Abonamente ieftine cu ocazia celor 75 de ani de existenta

Cu ocazia celor 75 de ani de la infiintarea clubului de fotbal Gaz Metan Medias, conducerea Gazului va scoate abonamente mai ieftine pentru suporterii gazisti.
Astfel, un abonament in Tribuna I sau Tribuna II, va costa 100 de lei, si va fi valabil pe intregul sezon al ligii 1, 2019-2020, cat si la meciurile echipe noastre din play-off sau play-out.

Astfel, conducatorii clubului Gaz Metan sunt foarte aproape de a bate palma cu firma Joma Sport pentru a se vinde produse cu echipa de fotbal la meciurile de pe teren propriu.

35 de comentarii:

 1. Și de când se pot face abonamentele?

  RăspundețiȘtergere
 2. Incep cei din conducerea Gazului sa promoveze un marketing inteligent.
  Felicitari

  RăspundețiȘtergere
 3. Si cica ne dorim sa jucam in play-off dar ne pleaca tot ce avem mai bun, Rondon, Aurelio, Fofana, Caiado. Cine mai urmeaza?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. vorbesti numai ca sa te afli in treaba cine a spus ca pleaca Caiado si Fofana?Apropo Bus a semnat?

   Ștergere
  2. vorbim cand o sa apara pe pagina de facebook sau site ca acesti jucatori nu vor mai face parte din echipa noastra, domnule Nori.

   Ștergere
 4. Echipa de start a României: Tătăruşanu – Chipciu, I. Cristea, Nedelcearu, Bancu – R. Marin, T. Băluţă – Maxim, Keşeru, I. Hagi – Puşcaş . JOACA TITULAR MEDIESEANUL NOSTRU Iulian Cristea.

  RăspundețiȘtergere
 5. Caiado a zis ca nu ramane, Fofana are şanse foarte mari sa plece si el. Busu inca nu a semnat nimic, nu ii s-a propus deocamdata prelungirea, probabil săptămâna viitoare cand se va reuni lotul.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Trist, pai si cum avem de gand sa atacăm playoff ul asa? Daca ne pleaca tot ce avem mai bun. Nu e in regula.

   Ștergere
  2. am zis aici cu doua saptamani in urma ca sunt sanse mari ca din jucatorii adusi de Moraru sa plece. Din pacate vad ca pleaca toti. La anul tot play-out o sa fie.

   Ștergere
  3. Pleaca toti cei care au fost mai buni, si vine bus, care săracul e tot pe lângă fotbal. N avem nici o sansa la primele 6 locuri sezonul viitor.

   Ștergere
  4. Vezi ce conducere nu???cand jucatorii lui Moraru erau valorosi..acuma o sa aducem jucatori precum, Bus Sergiu, etc si noi vrem play-off :)))) iarasi se viseaza la play-off??ce jucatori vin oare???romani expirati???mai bine un portughez cu tehnica etc .. pana la urma nu cred ca poate sa fie la fel cand era Pustai cu salarii foarte mici .. cand sunt banii..numai ca romanii vor banii .. deaia majoritatea merg in strainatate in liga 2 si is smecheri :) si cand merg la nationala fac numai greseli

   Ștergere
 6. daca e adevarat ce vorbiti si vine sergiu bus, ala e un transfer bun. daca nici de bus nu va place atunci clar aveti probleme la cap. baiatul ala e talent si sub comanda lui iordanescu o sa faca treaba buna.
  e firesc ca jucatoriidusi pe filiera Moraru sa plece. asa au plecat si de la iasi. am incredere ca iordanescu va aduce jucatori de calitate. multi ziceau si de Larie ca e un transfer slab, ca gafeaza des. baiatul chiar a jucat bine si a adus plus echipei.

  RăspundețiȘtergere
 7. Aveti rabdare, asteptam zilele astea decizia curtii de apel Alba pentru a iesi oficial din insolventa, dupaia stim ce avem de facut, v-am mai zis si in trecut, aveti rabdare, ca facem totul incet si bine, ca decat sa ne grabim ca acum cativa ani cand am adus jucatori cu CV in liga 1, 14-15 , si nu au facut nimic.Aducem mai putini dar de calitate.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. De 1 luna tot Ca iesim din insolventa. Eu nu cred ca mai iesim din nici o insolventa, ca de cand tot aud asta .

