Gaz Metan iese din insolventa si isi face echipa de play-off

Clubul Gaz Metan Medias a intrat in cel de-al 3-lea an de insolventa, iar toate chinurile par sa aiba un sfarsit in aproximativ 1-2 luni.
Edward Iordanescu, a anuntat vineri intr-o conferinta de presa ca oficialii clubului au demarat procedura pentru iesirea din insolventa.
video:Novatv.ro
16 jucatori se afla la final de contract cu Gaz Metan, iar din surse sigure, conducerea Gazului va negocia cu mai multi jucatori pentru prelungirea contractelor, urmand ca din vara, scapati de orice grija, se va incerca aducerea unor jucatori de valoare pentru a ataca play-off-ul in sezonul viitor, si de a obtine un loc in Europa League.
elefant.ro

12 comentarii:

 1. Corect gramatical este "iese " nu iasa. Important este sa nu picam. Apoi om vedea noi. Bravo baietilor. Au jucat fotbal, s-au daruit. Cu toate ca le expira contractele.

  RăspundețiȘtergere
 2. Cel putin pana in momentul in care suntem matematic salvati de la retrogradare poate ar fi mai bine sa nu vorbim despre noul sezon, transferuri si obiective. Pe langa ca mai este mult de munca in acest campionat, hai sa nu repetam greseala facuta de Rednic la dinamo care dupa doua, trei meciuri ca antrenor la dinamo a inceput sa loveasca in jucatori si sa spuna ca aduce el jucatori in pauza de iarna iar jucatorii care s-au simtit vizati de vorbele lui Rednic n-au mai prea fost concentrati la ultimele meciuri din 2018.

  RăspundețiȘtergere
 3. Parca mi-e mila de Teja. Am pierdut si noi si el. Poate nu ne luptam la retrogadare. Dar el a plecat

  RăspundețiȘtergere
 4. edi iordanescu este un antrenor mai bun decat teja.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Si eu sunt de aceiasi parere, timpul va demonstra asta. Edi daca va ramane pana la terminarea contractului(vara lui 2020) o sa-si realizeze obiectivul asumat, pe cand Teja la FCSB o sa demonstreze ceea ce este, de fapt, un machedon pe care-l intereseaza banii si faima, nu degeaba se spune in popor ca cine se aseamana se aduna.

   Ștergere
 5. Mai fratilor , Teja a facut o echipa minunata. Iordanescu deocamdata doar vorbeste. Sigur ca sper sa aveti dreptate si la anul pe vremea asta sa ne luptam la titlu. Dar nu mai cred in politicieni, si cred ca Iordanescu e doar politician, nu antrenor

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Da, dar ce folos ca nu si-a dus treaba inceputa la bun sfarsit, poate ca nici n-a avut de gand sa faca acest lucru. Iordanescu a venit aici la jumatatea anului competitional, pentru un proiect pe termen mai lung, dupa cum a si declarat, deocamdata nu a avut timp sa-si impuna gandirea si viziunea asupra jocului, asa ceva nu se face de pe o zi pe alta, este nevoie de timp si de niste conditii tehnice si financiare, pe care clubul nostru nu le poate asigura momentan, pentru a face o echipa competitiva, asa ca, zic eu, sa nu ne pripim, sa asteptam si la anul pe vremea asta, am putea trage niste concluzii in ceea ce capacitatea profesionala a lui.
   In ceea ce priveste lupta la titlu, nu cred ca avem forta si sprijinul necesar pentru asa ceva, un loc in primele trei si castigarea Cupei, pentru orasul si clubul nostru ar fi o performanta deosebita.

   Ștergere
 6. Stati linistiti cand primeste un cotract de afara sa vezi atunci echipa facuta pe termen lung. Noi din provincie suntem doar escale pentru unii ( decat nimic mai bine ceva ).Normal ca nimeni nu-ti zice vin sa antrenez echipa si plec cand vreaau eu.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nu stiu ce se-ntampla, cred ca optimismul este dureros pentru unii, mai oameni buni, fiti mai optimisti ca traiti mai mult. Ce va costa sa-i acordati credit lui Iordanescu pentru o perioada de timp(sa zicem pana la sfarsitul anului) si dupa aceea, daca nu se vede nimic din ce a promis, puteti sa-i taiati capul(la figurat vorbind, bineinteles).

   Ștergere
  2. anonim 20.35 proiectul asta pe termen lung e propus de conducerea echipei, nu de Iordanescu. Doar nu traiesti cu impresia ca s-a trezit Edi intr-o dimineata, i-a venit lui proiectul in cap si i-a sunat pe astia de la gazu sa-l lase sa-si implementeze aici proiectul. :)) Am mai spus-o si ma repet, Edi a venit la medias pentru postul care i s-a oferit si nu pentru bani. Daca se iasa din acea reorganizare financiara, daca Edi o sa aiba acelasi statut si in noul sezon (manager), daca in vara facem niste transferuri cu care intr-adevar sa intarim echipa si in noul sezon ne propunem macar sa prindem playoff-ul, tind sa cred ca Edi nu o sa plece in alta parte chiar daca o sa fie o oferta avantajoasa financiar. si chiar daca pleaca Iordanescu, ai impresia ca lumea a inceput si se termina cu Iordanescu? sunt antrenori care pot face lucruri cel putin la fel de frumoase cum speram sa le face Iordanescu. Niculescu, Pustai, Grozavu sunt doar cateva nume de antrenori care daca au jucatori buni, pot face lucruri frumoase. Iti mai dau un nume, chiar daca Dica a cam iesit cu imaginea sifonata dupa perioada steaua, omul chiar stie sa antreneze si cred ca s-ar descurca la medias. Putem compara cu ce a facut Teja la medias si ce face acum la steaua si ne putem da seama ca Dica e de fapt antrenor bun. atat timp cat la medias a fost liniste si jucatorii erau concentrati strict la fotbal si nu le fugea mintea la contracte, oferte si alte nebunii, gazu chiar a scos rezultate bune. Uite ca la steaua Teja nu prea are noroc de rezultate bune, exact ca Dica. si probabil cauza principala pentru lipsa rezultatelor e ca se baga Becali peste antrenori.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.