Lotul Gazului se va reuni luni la stadion

Lotul echipei Gaz Metan Medias se va reuni luni la stadion, urmand sa inceapa pregatirile pentru noul sezon al ligii 1. Gazistii se vor pregati 10 zile la Medias, iar data de 28 iunie 12 sa plece in cantonament in localitatea Zlatibor din Serbia.

Jucătorul Sorin Busu si-a prelungit contractul cu echipa noastra, fiind al 5-lea care a decis sa ramana, dupa Razvan Plesca, Ely Fernandes, Nasser Chamed si Roberto Romeo.

35 de comentarii:

 1. De Marius Constantin,Joao Diogo,David Caiado si Valentin Cretu ce se stie? Vor mai continua la Gaz Metan?

  RăspundețiȘtergere
 2. Paul de transferuri ce sti?

  RăspundețiȘtergere
 3. Mai vine Moraru cu străini sau a picat faza?

  RăspundețiȘtergere
 4. Rosado si Caiado au sanse mici sa ramana ,dar ei asteapta sa fie contactaţi pentru un nou contract cu Gazu,Popovici si Olaru nu stiu ,asteptam ,Constantin 90% ramane ,au fost trimise 10 propuneri din Portugalia ,sa vedem cati vor semna .Cretu asteapta sa fie contactat ptr un nou contract cu Gazu .

  RăspundețiȘtergere
 5. Bă,l-au l-au dat ăștia afara pe dom' profesor. Pro sport anunta. O fi adevărat?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Asteptam ceva oficial...

   Ștergere
  2. se pare ca da. iar antrenorul care vine in locul lui e Mihai Teja.

   Ștergere
 6. Cel mai probabil este adevarat si din aceasta cauza unii jucatori au ezitat sa semneze prelungirea contractelor

  RăspundețiȘtergere
 7. Anul viitor Gazul va retrograda, toti antrenorii necunoscuti au retrogradat :) vrem motiv .. ne-a scapat din ... cu greu, apoi .. toti demisia, uitati cine vine .. :)) NO_NAME Mihai Teja se pare ca a fost la Cluj .. mda .. nu stiu ce se vrea .. dar multa lume din Medias pare nemultumita de dl. presedinte, ca nu are dl. buletin de Medias ..

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. in sezonul recent incheiat multi nu au fost multumiti de cum joaca echipa cu pustai si cereau un nou antrenor. probabil o sa fie mai multumiti cu Teja sau cu cine o sa vina.

   Ștergere
  2. de as fi in locul lui Marginean, l-as aduce pe Ioan Andone.. dar tind sa cred ca noul antrenor o sa fie cineva care a antrenat la U cluj. niculescu, teja, falub etc.

   Ștergere
  3. Nu se cauta antrenor cu experienta in liga 1, se cauta un antrenor care a antrenat prin liga II, sau poate liga III, salar mai mic, de preferat sa fi petrecut pe la U Cluj, atunci liga I pentru echipa din orasul asta, va fi 0, A fost greu pentru un antrenor mare, care a fost in liga I si speri la tot, speram sa nu fie oficial demisia, altfel, va fi foarte greu anul asta, fratilor, nu am reusit sa retrogradam anul asta, poate anul viitor, nu ne-am atins obiectivul inca :), simplu cine vine sa antreneze echipa asta, fara banii??poate cauta vreaun suporter antrenor.. care poate stie mai multe decat Pustai, si ia mai putini banii, sincer Pustai a fost o treaba excelenta, si o sa vedeti voi, cum si ce, cand o sa vina antrenorul ala bun... oricum pentru orasul asta, Pustai este/era un antrenor foarte bun, vorbim de Medias, nu de Bucuresti. nu de Cluj.V-am lasat!

   Ștergere
 8. Inca nu e oficial .Sper sa aflu mai multe Maine .

  RăspundețiȘtergere
 9. Sper sa fiti mai multumiti cu antrenorii astea, poate vine Zidane ca e liber de contract, poate asta credeti, sau .. acuma o sa fiti mai multumiti ca o sa retrogradeze clubul asta, totusi clubul o ducea mai bine cu Horoba.. Teja?Niculescu, antrenori .. slabi ..

  RăspundețiȘtergere
 10. daca este adevarata stirea atunci sper ca cei care hotarasc sa nu il puna pe Teja.
  Ne trebuie un antrenor cu experienta!!!