   Ștergere
  2. Paul, incearca, ca de acum incolo sa spui “reorganizare financiara”, gazu nu mai e de vreo doi ani in insolventa. daca gazu era in insolventa nu-si primea licenta pentru sezonul 2019/2020. :)

   Ștergere
  3. Pai faza este ca noi am avut sezonul asta un numar restrans de jucatori, din astia au plecat si probabil o sa mai plece. Deci tot o sa avem nevoie de ceva jucatori, nu „mai putini”.

   Ștergere
  4. Asa e. Degeaba luam 2 jucători buni, si ne pleaca 10 foarte buni, ca n am facut nimic.

   Ștergere
 8. prima data luati-va bilete, haideti la meci si pe urma puteti avea pretentii de playoff transferuri rasunatoare si alte nebunii. noi, chiajna care are 8 mii de locuitori si sibiu care a jucat tot in deplasare suntem ultimele 3 echipe in clasamentul spectatorilor. RUSINOS!! oras de 40, 50 de mii de oameni. iordanescu a fost elegant cand a vorbit de public si a spus ca e putin. la medias ar trebui sa fie cel putin foua, trei, patru mii de spectatori meci de meci. oricum, inca de cand s-a promovat acum 10 ani echipa asta realizeaza lucruri mai mari si mai bune decat ar merita publicul mediesan. cand a fost abonamentul 100 de euro totiau fost cu gura mare. sunt curios cate se vor vinde acum cand abonamentul e 100 de lei!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Medias e cel mai mic oras cu echipa de fotbal???in liga 1???in orasul asta atatea o sa fie .. dar daca echipa ajunge in play-off o sa vezi mai multi, vin din alte orase, oras mic. tineret plecat ce mai vreti??si 5lei e mult pentru unii..daca ati observat nu veneau nici cand e gratis, inseamna ca nu le convine atmosfera, nu mai bine ma duc si beau o bere si ma uit la meci???sau mananc seminte??

   Ștergere
  2. fotbalul nu e ceva destinat doar tinerilor. sa asisti la un meci de fotbal nu e ca si cum ai merge in discoteca. deci argumentul ca nu sunt tineri in oras cade din start. am fost la meciul de baraj al celor din cluj cu sibiu si am vazut destui oameni trecuti de 50, 60 de ani in tribuna. asta inseamna sa fii echipa de traditie, asta inseamna sa fii echipa cu ani multi in spate. sa ai in tribuna oameni care urmaresc echipa de 20, 30 ,40 de ani.

   Ștergere
  3. Asta inseamna sa ai educatie fotbalistica, care nu se capata in cativa ani ci in zeci de ani. Majoritatea celor care vin la meciurile Gazului sunt persoane trecute de 40-45 de ani, care mergeau la meciuri si cand jucam in divizia B, tinerii din oras si din imprejurimi nu vin la meci(in numar mare) decat atunci cand jucam cu FCSB, Dinamo.

   Ștergere
  4. sunt chiar curios ce pasiuni mai au tinerii din ziua de azi si ma refer strict la cei care au in jur de 20 de ani. intr-o vreme clubul dadea bilete gratis prin licee. n-am prea vazut elevi sa vina la meciuri. de invatat nu invata, drept dovada majoritatea nu iau un amarat de bacalaureat. de veni la meci nu vin. ce ora face toata ziua?

   Ștergere
 9. Când are loc reunirea lotului?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. din cate stiu eu, vineri sau sambata si luni au vizita medicala.

   Ștergere
 10. Sâmbătă. Apropo, pleaca si Busu, liber de contract.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. NU i s-a facut oferta de prelungire sau vrea el sa plece?

   Ștergere
  2. El a cerut un salar mai mare.

   Ștergere
  3. Inafara de Sanoh, nu s-a mai discutat cu nimeni? Adica nu o sa fie altcineva nou la reunire?

   Ștergere
  4. Auauauauaua, iarasi pleaca toata echipa?isi aduce Iordanescu echipa, iar dupa ce pleaca Iordanescu pleaca toata echipa, logic nu?

   Ștergere
 11. gazistule, Trif e inca in refacere dupa accidentare sau o sa inceapa si el pregatirea cu restul lotului? baiatul a avut evolutii bune ca fundas stanga.

  RăspundețiȘtergere
 12. Nu sunt prea bune veștile, sunt curios cu ce o sa înlocuim, iordanescu zicea ca e ok sa piardă maxim 4 jucători, Deja aproape pierde jumătate de echipa, acuma cand iesim din insolventa, nu mai vrea nimeni sa ramana la echipa, in fine, sa speram ca aducem ceva de calitate in loc, asta e.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Pai stiu ca ,echipa iasa din insolventa, si cer mult...

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.