David Caiado s-a despărţit de Gaz Metan.Destinaţie surpriză pentru portughez.

Mijlocaşul portughez, David Caiado, s-a despărţit oficial de echipa noastră, Gaz Metan.
Contractul jucătorului cu formaţia medieşeană a ajuns la final, urmând ca portughezul în vârstă de 32 de ani să aleagă între Sepsi Sf.Gheorghe şi FC Hermannstadt,două formaţii care oferă un salariu mai bun ca cel avut la Mediaş, de 7000€.

72 de comentarii:

 1. Salariu se zice nu salar.
  Oricum, poate ca noi suntem de vina, dar nici inteligenta jucatorului nu prea e remarcabila.
  Nu faci o mutare profesionala mai slaba doar pentru cativa firfirei in plus, schimbi colectivul etc. Nu merita. La fel cum nici un om citav la cap nu isi schimba jobul doar pentru un mic plus financiar. Mi se pare o gandire mult prea ingusta. Uite ca eu nu-i voi ura succes, ma scuzati.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Lasa jucatorul in pace ca si-a facut treaba. Mai bine adreseaza intrebari celor care se ocupa de transferuri si de pregatirea echipei cum se face ca pleaca in valuri mai toti jucatorii.

   Ștergere
  2. daca-i da o mie, doua mii de euro in plus pe luna, nu-s deloc cativa firfirei. plus ca, poate nu stii, dar oamenii lui Moraru au transferat jucatori si la sibiu. si sa nu uitam ca atat sibiu cat si sepsi au un public numeros. orice jucator doreste sa joace in fata unor tribune pline. si uite ca fara sa ma agit prea mult ti-am dat 3 motive pentru care trecerea lui caiado la sibiu sau sepsi nu e deloc rea pentru jucator. sa nu mai vorbim de cum arata sibiul ca oras. sfantu gheorghe nu stiu cum arata, dar sibiul chiar e un oras frumos in care sa iti doresti sa traiesti. are aeroport, are mall, are cinematograf, are multe lucruri cu care poti sa-ti umpli timpul.

   Ștergere
  3. Nu sunt argumente foarte solide. O mie de euro in plus in conditiile in care castigi 7000, nu e o mare diferenta, acelasi nivel de trai il ai. A, daca iei 300 de europe luna, atubci da, inca o mie in plus inseamna enorm. Repet, nu cred ca Sibiul ii ofera mai mult de 8000 pe luna, asta inseamna aproape 100.000 pe an, practic salariu de fcsb. Cred ca mai degraba Caiado s a saturat de instabilitatea de la club, neiesirea din insolventa. Totusi, aici era un colectiv bun, puteai face rezultate si sa scoti diferenta aia de bani din prime de obiectiv. Sibiul pana la urma e doar o echipa care nici macar nu e salvata inca de la retrogradare. Ma intreb ce va face Caiado daca U Cluj ibtoarce scorul in retur.

   Ștergere
  4. Ce m-as bucura sa intoarca U cluj si sa mearga la u Cluj .. sau asteapta sa vada de fac si apoi alege..ce oameni ma

   Ștergere
 2. Urmeaza Fofana! Probabil si Ivanov si gata, s-a distrus o echipa frumoasa. Multumim!

  RăspundețiȘtergere
 3. No las sa meargă la unguri, abia invata si maghiară acolo :))))). Pleaca toti jucatorii buni, si de venit nu vine nimic. Nu stiu ce strategii are clubul asta.

  RăspundețiȘtergere
 4. Tot numa de plecări de jucători aud in ultimele zile, de venit a venit unul singur, sa nu mai zicem ca ne batem pentru playoff, ca daca pleaca tot ce avem mai bun nu avem nici o sansa.

