Doar egal cu Steaua și Gaz Metan mai speră la Play-Off

Gaz Metan a terminat la egalitate, scor 1-1 cu Steaua într-un meci contând pentru etapa a 25-a a Ligii 1 de fotbal din sezonul regulat. Cele două goluri au fost marcate de Alibec (min. 30) și Sikorski (min. 54). În ciuda jocului foarte bun al echipei noastre din această seară, nu am reușit decât un egal cu Steaua. Sikorski a marcat dar a și semnat cele mai mari ocazii pentru noi. Mingile trimise de atacantul venit în această iarnă s-au oprit în brațele lui Niță sau au ocolit poarta. Jocul din această seară a fost cel mai bun al nostru din 2017 și din păcate doar al doilea punct câștigat din 3 partide.

Echipa noastră a ratat șansa de a se califica în Play-Off înainte de ultima etapă din sezonul regulat. În cazul unei victorii în fața Stelei, Gaz Metan ar fi avut asigurat un loc în primele 6 indiferent de rezultatele din ultima etapă. În condițiile actuale, Gaz Metan va juca o adevărată finală cu CS U Craiova în deplasare într-un meci de care pe care. Jucătorii noștri au nevoie de victorie pentru a fi siguri de calificarea mult dorită. În acest moment suntem pe locul 4 cu 39 de puncte, la unul în spatele Craiovei și la unul în fața lui Dinamo. CFR Cluj poate trece peste noi în clasament dacă mâine reușeste să învingă Iașiul în deplasare. De asemenea, Astra se poate apropia de noi dacă câștigă cele 3 puncte de pe terenul Chiajnei. 

Rezumat meci:


Echipe:


Clasament:Galerie foto:16 comentarii:

 1. Calculele sunt multe..avem sansr chiar si cu infrangere la craiova

  RăspundețiȘtergere
 2. Sa piarda maine cfr sau astra

  RăspundețiȘtergere
 3. calmati-va, ca o sa jucam in play-out. lasa-ti calculelele.

  RăspundețiȘtergere
 4. Asta are un meci in minus...deci o cam puteti scoate din calcule.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Astra daca face 5 pct in 3 meciuri noua ne ajunge egal la craiova. Are la chiajna iasi si acasa cu botosanu. E f posibil sa piarda pct

   Ștergere
 5. Fain meciul,au jucat bine,chiar daca in final a fost egal...

  RăspundețiȘtergere
 6. pacat, pacat, pacat!!! aseara am vazut un meci intr-o stea care nu s-a omorat cu firea si un gaz care putea obtine mai mult. Am vazut jucatorii implicati si concentrati cum nu i-am vazut inca in 2017, l-am revazut(cu mare placere) pe acel eric din toamna lui 2016. facut un punct, dupa un meci bun. daca mentinem aceeasi forma chiar cred ca putem bate la craiova. lupta pentru playoff pare a se da intre medias, cfr si astra. craiova chiar si cu 40 de puncte are mari sanse sa fie in playoff.

  RăspundețiȘtergere
 7. Meciul dintre pandurii si dinamo din ultima etapa s-ar putea juca la medias. Haha

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nu ar fi ceva rau.....Pandurii pot scoate un egal cu Dinamo

   Ștergere
 8. jos palaria pt Erik,Cretu,Tartovac,Tahar si Munteanu au dat dovada ca sunt fotbalisti cu adevarat , restu doar prieteni cu fotbalistii din pacate !!!!

  Offffff pacat , mare pacat atata lume la stadion nu a mai fost de la meciul cu Mainz din UEFA , speranta moare ultima si trebuie sa mearga concentrati 100% la meciul cu Craiova si nu se stie poate castigam acolo !!!!!!! cu o singura conditie sa nu mai schimbe echipa domnul professor (ce sse intampla domnule professor chiar nu putem sa mai batem pe nimeni ????????)nu am inteles schimbarea lui Plesca si scoaterea lui Tahar din primul 11 , de ce nu jucam cu Gavra ????/

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  Hai Gazuuuuuuuuuuuuuu

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ti-am zis di ieri ca tahar e 0. De asta nu l.a titularizat domn profesor

   Ștergere
  2. Legat de meciul cu Craiova, nu mai faceti calcule, suntem in PLAYOUT! dinamo bate 3/3, Astra bate 2/3, Cfr bate 1/2 si sau calificat. noi la Craiova jucam LA EGAL, la 0-0, ca la Voluntari, ca la Timisoara), 2-0 la pauza Craiova si ne-am linistit! Aseara e fost ultimul bilet spre playoff!

