Cu gandul la viitorul sezon, Gaz Metan a terminat la egalitate meciul cu Poli Iasi

Alb-negrii au evoluat aproape o repriză în zece oameni după eliminarea lui Darius Olaru din debutul actului secund și au reușit să revină de la 0-1. Ionuț Larie a marcat din centrarea perfectă a lui David Caiado. În urma acestui rezultat, gruparea de pe Târnava Mare a acumulat 39 puncte. Gaz Metan a început partida cu Politehnica Iași în jumătatea adversă și a controlat ostilitățile din teren fără însă să reușească să își creeze ocazii mari la poarta apărată de Ruben Mino. De partea cealaltă, în minutul 34, Sanoh a centrat în careul de 16 metri pentru Enoh, dar Ionuț Larie a reușit să respingă mingea din fața acestuia în ultimul moment. Ruben Mino a scos apoi de sub transversală o minge centrată de David Caiado, iar apoi Ely Fernandes a șutat din careul de 16 metri paralel cu poarta. Actul secund a început prost pentru Gaz Metan. În minutul 53, Darius Olaru a primit al doilea cartonaș galben și implicit pe cel roșu după o intervenție la Mihalache, iar alb-negrii au rămas în zece oameni. După niciun minut de joc, Politehnica Iași a reușit să deschidă scorul. Enoh i-a trimis o minge lui Alexandru Zaharia, în careul de 16 metri, acesta a șutat în bară, iar balonul a revenit la Sanoh, care a înscris. Gaziștii nu au acuzat șocul primirii golului și s-au aruncat în atac. Peste doar șase minute, David Caiado a executat perfect o lovitură liberă, iar Ionuț Larie a deviat mingea cu capul în poarta adversă. Cu un om mai puțin în teren, Gaz Metan a încercat să marcheze și golul al doilea fără success însă. Au făcut-o ieșenii în prelungiri prin Mihalache, însă reușita a fost anulată de centralul Sebastian Colțescu pentru un fault în atac asupra lui Valentin Crețu.

gaz-metan-medias.ro

48 de comentarii:

 1. Sa speram ca reușim să îl păstrăm pe edi sezonul viitor, si conducerea sa se tina de cuvant in a avea obiectiv intrarea în playoff, altfel e greu sa il păstrăm.

  RăspundețiȘtergere
 2. Se mai negociaza prelungirea contractelor jucatorilor?

  RăspundețiȘtergere
 3. Dezamăgirea mare nu este că echipa a facut un joc mai slab,dezamăgirea este imaginea asta dezolantă cu tribunele goale. Am fost la meci si nici pe partea cealaltă nu era mai bine. Uneori cred ca nu merităm această echipă in liga 1. Mulți ați comentat pe aici că la unele meciuri au fost biletele scumpe 25-30 de lei. Dacă nici cand e biletul 5 lei sau 10 lei nu vine lumea,înseamnă ca la multi nu le pasă de echipa asta care este singurul lucru bun din oraș din punct de vedere sportiv si al divertismentului.Dacă am fi cel puțin 2000 de spectatori meci de meci am ajuta si noi intr-o mică măsură financiar echipa dar se preferă să se stea acasă si să se dea cu părerea.Un exemplu concret la Sibiu etapa trecută au jucat acasă cu Chiajna a fost 25 biletul si au fost 4000 de oameni. La noi tot felul de motive ba că nu joacă echipa bine,ba că e prea târziu,ba că e prea scump biletul.VARZĂ.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. jpcul n-a fost deloc slab tinand cont de contiile actuale de la echipa. cat despre prezenta spectatorilor la meciuri, ai perfecta dreptate. sunt pe aici unii care ii trag la raspundere pe cei din romgaz/transgaz ca de ce nu baga mai adanc mana in buzunar si sa investeasca mai mult. pai ce motiv ar avea sa investeasca? pentru 500 de spectatori? populatia mediasului e de 35-45 de mii. daca nu ne putem strange la stadion macar 5, 10% din populatia orasului, inseamna ca mediasul nu traieste chiar asa mult pt. fotbal.
   apropo de sibiu, la mai toate meciurle cu ei, tribunele au fost majoritare sibiene.