  RăspundețiȘtergere
 5. Ce strategie buna, lasati-l si pe Ivanov si pe Fofana sa plece apoi ne luptam pentru locul 1 de jos :)

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Păi or să plece si ivanov si fofana, stai linistit :))

   Ștergere
 6. Cred ca și Edi o sa plece.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Probabil ca o sa plece, el a cerut clar sa nu se piarda jucători, si poftim, pleaca aproape toți.

   Ștergere
  2. Din păcate. Echipele se pregătesc de cantonament, noi cedam jucători la greu , nu putem spune ca vindem. Sunt curios ce strategie o sa adopte staff-ul, clubul.

   Ștergere
  3. plecam si noi in cantonament. mergem in spania. numai noi, liverpool si dortmund mergem acolo. noi smecherii mergem in spania. sărăciile de la fcsb merg in poiana brasov. suntem de circul lumii. :)))))

   Ștergere
  4. 11 iunie 2019, 20:25

   Avem banii hai sa-i cheltuim si apoi sa ne plangem la tv ca nu avem banii :)

   Ștergere
 7. Vorba lui Dan Petrescu despre transferurile lui Rondon si Aurelio la CFR. " Una e sa joci la Gaz Metan, si alta e sa joci la CFR."

  RăspundețiȘtergere
 8. tocmai am avut doua socuri. primul soc e ca la medias, echipa in insolventa, exista salarii de 7 mii de euro. al doilea soc e ca sepsi si sibiu pot oferi salariu mai mare de 7 mii de euro. pe de alta parte, cand esti finantat de guvernul maghiar sau de o primarie, viata e relativ simpla. noi, traind doar din SPONSORIZARI trebuie sa fim foarte atenti cu fiecare ban.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Inseamna ca esti departe de fenomen. Un salariu de 7 mii de euro pentru un fotbalist bun care confirma in Liga 1 nu e deloc ceva iesit din comun. Din ce stiu, Rondon avea peste 10 mii. Si nu mai plange de mila, ca nici o echipa din Liga 1 nu are asa sponsor ca Romgaz care sa dea peste 1 mln euro pe an la club!

   Ștergere
  2. unde am scris eu ca jucatorul n-ar merita acei bani? evident ca-i merita. eu spuneam ca sunt socat de faptul ca la medias, echipa in insolventa sunt salarii asa mari. parca era un plafon de 3, 4 mii peste care nu se poate trece. si socat eram cum sepsi sau sibiu pot da mai mult de 7 mii de euro. atat!
   apropo, romgaz/transgaz sponsorizeaza cu 3, 4 sute de mii de euro anual, nu stiu de unde vii tu cu un milion. chiar acum cateva saptamani digisport scria despre cat de dependente sunt cluburile din liga1 de banii din drepturile tv iar gazu avea 70% din buget format din banii din drepturi tv. iar cum drepturile tv la gazu sunt cam de 1 milion jumate anul ia fa tu un calcul si spune-mi cati bani sunt ceilalti 30% din buget. :)

   Ștergere
 9. Din ce stiu eu Caiado mai are contract cu Gazul...poate gresesc.
  Pacat ca cei din conducere pierd toti jucatorii buni (nici macar nu castiga nimic in urma lor)
  Slab management are clubul.
  Mereu jucam sa nu retrogradam!

  RăspundețiȘtergere
 10. Sa privim partea buna, avem defensiva ok pentru sezonul viitor: Plesca, Cretu, Larie, Constantin, Pleasca.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Si ofensiva Olaru si restu lumii. Hai ca e chiar bine.

   Ștergere
  2. l-ai uitat pe chamed. si el a semnat prelungirea.

   Ștergere
 11. Paul exista riscul ca Edi sa plece de la Gazu', datorita pierderii jucătorilor?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Is foarte curios daca echipa iasa din insolventa, va ajuta primaria???:)) sau??

   Ștergere
  2. apropo de primarie. am vazut ca Eugen pirvulescu a plecat de la csm si e presedinte la clinceni. probabil ar trebui sa termine primaria cu prostiile si cel putin la fotbal sa traga toata lumea la aceeasi caruta.