   Cristea Iulian ne-a mancat ficatii si meciul asta! ca si cel din Cupa cu Dinamo cand a facut preluare in careu, cu adversarul langa el, ia furat mingea si a sutat in Buzean (autogol), dar din vina lui "ametitul" de Cristea.

   Aseara a sarit pe sub minge, 2 secunde ia-u trebuit lui Alibec sa faca preluare de langa el: sut si gol; Cristea se uita la colegi, ca si cum ei l-ar fi scapat din marcaj!

   Cred ca locul lui Cristea, Buziuc si Trif e sa intareasca echipa a 2a! sincer, in liga 1 SUNT depasiti total Buziuc si Cristea! La echipa a 2a dau ei cel mai bun randament!

   Ștergere
  3. ne spui noua sa nu facem calcule, dar tu fix asta faci. :))) de unde stii ca astra bate tot, ca cfr bate un meci etc? bati campii amice.

   Ștergere
  4. pentru Anonim 27 februarie 2017, 14:19

   1. N-am zis ca Astra bate tot, ci am zis ca bate 2 meciuri din 3 si se califica. Deocamdata Astra a batut Chianja, si are un punct sub noi + 2 meciuri ramase.
   2.ACUM joaca CFR la Iasi, daca bate CFR,face 40, noi avem 39! +1 punct MAxim, sa zicem ca facem cu Craiova, avem tot 40. la meciuri directe ei au victoria de la Medias, si merg peste linie! +1 meci ramas cu viitorul

   Daca castiga CFR, peste 2 ore intru aici pe site; imi permiti sa te fac prost?

   Ștergere
 9. Am facut un meci bun,am fost peste steaua,am pierdut 2 puncte,zic eu!In meciuri cu echipe de acest gen,n-ai voie sa ratezi in felul asta ca sa ai sanse sa castigi.Am ratat citeva situatii bune,prin Sikorsky si Munteanu,ultimul lipsit complect de inspiratie in ultimile meciuri.In meciuri de genul asta tre' sa fi pragmatic,sa dai doua goluri din 3 ocazii.Vreau sa-l remarc pe Tartovac,a facut un meci foarte bun.Eric deasemenea a pus niste pase bune pentru Sikosky.Ma dezamagit Petre cind a intrat,nu a adus plusul pe care-l asteptam,chiar si de Tahar pot sa spun acelasi lucru.Din pacate nu ne prea ajuta egalul asta,la Severin o sa fie infernal,sa fim realisti si sa spunem ca Craiova este peste noi ca valoare,deci avem sanse mici sa castigam acolo.Sper ca celelalte contracandidate sa se incurce,atat Cfr-ul cit si Astra nu au meciuri usoare,campionatul e slab,se poate intampla orice,chiar si Pandurii ar putea scoate un egal cu Dinamo,desi e greu de crezut ca se poate intmpla.Pacat ca am ajuns in situatia asta,am avut 2 meciuuri abordabile din 5,nu inteleg de ce nu am fortat victoriile cu Timisoara si Voluntari.Nu sa ajungem sa jucam cu sabia deasupra capului in niste meciuri cu Steaua si Craiova!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. intr-adevar, s-au ratat cateva ocazii imprtante. au fost unele faza in care daca jucatorii alegeau sa faca altceva poate iesea mai bine, dar una peste alta, evolutia a fost una buna. sa nu uitam ca Petre a facut in decembrie 36 de ani!!! are totusi o varsta. cat despre meciul de la severin, la cat de imprezivibil e fotbalul din liga 1, avem sansele noastre. etapa de etape vedem surprize sau vedem cum echipele care teoretic pe hartie sunt clar favorite, pe teren nu arata mare lucru. daca suntem atenti si jucam cu aceeasi determinare pe care am aratat-o aseara, clar scoatem un rezultat bun la severin si o sa fim in playoff.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.