   Ștergere
 4. S-a mutat galeria lui Dinamo in Medias :)))

  RăspundețiȘtergere
 5. felicitari baietilor si pentru acest punct. desi sunt neplatiti de doua luni si neavand siguranta ca din vara o sa mai faca parte din lotul gazului, totusi au avut taria de a egala desi au fost in inferiritate. am spus bine acum vreo doua etape. gazu nu are doar jucatori buni ci si caractere bune.
  L-am auzit aseara pe marginean intr-o interventie la telekom sport si a clarificat situatia lui Iordanescu. Din cate am inteles, sansele ca Iordanescu sa mearga la o alta echipa din campionat sunt destul de mici din cauza faptului ca are acea clauza de cateva sute de mii de euro, clauza pe care nu cred ca o s-o plateasca cineva.

  RăspundețiȘtergere
 6. pana la urma care e situatia lui iordanescu? edi spunea ca sunt sanse mari sa ramana la medias ca ii fac astia echipa de playoff. marginean spunea ca isi pune gatul pe sina de tren ca edi nu pleaca, acum vad ca toti dau ca breaking-news ca edi e 99% la fcsb. dupa ce l-au pierdut pe teja, daca si pe iordanescu il pierde echipa atunci conducerea clubului e chiar fraiera. exista un contract valabil, sa fie respectat. in iarna, teja isi facea prezentarea la fcsb si el nici macar nu avea reziliat contractul cu medias. la gazu zici ca e sat fara caini. conducere slaba, contul bancar mai mult gol, tribunele goale, si atunci stau si ma intreb care e rostul acestei echipe? sa vina echipele de traditie, echipele cu public iar medias, botosani, iasi, astra, chiajna, voluntari sa mearga spre B. scriu mesajul asta cu amaraciune si suparare. rapidul in L3 a jucat cu 5, 10 mii de spectatori. noi care ne batem pentru primul loc in playout si cu vreo 7 victorii din 10 meciuri jucam cu 500 de spectatori. zice bine baiatul de mai sus ce spune despre spectatori.

  RăspundețiȘtergere
 7. Paul care este situația reala cu edi Iordănescu , sunt o mulțime de informații ?

  RăspundețiȘtergere
 8. din gazul ala care l-a avut pe pustai antrenor timp de vrep 6, 7 ani, am ajuns sa avem in 2 ani 3 antrenori.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. iti dai seama, ce bine sta Medias-ul cu banii :) din cate am inteles Iordanescu a salariul bun, dar jucatori 0, cand prelungim salariile la Ivanov?rondon?etc cand iesim din insolventa ??

   Ștergere
  2. nu prea cred ca iordanescu e cu banii la zi. probabil astea sunt rautati, lucruri inventate.

   Ștergere
 9. Dorinel,Ganea,Niculescu,Pustai Neagoe,Ilie Stan,Teja astea sunt variante viabile cu excepția lui Teja a cărui reîntoarcere o consider inorpotuna

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Din ce ai enumerat acolo, Niculescu mi s-ar parea cea mai buna varianta.

   Ștergere
  2. Niculescu, si Pustai si Neagoe, cei mai potriviti pentru Medias, in caz ca dl Iordanescu renunta la proiect, si alege sa fie sclav la Becali, si sa faca ce-i zici un om fara scoala de antrenoriat, ce-ar fi sa-i zica la medic sa nu-i puna inima acolo ca nu e bine, sclav..pentru ce??ori Medias ori strainatate, eu asa as alege, sau orice echipa inafara de FCSB sau FCSB cu contract de reziliere de 500.000euro, prea multi antrenori in Romania, care is demisi prea repede, asa cum s-a intamplat cu Iordanescu la CFR, nam nimica cu FCSB dar nu se poate baga un om fara scoala in meseria ta, Iordanescu nu-i la FCSB si Becali deja ia propus pe cine sa bage. Sincer, aici nu-s banii, ca daca erau banii era un club foarte bun, Iordanescu isi putea indeplini obiectivul fara dar si poate, fanii il iubesc, nu-l huiduiesc la meci, din ce scrie presa are salariu bun, si aici in play-out a facut treaba buna.


