Victorieeee in duelul sibian->Gaz Metan o bate pe Hermannstadt

Prima victorie din noiembrie 2017 a venit astazi, Gaz Metan învingând formaţia FC Hermannstadt, in prima etapa din play-out.
Golurile echipei noastre au fost marcate de fundasul Ionut Larie in minutul 7 dupa o lovitura libera executata de Nasser Chamed, si de Mario Rondon in minutul 90+1 din penalty.
Gazul si-a dorit mai mult victoria, controland in mare parte jocul primei reprize, iar adversarii au avut prima faza mai importanta in minutul 44, atunci cand au trimis mingea cu capul la 5 metri de poarta aparata de Razvan Plesca.
Inceputul primei reprize secunde le-a apartinut sibienilor, care in 10 oameni dupa eliminarea lui Dalbea nu mai aveau nimic de pierdut, apoi Gazul a preluat jocul trecand de mai multe ori pe langa majorarea scorului, insa jocul echipei noastre din a doua parte a fost mult mai slab.
In finalul partidei, Sebastian Mailat obtine un fault in careul advers, iar Rondon duce scorul la 2-0.
Gaz Metan invinge Hermannstadt iar etapa viitoare va întâlni Dinamo pe teren propriu. < various-brands.ro

9 comentarii:

 1. E bine ca am castigat dar sunt nemultumit de jocul echipei, cu doi oameni in plus si ai o asa atitudine ,imi pare rau. Albitrii ne-au inchis gura sa tacem cu sprijinul lui taticu din tribuna.
  Asta e parerea mea.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Tare bou esti la faza cu 'albitrii' , nu te supara.

   Ștergere
  2. doar tu stii ce legaturi faci intre arbitrii, iordanescu senior si inchisul gurii. dar nah, in 89 s-a murit pe strazi ca tu sa ai dreptul acum sa bati campii pe internet. arbitrajul a fost unul bun. nu vad sa ne fi avantajat in vreun fel.

   Ștergere
 2. Nici când jucăm la rezultat nu sunteți mulțumiți! Am luat toate punctele și îi vom bate și pe câini!

  RăspundețiȘtergere
 3. Bravo Busu bine ai revenit,bravo Cretu bravo Rondon,Ilarie ,Marius bravo tuturor ati avut nevoie de aceasta victorie pt.moral,pentru increderea in voi,bravo inca odata tuturor,ce mai aveti de corectat asta o ve-ti face cutotii impreuna cu staful tehnic,felicitari si va doresc mai multa incredere sa aveti in voi pentru toate meciurile care vor urma,toate sunt grele si numai uniti ve-ti izbindii!!!Hai Gazu !Hai baietii!,ca se poate.

  RăspundețiȘtergere
 4. felicitari baietilor pentru victorie desi ne-au dat mari emotii. daca jucatorii de atac reusesc sa nu se mai bâlbâie la finalizare si o sa inceapa sa marcheze cu o mai mare usurinta, nu o sa avem probleme cu retrogradarea. se vede ca-i o echipa cu nivel bun valoric, dar mai atenti la finalizare. nu prea e de acceptat sa se rateze atatea situatii de gol.

  RăspundețiȘtergere
 5. Felicitări băieți!Un pic mai multă concentrare la finalizare. Am încredere ca de la meci la meci vom juca tot mai bine. Olaru, trage un pic de tine dacă vrei mai mult....

  RăspundețiȘtergere
 6. Sa felicităm prima victorie după mult timp de "secetă". Și cu mimamo sa umplem stadionul sa fim alături de băieții noștri. Hai Gazu, Hai Băieții!!!

  RăspundețiȘtergere
 7. Cine sunt "albitri", joacă la noi? :))). Toate deciziile sunt corecte man.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.