mult ca am auzit la TV ca vor iesi din insolventa

  RăspundețiȘtergere
 12. in loc sa va bucurati de rezultat si sa vedeti si voi ca si antrenorul ce il avem cu bune cu rele,traia ca orice spectator desfasurarea meciului,ii tot criticati,bravo echipei si sa speram ca la meciul cu botosani vom adauga inca trei puncte.Hai Gazu!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.