   PS: Ganea nu este potrivit pentru acest rol, daca niciun club din liga 2-liga 3 nu-l doresc.

   Ștergere
  3. decat cu dorinel, ganea sau stan, mai bine fara antrenor.:)))) sa joace jucatorii de capul lor.

   o varianta buna ar fi Leo Grozavu!!!!!

   Ștergere
 10. totul e tipic romanesc. vorba aia, “românisme”. s-a inceput ceva frumos cu Teja, la prima oferta ăla a fugit si ne-a lasat cu pchii in soare. s-a inceput ceva frumos cu iordanescu, vad ca si asta da bir cu fugitii. bine, pot intelege ca sunt ceva probleme cu banii, dar nu cred ca sunt atat de grave incat iordanescu sa nu isi poata continua munca. daca ce zice presa e 100% real, vad ca edi cauta orice chichiță in contract doar ca sa nu plateasca acea clauza de cateva sute de mii de euro. daca gazu l-ar fi dat afara dupa rezultatele proaste din inceputul lui 2019, oare voia acei bani?

  RăspundețiȘtergere
 11. Dle Paul,ceva real putem afla aici, că presa de scandal stiu să-și vândă dezinformarea fac orice compromis,dar aici considerand ca ne doare ce se intîntâmpla cu echipa,antrenorul,clubul putem afla,dintr- un interviu cu președintele,pe care îl consideram cel mai în măsură să ne anunțe oficial de situația reală de la clubu si sa ia atitudine aparind interesele acestuia , dacă intradevar este presedintele acestui club, vă mulțumesc cu respect aștepțind informații reale si obiective.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Edi Iordanescu ramane, saptamana viitoare intra salariile restante, a semnat Nasser plelungirea de contract, urmeaza si Caiado, si cel mai probabil si Rondon si Aurelio.Totul o sa fie bine din ce am inteles, nu vom avea mari pierderi.Acum important e ca sponsorii cei principali sa bage mana in buzunar, ca e echipa lor, si de ei mai depinde existenta acestui club.

   Ștergere
 12. Și deja m-am cam saturat de jiji,cind ne-a mers cu tema,la luat destabilizindu- ne pe noi,Edi atunci nu avea echipă,dar nu la vrut, acum îl vrea,dar aici la noi e chiar clubul al nimanui, să nu se zbata nimeni pentru ce se vrea,dacă se mai vrea a realiza,nu este soluția să tot schimbi antrenorul oare asta se vrea sa fim tot destabilizați mereu,eram cunoscuți pentru continuitate și stabilitate acum ce suntem pepiniera de antrenori pentru jiji...alo conducerea voi mai existați...

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Asa este, e deranjant si enervant sa tot auzi si sa vezi pe toate posturile tv si pe toate site-urile ca Edi e ca si plecat de la noi la stana becaliana, dar atata timp cat exista o clauza de reziliere in contract(se vorbeste de 300.000 €) pe care oierul o plateste, iar Edi vrea sa mearga la FCSB si sa devina sluga si bataia de joc a pastorului puscarias, analfabet si incult, clubul nostru nu prea are ce sa faca.

   Ștergere
 13. Conducerea poate termina circul,garantind plata la zi a salariilor, ieșirea din insolvență,asigurind astfel condițiile cerute pentru noul sezon,demarind contractele cu jucătorii asta poate face dacă au caracter de oameni responsabili și luptatori pentru acest club,numai așa se poate termina mascaradă de-a uite Edi, nu e Edi și asigurind acestea sa aștepți ce poate realiza în noul sezon si numai dacă nu realizează obiectivul sa iei masuri

  RăspundețiȘtergere
 14. Păi nu prea aflăm informații din ce se vede, clubul nostru e in silentio stampa, nu e interesat de suporteri.

