Aprobarea iesirii din insolventa a Gazului, blocata de o persoana cercetata de procurorii DIICOT

Site-ul suporterilor Gaz Metan Medias, www.Gazisti.ro, a intrat in posesia documentelor prin care administratorul judiciar alaturi de firma pe care o detine, RTZ & PARTNERS, care a coordonat procesul de insolventa al clubul nostru, din cauza caruia au fost blocate conturile echipei, si aproape de falimentare, este acuzat de escrocherie, trecand la fapte ilegale, cerand clubului mediesean suma de 600.000 de euro ca prima de succes pentru reorganizarea judiciara.
Clubul mediesean dispune de toti banii necesari pentru a plati datoriile catre insolventa, au fost trimise toate tabelele cu toate platile, insa lipseste aprobarea celui specificat mai sus.
Astfel, conducerea echipei noastre dispune de hotarearea judecatoareasca, cea prezentata mai jos, si de toate dovezile si actele necesare pentru a-l trimite in judecata pentru escrocherie, si bani ceruti ilegal clubului Gaz Metan Medias.
Download Hotarare Judecatoreasca
Clubul Gaz Metan Medias dispune de toate doveziile clare, iar iesirea din insolventa ar urma sa aiba loc pana la sfarsitul acestei luni.

Anul trecut, unul dintre cei mai influenți jucători pe piața lichidărilor judiciare din Ardeal și din Vestul țării, Răzvan Zăvăleanu a fost trimis în judecată de procurorii DIICOT Sălaj alături de partenera sa de la firma RTZ Partners, Ramona Fărăianu, pentru sprijinirea unui grup infracțional organizat, trei fapte de abuz în serviciu și complicitate la evaziune fiscală.
https://romanialibera.ro/investigatii/smecherul-lichidarilor-din-cluj-complice-la-evaziune-de-milioane-704914
Tot de acest personaj s-au mai lovit si alta firma din Medias, in urma cu 5 ani,SC "GOSPODĂRIA COMUNALĂ" SA MEDIAŞ
http://iongirnod.blogspot.com/2014/09/exclusivitate-sc-gospodaria-comunala-sa.html

7 comentarii:

 1. Langa Dragnea cu ei, nu are cu cine juca table in puscarie, sper sa ajunga linga sefu lui.

  RăspundețiȘtergere
 2. daca toate actele sunt in regula si toate platile au fost facute, nu cred ca cineva poate impiedica iesirea clubului din acea reorganizare financiara.

  RăspundețiȘtergere
 3. La 3 - 0 e usor de vorbit. Craincul a "uitat" meciul cu Sepsi. NIMENI NU MAI TINE MINTE CA AM FOST =FURATZI. Daca noi nu il pomenin, poate popii, Cine stie , poate nu ai voie politic sa te plangi. Dar nici dupa alegeri? Oare de ce le este frica? Probabl nu or fi crestini. Credeam ca treceera PAPEI prin apropriere o sa le dea curaj sa spuna adevarul. Indiferent de religie, adevarul iti da putere.

  RăspundețiȘtergere
 4. Si romanul Ilie Dumitrescu lauda jocul nostru. Dar nici macar fostul mare arbitru nu a pomenit furaciunile din sezonul regular. oricum, BRAVO BAIETILOR

  RăspundețiȘtergere
 5. Multumim Rondon, multumim Aurelio, pacat ca media nu apreciaza jocul gazului.BRAVO BAIETZI. MULTAM.

  RăspundețiȘtergere
 6. Ce sa aprecieze jocul Gazului ,este mai important meciul Stelei-Carmen din liga a 4-a.Daca juca Dinamo sau FCSB nu auzeai doar de ei .RUSINE DIGI SPORT !!!!!!
  BRAVO GAZU !!!!!!!!!!!
  Ati jucat fantastic CINSTE VOUA !!!!

  RăspundețiȘtergere
 7. Cred ca PAPA a fost degeaba in Romania, unii tot nu-au inteles nimica.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.