  RăspundețiȘtergere
 11. antrenorul cu experienta era chiar pustai, dar lumea nu l-a placut pentru ca nu juca spectaculos, desi s-a dovedit ca scoate rezultate chiar daca joaca inestetic. pe langa teja, puneti-l si pe țălnar, antrenor cu care medias acmai avut discutii

  RăspundețiȘtergere
 12. EXCLUSIV!!
  Noul antrenor va fi Mircea Rednic !!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. eee pu*a. desi cred ca gazu i-ar putea da salariul pe care il vrea, rednic vrea echipe care isi doresc performanta. ramanerea in liga1 e prea putin pentru rednic. Andone, Talnar, Niculescu, Teja, Falub, Ganea, Dulca, Dorinel Munteanu.. cam dintre astia se alege. Presedintii isi aleg antrenori pe care ii stiu si cu care au mai lucrat.

   Ștergere
 13. Nu stiu cat de reala este aceasta stire, eu cred ca cei de la Prosport au facut o speculatie de presa afland ca, ieri, Consiliul de Administratie al Romgaz l-a demis pe Cindrea din functia de Director General, stiindu-se ca acesta era sustinatorul lui Pustai au avansat ideea despre demiterea lui.Poate ca este, totusi, adevarat, asteptam comunicatul oficial al clubului, dar parca, parerea mea, este o coincidenta prea mare aparitia acestei stiri in contextul evenimentului cu demiterea lui Cindrea. Vom trai si vom vedea.

  RăspundețiȘtergere
 14. umbla tot felul de zvonuri.. de la zvonul ca pustai trece de pe postul de antrenor la director tehnic, pana la zvonul ca pustai ar fi primit o oferta importanta de la o alta echipa.

  RăspundețiȘtergere
 15. Nu era Boaru director tehnic?

  RăspundețiȘtergere
 16. Paul te rog anunta-ne care-i adevarul,zvonuri sunt multe.
  Varianta cu trecerea lui Pustai ca director tehnnicnu mi se pare plauzibila.
  Cei cu atata mister si discretie din partea conducerii, sa dea odata comicatul oficial.

  RăspundețiȘtergere
 17. Probabil e un secret, sa nu se afle, daca e adevarat sau nu .. probabil nimeni nu stie nimica de plecare de zvonuri m-am saturat, am auzit ca vine un jucator portughez in valoare de 3milion de euro ..

  RăspundețiȘtergere
 18. Cel mai probabil luni se vor anunța mai multe plecări și/sau veniri și dacă chiar Pustai a fost demis. Așteptăm cu nerăbdare.

  RăspundețiȘtergere
 19. Daca pleaca Pustai, retrogradam ! A reusit sa aduca echipa pe linia de plutire, echipa fiind in insolventa. Daca avea jucatori de top si nu reusea, atunci sa il fi dat afara. Rusine conducerii !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Pe linia de plutire a fost adusa echipa noastra de Moraru si de de portughezi, In insolventa a bagat-o managementul defectuos, clasarea proasta si jaful practicat de Hotzoba, cu protectie politica(Cindrea stie de ce).Cindrea,protectorul lui Pustai

   Ștergere
  2. Da, portughezi, sub indrumarea lui Pustai ! Numai la noi e posibil ca un om care face bine sa fie dat afara. Sa ii aduca jucatori, ca de vandut stiu sa vanda. A dovedit ca poate ajunge si in Cupele Europene cu o echipa de valoare !

   Ștergere
  3. insolventa a fost cauzata in mare masura de investitiile masive in echipa de baschet, ca sa aiba unii si altii “jucarie”. la medias s-a intamplat exact ca la corona brasov. banii produsi la fotbal din drepturi tv si transferuri se bagau la baschet, asa cum la corona banii din fotbal s-au bagat in hochei. si cum baschetul nu produce nimic doar consuma.. era evident ca odata si odata se ajunge in pragul colapsului. e totusi bine ca in al 12lea ceas pare ca evitam falimentul.

   Ștergere
 20. oare eventuala renuntare la Pustai are legatura cu venirea la conducerea Romgaz a lui Volintiru?

  RăspundețiȘtergere
 21. Era nevoie de un suflu nou clar cu pustai nu aveam nici o sansa la gaz au fost jucatori buni si inainte de morar dar jocul echipei a fost incilcit rara orizont se stiau titularii se stiau rezervele nimeni nu avea nici o motivatie antr. Erau toate la fel nu conta cum si cit te antrenezi echipa era facuta. Pustai nu mai avea entuziasm si asta s a transmis la echipa

  RăspundețiȘtergere
 22. la ce ora e reunirea echipei si cine va fi noul antrenor?

  RăspundețiȘtergere
 23. Va fi jale. Nu va exista antrenor peste Pustai la Gaz Metan. Cand a avut lot bun, a facut minuni, cand a avut lot slab, a evitat retrogradarea. A promovat de 2 ori echipa din liga 2. Mai vorbim anul viitor, cand ne vom lupta tot la retrogradare.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.