  RăspundețiȘtergere
 15. Daca ei nu-s interesati noi de ce sa fiim??banii nu... play-off nu nimica nu, Gazu este deja in liga 1, nu-i mai intereseaza pe anul asta de noi :)

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. daca mediasul ar avea suporteri adevarati astfel de comentarii n-ar exista. asu poate tu nu esti suporter adevarat ci suporter de rezultat. pai tu mergi la stadion pentru marginean, pentru jucatori sau doar daca joaca in playoff? mergi la stadion sa-ti reprezinti clubul favorit, orasul. cu asa mentalitate, nu e de mirare ca avem numar de spectatori comparabil cu chiajna, voluntari si calarasi. si ne mai batem cu pumnul in piept ca pe la medias se joaca fotbal de aproape 100 de ani. nu se vede. oamenii care sunt trecuti de o anumita varsta, s-au dus la meciurile gazului si din B sau C. "Noi cantam pentru culori,nu pentru conducatori".

   Ștergere
 16. hai ca s-au mai linistit un pic lucrurile. mesajul lui Edi postat pe facebook a fost destul de clar. nu a negociat cu nimeni si prioritate pentru sezonul viitor are clubul gaz metan. daca clubul isi doreste in continuare acel proiect edi nu pleaca nicaieri, isi continua munca inceputa in iarna.
  din ce declara Marginean aseara, are o hartie data de Iordanescu care contine 9 nume de jucatori si el trebuie sa aduca minim 5, 6 de pe acea foaie iar din cate spunea. e in plin proces de negocieri. poate reusim sa il aducem pe llullaku. ca tot isi depun jucatorii de la astra memorii sa devina liberi si din cate stiu, sotia lui llullaku e din medias.

  RăspundețiȘtergere
 17. Care e traba cu Chamed? Ca din ce am vazut si-a prelungit contractul, dar nici azi nu joacă, e accidentat sau ce are? Ca era unul din cei mai buni jucători.

  RăspundețiȘtergere
 18. IULIAN CRISTEA CONVOCAT LA NATIONALA

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. asta e doar lotul largit. inca nu e convocat.

   Ștergere
 19. Edi Iordănescu își face contract beton » Clauza uriașă pe care i-a cerut-o lui Gigi Becali

  RăspundețiȘtergere
 20. Un lucru este cert : clubul e inca in insolventa si jucatorii neplatiti. Restul sunt vorbe pentru prosti, vorbe aruncate de Marginean. Probabil la iesirea din insolventa isi va pierde functia.
  Plecarea lui Iordanescu nu ma bucura si nu ma intristeaza. Clauza e de 300.000 Euro, daca clubul se intelege la 200.000 si il mai vinde pe Olaru iese din insolventa. Dupa ce pleaca si jucatorii buni o sa fie bun de antrenor si Pustai, care o sa lupte pentru salvarea de la retrogradare.
  Mai este o problema: de la anul trebuie doi jucatori tineri, plus doua rezerve. Cine sunt acestia? Ma gandeam ca o sa fie incercati in meciurile acestea fara griji de retrogradare.
  Ce este cu Chamed?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Daca se intampla asa, eu nu o sa mai merg la vreaun meci ! punct !

   Ștergere
  2. junior o sa fie trif si probabil mai vin 3, 4 de pe la alte cluburi care au centru de juniori bun. de exemplu viitorul constanta.

   Ștergere
 21. Oare pe cine mai duce de la noi Iordanescu la Steaua?

  RăspundețiȘtergere
 22. Se aude ca a semnat Iordanescu cu Fcsb.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. e imposibil. contractul lui cu medias e pana in 2020 si din moment ce sta pe banca inseamna ca e inca sub contract cu medias. o fi semnat cu fcsb din vara lui 2020 :))))

   Ștergere
 23. Clubul este lui ROMGAZ-TRANSGAZ ! deci ei sunt principalii vinovati si cumva ei sunt PE SE DISTI de la clubul asta toti pleaca, Nu-i Marginean seful cel mare, ii altul de la ROM_GAZ

  PS: Stiti cand o sa fie antrenor Pustai??Cand vine Ioan Cindrea la ROM-GAZ ! sssss, interesati-va si uitati ce zice presa sau ce o zis !

