Victorii in campionat pentru juniorii Gazului U19 si 17

Juniorii echipei Gaz Metan Medias, pana in 19 ani, au ratat in urma cu 2 saptamani calificarea la Turneul de Elita dupa un gol primit in minutele de prelungire in meciul direct pentru calificare contra celor de la Csiksereda Miercurea Ciuc.
Chiar daca nu s-au calificat la turneul celor mai bune echipe din tara, gazistii continua in Campionatul National Clasic, acolo se dueleaza cu echipele Unirea Alba Iulia, Sebes, FC Hermannstadt, FC Soimii Sibiu, FC Dragasani, Ramnicu Valcea, FC Arges si CS Mioveni.

Ieri, in cadrul etapei cu numarul 3, gazistii antrenati de Mihai Tulinschi si Dumitru Solomon au castigat in deplasare cu scorul de 5-0, meciul sustinut impotriva echipei CS Mihaescu Dragasani, prin golurile marcate de Andrei Capra(2), Mihai Mates(2) si Bogdan Jica.

In urma acestei victorii, Gaz Metan U19 ocupa locul 4 cu 4 puncte, iar etapa urmatoare vor juca acasa cu liderul FC Hermannstadt.

Antrenorii echipei noastre a trimis in teren urmatorul 11:

Adrian Dancu, Miclaus Marius, Thomas Bacila, Bogdan Jica, Flavius Krestel, Ciobanu George, Doda Andrei, Capra Andrei, Lucian Sincelean, Ilas Andrei si Mihai Mates.
De partea cealalta, la Campionatul National Clasic U17, gazistii au invins la randul lor cu 3-1 pe CS Mihaescu Dragasani prin golurile marcate de Sebastian Birsan(2) si Cristian Avram.