Gaz Metan eliminată din Cupa României

Gaz Metan a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei României după ce a fost învinsă cu scorul de 3-1 pe teren propriu de Dinamo București. 


După o primă repriză mai saracă în faze de poartă, Gaz Metan și Dinamo au oferit publicului o repriză secundă pe nivelul așteptărilor marcându-se 4 goluri. Din păcate, 3 dintre acestea au fost marcate în poarta noastră.

Oaspeții au fost cei care au deschis scorul prin Romera în minutul 60. Mircea Axente a readus egalarea șapte minute mai târziu. O deviere nefericită a lui Buzean i-a adus pe dinamoviști în avantaj în minutul 78. Nemaiavând nimic de pierdut, echipa noastră s-a aruncat în atac. Din păcate, cei care au marcat au fost tot dinamoviștii, Nistor stabilind scorul final, 3-1, în minutele de prelungire ale partidei. 

Aceasta este prima înfrângere a formației noastre după 13 partide de invincibilitate. Precedentul insucces al echipei antrenate de Cristi Pustai datează din Septembrie când Pandurii ne-au administrat o înfrângere cu același scor, 1-3. 

Rezumat:
Următoarea partidă pentru Gaz Metan va vea loc luni, 19 decembrie cu Astra Giurgiu de la ora 18:00 pe teren propriu într-un meci contând pentru etapa a 21-a a Ligii 1. În tur echipa noastră s-a impus cu 2-0.

10 comentarii:

 1. Cu totii la meci.Nu conteaza cupa.

  RăspundețiȘtergere
 2. Imi pare rau pentru cupa,avand in si vedere eliminarea stelei,cred ca anul acesta am fi avut o sansa buna sa tragem pentru cupa.La forma si echipa pe care o avem acum ,am fi fost capabili sa producem surpriza,pacat ,nu stiu daca ne mai intalnim in viitor cu astfel de ocazii.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Probabil că echipa a cam obosit si am impresia ca nu s-a dorit cu orice preț calificarea. Pe de altă parte, arbitrul asta parca a venit cu autocarul lui Dinamo, că sa citez un spectator din tribune. Ne-au faultat permanent si n-au văzut niciun galben. Sper sa batem Astra si sa prindem playoff.

   Ștergere
 3. ultima etapa intrarea libera la meci !!!!!!!!!!

  Hai Gazuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 4. Alta intrebare: Cum stam cu contractele la jucatorii, Gazistule?

  RăspundețiȘtergere
 5. Cand se pun in vanzare biletele sau e intrarea libera ?????

  Hai Gazuuuuuu si toata suflarea gazista luni la stadion , echipa merita !!!!!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.