  RăspundețiȘtergere
 24. Din moment ce Iordanescu a scris clar pe facebook ca nu a negociat cu absolut nimeni si ca sunt sanse reale sa ramana la gazu si dupa ce a spus marginean ca iordanescu i-ar fi dat o hartie cu niste nume de fotbalisti pe care sa-i aduca in vara, nu inteleg ce tot discutati. pana si becali a recunoscut ca n-a vorbit cu Iordanescu.
  „Pe Edi. Pe Edi Iordănescu o să-l pun. Nu, n-am vorbit cu el, dar eu pe el îl vreau. O să mă văd cu el, o să vedem ce anume vrea, însă eu pe el îl vreau antrenor”, a declarat Gigi Becali pentru GSP.ro.

  in goana lor de a da exclusivitati, ziaristii se grabesc si il dau ca si mutat. asa cum l-au dat si pe Neagoe mutat la atromitos de a sunat omul ala in emisiune si sa spuna ca de fapt nu a semnat.
  daca se dau cele doua salarii pana la finalul lui mai, cred ca edi ramane in continuare la medias. isi da si el seama ca mergand la steaua nu o sa aiba libertatea pe care o are la medias. plus ca deja 4 jucatori titulari au semnat prelungirea pentru sezonul viitor. plesca, constantin, cretu si chamed.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Da de ce niciun jucator adus de el nu a semnat prelungirea????:))))

   Ștergere
  2. de care de el, de iordanescu? pentru ca atat larie cat si pleasca mai au un an contract. ei in ianuarie au semnat pe cate un an jumate.

   Ștergere
  3. Eo ma bucura daca ramane, sper sa-si poate indeplini obiectivul aici la Medias .. Sper ca, conducerea sa-i indeplineasca cerintele !!! asta zic de orice antrenor care vine la Medias, sa ramana sa-si duca la bun sfarsit, nu ca il cumpara ciobanul ..

   Ștergere
 25. plus ca, dupa ce gazu l-a pierdut pe teja, nu cred ca ar mai accepta sa-l piarda si pe iordanescu mai ales ca edi are acea clauza de doua, trei sute de mii. deci gazu o sa vrea bani iar becali nu o sa pleateasca niciodata bani pentru a avea un antrenor. din cate am citit, iordanescu poate pleca gratis doar in strainatate, daca se intelege cu vreo echipa din romania acea echipa trebuie sa plateasca clauza. sunt curios daca becali stie ca trebuie sa plateasca acei bani, daca ar sti sunt aproape sigur ca ar anunta ca nu-l mai vrea pe edi.

  RăspundețiȘtergere
 26. GARANTEZ CĂ O SĂ TERMINĂM PLAY-OUT-UL PE LOCUL 9!

  RăspundețiȘtergere
 27. cel mai dusmanos arbitraj, ne-a vanat cap-coada.

  RăspundețiȘtergere
 28. L-a eliminat pe Marius pt ca i-a spus "mai baiatule"

  RăspundețiȘtergere
 29. se butoneaza din nou cu directive de la Bucuresti au inceput jocurile. LPF!!! Gaz Metan a deranjat din nou prin evolutiile sale bune ,la fel ca si cu Teja la carma,au inceput butoanele , mai apoi vanzarile si placari si ce sa vezi Gazul a reinviat cu Iordanescu acum incep din nou cu aceasi tactica.RUSINE RUSINE LPF.

  RăspundețiȘtergere
 30. Botosaniul si-a dorit mai mult victoria” :))))) vorbind serios, mi-a placut evolutia baietilor. si cand pierdem, pierdem jucand fotbal. chiar si in 10 am avut ocazii de a marca, bravo lui edi si baietilor!!!

  RăspundețiȘtergere
 31. Pe noi ne fura oricine vrea. Presedintele Marginean nu a batut niciodata cu pumnul in masa. Doar Iordanescu striga,dar el risca suspendare pentru asta. halal presedinte

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.