   Ștergere
 12. Ar fi bine sa ne grăbim să il luam pe Gorobsov, ca e un jucător foarte bun, altfel ne-o ia Iasiul inainte.

  RăspundețiȘtergere
 13. ce scriam acum cateva zile, scriu si acum. sa ne asteptam ca in perioada urmatoare mai toti jucatorii adusi de Moraru sa plece la alte echipe. asa cum toti au plecat de la iasi asa o sa plece si de la medias. asa cum jucatorii adusi de rednic incep sa plece de la dinamo. probabil odata cu reunirea o sa vedem si noii veniti. jucatori care o sa vina la medias pentru ca e antrenor Iordanescu. Mai tine minte cineva ca Marius constantin a spus ca a acceptat sa vina la medias pentru ca aici era pustai antrenor? asa merg lucrurile in fotbalul romanesc.

  RăspundețiȘtergere
 14. Si a zis clar edi, pentru a se putea face performanță, ar bine sa ramana majoritatea jucatorilor, conducerea n a băgat la cap chestia asta ? Era greu sa mai pluseze putin la salariu? Asa nu se poate face performanță niciodata.

  RăspundețiȘtergere
 15. fostul jucator al astrei, alexandru stan, semneaza cu gazu!!!
  mi-e clar. vin jucatori pe care edi ii cunoaste su care a mai lucrat.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. E bun jucătorul.

   Ștergere
  2. vine in locul lui bușu care merge la sibiu. se pare ca sibiul ii ofera salariu dublu decat ii dadea medias

   Ștergere
  3. Sibiul intai sa vedem daca ramane in prima liga, ca și caiado vrea sa plece acolo, si poate le dau cei de la U Cluj cu terenul în cap azi.

   Ștergere
  4. De unde știi că semnează cu noi?

   Ștergere
  5. Asta-i vrajeala, jucatorul este la FCSB si e accidentat, a fost operat in martie iar perioada de recuperare este de 4 luni, deci va reveni la antrenamente dupa ce va incepe campionatul adica prin luna august.

   Ștergere
  6. din martie pana in august sunt 4 luni pentru tine? daca e sa vina pana la urma, pierde o etapa, doua. el a mai fost dorit de Edi si in ianuarie, dar atunci mutarea a picat.

   Ștergere
  7. Mai desteptaciune de la 29 martie pana, de exemplu, la 1 august cate luni sunt?
   Si mai am o intrebare pentru tine...de cand Gazu isi poate permite sa cumpere jucatori de la Becali?

   Ștergere
  8. Am uitat un lucru, daca incepe pregatirea dupa o perioada asa lunga de inactivitate, pentru a intra in ritmul normal are nevoie de cel putin o luna.

   Ștergere
 16. Gorobsov semnează cu Gaz Metan.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. da. si eu am auzit ca vine gorobsov. nu ar fi rau sa vina. e jucator cu experienta

   Ștergere
 17. pe ricardo batista nu-l vrea nimeni? :))))) oricum la medias nu o sa mai prinda minute. in conditiile in care din sezonul asta trebuie in teren 2 juniori u21, andrei cristea o sa fie unul dintre juniori, poate nu in toate meciurile, dar sigur o sa prinda 10, 15 meciuri.

  RăspundețiȘtergere
 18. De unde aveti atâtea informatii ca prin presă nu scrie nicăieri de aceste transferuri.

  RăspundețiȘtergere
 19. Cristi Bud revine la Gazu.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. de unde le tot scoateti ma? :))

   Ștergere
  2. bud merge la sibiu sau in asia, nicidecum la medias

   Ștergere
 20. Cred că e unul care face caterinca pe aici si tot scrie vrajeli de doi lei

  RăspundețiȘtergere
 21. Apăi lotul se reunește sambata cu 5 10 jucători sau cum? Daca au plecat majoritatea :)))).

