Victorie și loc de Play-Off pentru Gaz Metan

Gaz Metan a obținut o victorie foarte importantă astăzi pe teren propriu în compania formației FC Voluntari. Singurul gol al partidei a fost marcat de Mircea Axente în minutul  52 care a trimis cu capul în poarta oaspeților după o fază de manual făcută de echipa noastră. Pentru Axente acesta a fost cel de-al treilea gol marcat în acest sezon. Eric și-ar fi putut înscrie și el numele pe tabela marcatorilor însă balonul trimis de zecarul nostru de la aproximativ 40 de metri a trecut puțin peste transeversală. În finalul partidei, Gaz Metan a ratat o ocazie mare prin Crețu care a rămas singur cu Bornescu însă acesta n-a găsit spațiul porții. 

În urma succesului de astăzi, Gaz Metan acumulează 16 puncte urcând până pe ultimul loc de Play-Off cel puțin până la meciul gorjenilor de la Pandurii. Aceasta e cea de-a 4-a victorie pentru echipa noastră, precedentele 3 fiind reușite în compania echipelor ASA Tg. Mureș, Viitorul Constanța și Astra Giurgiu. 


În etapa următoare, Gaz Metan va juca cu Steaua în deplasare. Partida dintre actualul lider și echipa noastră se va juca duminică, 16 octombrie pe Național Arena. 
5 comentarii:

 1. asta e unul din meciurile alea dupa care nu prea meritam nimic, dar obtinem maximul. inafar de cele 3 puncte, n-am prea vazut mare lucru. multe sanse irosite, multe atacuri irosite. din ce am vazut pe reluari, un penalty,doua neacordate pt. voluntari. ne-a cam trecut glontul pe langa ureche. dar asta-i gazul. castiga cand nu prea merita, si cand chiar joaca bine face egal sau pierde. ideea e, sa nu ne culcam pe-o ureche, ca nu aratam deloc bine, mai ales pentru un loc de playoff.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Stai linistit ca nu prindem playofful , oricum suntem numai provizoriu acolo , Pandurii trec peste noi chiar si cu egal cu Chiajna. Ca sa nu mai punem ca vin din spate CFR , Astra , chiar si Iasi. E aproape imposibil sa prindem loc de playoff , conteaza sa facem cat mai multe puncte ca sa n-avem probleme mari in playout.
   PS: Ma distreaza faptul ca atunci cand Gazul castiga , articolul strange 2-3 comentarii , iar atunci cand pierde avem peste 30 :))

   Ștergere
  2. intr-adevar cfr e o echipa puternica, au unul dintre cele mai bune jocuri, de restul nu stiu ce sa zic. la inceput de campionat, iasi imi parea o echipa care va face o figura frumoasa, acum nu mai sunt asa sigur, cat despre astra sau pandurii, sunt pe marginea prapastiei. orice pas gresit le poate fi fatal. n-ar fi deloc socant daca n-ar termina campionatul, sau daca-l termina, sa-l termine doar de dragul de-al termina. nu stiu daca prindem sau nu prindem loc de playoff, dar daca imbunatatim cate ceva la jocul nostru, o sa stam linistiti pe tot parcursul campionatului, undeva la mijloc de clasament

   Ștergere
  3. pai avem prea multi tehnicieni la medias, toti sunt antrenori!

   Ștergere
 2. E bine ca nu retrogadam.Sa ne bucuram pentru asta!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.