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. cel mai probabil jucatorii cu care clubul s-a inteles vin vineri la medias, semneaza si intra in programul echipei. probabil nu apar informatii oficiale pentru ca nu se vrea ca jucatorii cu care s-au inteles sa fie deturnati de altii.

   Ștergere
 22. ca tot il cerea cineva pe bawab la gazu. omul e in tribuna la sibiu cu u cluj. probabil semneaza cu sibienii

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Mai mult ca sigur. Anu ce vine sibiul o sa termine peste noi. Si asa deja aproape sa ne fure 2 jucători buni. Noi in play out ca deobicei, ei probabil or sa fie in playoff

   Ștergere
  2. nu fi asa sigur. ma uit la meciul de baraj si comentatorii spun ca pana mai ieri a fost scandal la sibiu cu banii.. nu au fost platite salariile. la ce salarii promit, cu siguranta o sa fie probleme si in sezonul viitor. acum vreo doua sapt comentatorii unui meci spuneau ca sunt jucatori de la sibiu care au fost dati afara din apartamente pentru ca clubul nu a platit chiria cateva luni.


   PS era un baiat pe aici care dupa inframgerea cu botosani spunea ca terminam playout-ul pe 3.

   Ștergere
 23. Ești sigur? Nu fii așa pesimist.

  RăspundețiȘtergere
 24. Cred că se pregătește ceva la Gaz Metan. Nu stiu in ce sens dar prea e liniște , nu iese nimeni in presă cu nimic. Alte echipe au mai adus jucatori au mai declarat cate ceva. O să vedem dacă e de bine sau nu. Hai Gazu,hai băieții

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ce se poate pregăti oare? Falimentul logic, de aceea e asa liniste .

   Ștergere
 25. Marc Cucurella de la Eibar, fundas stanga, vine in locul lui Busu imprumut.

  RăspundețiȘtergere
 26. Alexandru Ioniță de la CFR Cluj, împrumutat la Mediaș un sezon.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. De Messi, nu ști nimic, a semnat?

   Ștergere
  2. Semneaza si El pentru mincinosul de Mai sus

   Ștergere
 27. Am înţeles că Messi va fi împrumutat pentru un sezon la Gaz Metan Mediaş de către cei de la Barcelona! Anunţul a fost postat deja pe pagina oficială a clubului catalan!

  RăspundețiȘtergere
 28. Vine si Paul Pogba, din Ce am citit in Cancan :))))

  RăspundețiȘtergere
 29. Ultima veste, bomba bombelor!!! langa Messi vine si Cristiano Ronaldo, acum a fost postat anuntul pe site-ul w.w.w.vestibune.ro.

  RăspundețiȘtergere
 30. EDEN HAZARD LA GAZ METAN. A RENUNAT LA REAL MADRID PENTRU ECHIPA NOASTRA.

  RăspundețiȘtergere
 31. Gazistule, ce mai sti?ceva noutati??foarte multi visatori aici in grup ... ii adevarat ca se reintoarce la echipa???:D nu dau nume sa nu-l fure Ciobanu :D

  RăspundețiȘtergere
 32. de as fi in locul consucerii as incerca sa-l readuc pe bic. baiatul a jucat bine la noi, sotia lui e din medias si nici nu cred ca are pretentii salariale exagerate asa cum au altii.

  RăspundețiȘtergere
 33. telekomsport spune ca filip mrzljak negociaza cu gazu.

  RăspundețiȘtergere
 34. Eu cred ca la reunire o sa fie maxim 15 jucatori (cu tot cu juniorii pe care probabil ii aduce de la centrul de juniori).

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. și? În săptămâna dintre reunire și plecarea în Spania pot tot veni jucători. Oricum, luni și marți sunt la vizita medicală etc. Treaba serioasa începe în cantonamentul din spania

   Ștergere
 35. sai ofere Sibiul cu 1000/2000€ mai mult???

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.